Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: medi »

Mnie uznali prośbę dwa lata temu :D Wiedząc że termin wyjazdu w najlepszym razie wypadnie mi we wrześniu odsyłając skierowanie po weryfikacji dołączyłam prośbę o termin po 15 listopada dla mnie i dla męża i ...dostałam przydział od 15 listopada🤣🤣🤣
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20147
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Felice »

Medi uprzedziłaś skierowanie,ale wiesz jak to się kończy gdy masz już przydział i chcesz zmienić.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: medi »

Właśnie dlatego napisałam wcześniej. Trzeba przewidywać a nie reagować po fakcie
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: tomaszsanat »

witam wszystkich , w moim przypadku było tak ;napisałem odwołanie ze skierowanie nie jest na moja chorobę t.z kardiologia była wpisana i pomogła ,poprosiłem lekarza o napisanie innego skierowania )laryngologia) i wszystko ok był inny termin i inna miejscowość tylko tak mozna inaczej niema żadnych sznas na zmianę terminu i takim sposobem srodek lata i dobra miejscowość Pozdrawiam
forumowicz

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: forumowicz »

No tak .Wszystko zależy na kogo się trafi. W niektórych Nfz-ach są życzliwi i wyrozumiali ludzie. Ale w Krakowie jest bardzo wiele osób czekających na sanatorium, więc bardzo chętnie NFZ przyjmuje prośby o przesunięcie terminu bo to jest dla nich pretekst do przesunięcia na koniec kolejki. Jest to BARDZO nie fair (delikatnie mówiąc ).👎
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Leon43 »

Czy taka prośba to jest powód dla NFZ aby anulować skierowanie? Czy ktoś się odwoływał od tej decyzji, z jakim skutkiem? Dziękuję z góry. Leon
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Leon43 »

Dostałem odpowiedź. Dla NFZ moje prywatne plany nie są udokumentowanym przypadkiem, ale zachowano mi skierowanie. Od 7 maja Iwonicz Zdrój Ziemowit.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 277
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: tomaszsanat »

witam oddawałem chyba dwa razy ,to tyle stresu że szkoda gadać strszą Cie wyrzuceniem z kolejki i tak dalej ,ale z tego co czytam jak sie ma od lekarza dobrze napisany dokument (wymyslony) to niema większego problemu tylko ze sie przedłuża czekanie , aktualnie mój sąsiad odmówił i ciekawy jestem jak to przebiegnie . dam znac jak cos bede wiedział
ODPOWIEDZ