Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.

Ile oczekiwałaś/eś na wyjazd do sanatorium?

do 6 miesięcy
43
12%
do 12 miesięcy
41
11%
do 18 miesięcy
57
16%
do 24 miesiące
71
20%
do 30 miesięcy
72
20%
do 36 miesięcy
59
16%
ponad 3 lata
16
4%
 
Liczba głosów: 359

daniel19666
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 gru 2019 18:37
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: daniel19666 »

Witam serdecznie. Pomorskie NFZ
Skierowanie złożone 5 Lipca 2018 przybliżony czas oczekiwania 21 miesięcy . Startowałem z pozycji 36700 na dzień dzisiejszy jestem 3550,nie otrzymałem jeszcze weryfikacji mam nadzieję na wyjazd na Marzec . Lokalizacją Góry (reumatologia)
ps. z jakiego nr. kolejki otrzymaliście Skierowanie z NFZ na wyjazd.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Atina »

Daniel przeczytaj temat
,,NFZ Pomorski ,,...tam jest odpowiedź na Twoje pytanie :)
Weryfikacji już nie ma.
krychna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 431
Na forum od: 06 lut 2016 17:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: krychna »

daniel19666 pisze: 15 gru 2019 19:11 Witam serdecznie. Pomorskie NFZ
Skierowanie złożone 5 Lipca 2018 przybliżony czas oczekiwania 21 miesięcy . Startowałem z pozycji 36700 na dzień dzisiejszy jestem 3550,nie otrzymałem jeszcze weryfikacji mam nadzieję na wyjazd na Marzec . Lokalizacją Góry (reumatologia)
ps. z jakiego nr. kolejki otrzymaliście Skierowanie z NFZ na wyjazd.
Witam Danielu to mamy przybliżone numery mój wniosek wpłynął do NFZ 31lipca 2018 , aktualny mój numer 5045.Weryfikacji od lipca nie ma (zmiana przepisów)Jeżeli chodzi o skierowanie róznie może być, ja do Nałęczowa 3 lata temu dostałam z numerkiem niecałe 200 ,a co do gor tez nie jest pewne czy dostaniesz w góry bo miałam takie 2 przypadki ze zakreślone były góry a dostałam Nałeczow i Inowrocław.
Czekamy dalej ;)
forumowicz

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: forumowicz »

Śląski NFZ.
skierowanie ocenione w nfz 28 listopada 2019. Kierunek leczniczy "reumatologia" (sic!) numer w kolejce na 18 grudnia to 110068.
czas oczekiwania pi razy oko 34 miesiące.
to ja sie tak tylko zapytam gdzie to skrócenie czasu oczekiwania obiecywane przy wprowadzaniu w połowie roku nowych zasad?
Chyba musze złożyć pismo na drugi profil leczniczy bo mi coś na oczy padło i nie widze nic a nic. :(
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Andrzej1958 »

Hanys. Nie będzie skrócenia czasu oczekiwania, no może do lipca trochę przyspieszy. Ale po lipcu pacjenci, którym minął rok karencji, będą składali nowe skierowania i czas na wyjazd od momentu złożenia dokumentów będzie podobny jak teraz.
forumowicz

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: forumowicz »

Toż wiem Andrzeju ze nie bedzie. Znaczy to było wiadomo od zawsze. tylko po co były te szumne prezentacje jak też to bedzie lepiej jak wprowadzą zmiany. Dysydenci mieli swoją wizje mimo że my,czyli szarzy ludzie od razu gadalismy jednym głosem że żadnego zmniejszenia kolejek nie bedzie.
Ale to tam na góre nie docierało.
pawel03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 13 gru 2019 06:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: pawel03 »

Witam .
Podlaski O/NFZ
Po odczekaniu rocznej karencji po ostatnim pobycie sanatoryjnym, skierowanie/ reumatologia / złożone w dn.15-11-2019 r. - zarejestrowane pod nr.15.652 , czas oczekiwania ok. 19 m-cy.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1691
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: Muzyczka »

Witam serdecznie,
Małopolski NFZ- wszystkie poszpitalne sanatoria- ortopedia, kardiologia, dolne drogi oddechowe :
Skier.z 19.12.2014- nr 3302, po 10 mies.z nr 103
Skier.z 10.112015- nr 4310, po 12 mies.z nr 180
Skier.z grudz.2016- nr 4167, po 18 mies z nr 158
Skier.z 13.04.2017- nr 4272, po 19 mies, z nr 120

Wszystko wydaje mi się, że to są indywidualne przypadki, na ogół, gdyż też wiele zależało u mnie od różnych, pewnych też okoliczności....
2 razy miałam okres oczekiwania na leczenie szpitalne dorosłych 10 miesięcy wg NFZ był to krótszy czas oczekiwania, ( 10 i 12) , a później było 12 miesięcy z wydłużeniem do 18 mies, a ostatnio 15 miesięcy pisało i wydłużyło się na 19 mies. Chyba wszystkim ten czas wydłuża się...hihi.. normalka...gdyż coraz więcej ludzi składa..Tak przynajmniej było u mnie....

Każde skierowanie wydaje mi się idzie indywidualnym swoim torem w zależności jaka specjalizacja, profil leczenia, i który NFZ.....i ile osób czeka...u mnie też były sprawy losowe...
Część ludzi mimo, że ma napisane i czeka, jednak dzwonią wcześniej czy ze zwrotów, czy też zmieniają z różnych przyczyn losowych, czy zdrowotnych, a jak ze zwrotów uda się otrzymują 3-4 mies.wcześniej, może jeszcze wcześniej, a jak zmieniają miejsce z ważnych powodów to czasem 2-3 mies.później lub więcej, więc b.różnie to bywa......

Życzę Forumowiczom, mimo wszystko, dobrego, spokojnego i szczęśliwego oczekiwania.. Nie mamy wyjścia... miejmy nadzieję, i chyba trzeba tak myśleć, bo i cóż zrobić, .... że będzie ok... tj.dobrze...
Serdecznie pozdrawiam wszystkich :kwiat:
jurekk
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 84
Na forum od: 15 maja 2014 18:09
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: jurekk »

Wielkopolski NFZ czas oczekiwania 23 m-ce. Wniosek złożony 30.03.2018 skierowanie do Lądka Zdroju od 8.01 - 29.01.2020.
Pozdrowienia świąteczne :)
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium NFZ w Polsce

Post autor: p-siak »

A nie 21 miesięcy wychodzi? Pozdrawiam
ODPOWIEDZ