Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
BarbaraG
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 926
Na forum od: 19 sie 2018 12:24
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: BarbaraG »

Mam sprawdzone 2 razy - jeśli wiesz, że zbliża się termin wyjazdu należy zadzwonic do NFZ i powiedziec, że wyjazd jest możliwy w innym terminie i go określasz. Ja zawsze dzwonię jak dokumenty wysłane są już do weryfikacji ( czyli po 18 miesiącach ) i mówię, że mam akurat wizytę u endokrynologa, na którą czekałam 2 lata :D W naszym pomorskim NFZ działa to.
Edyta74
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 09 paź 2018 15:29
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Edyta74 »

Witam ja zadzwoniłam i zapytałam o zwroty dostałam propozycję wyjazdu na dzień 17.10.18.do Jeleniej Góry uzdrowisko AGAT :kwiat: pozd.
Awatar użytkownika
tomaszsanat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 263
Na forum od: 05 sty 2018 12:54
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: tomaszsanat »

to naprawdę Ci się udało :lol:
Ewita7
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 22 sie 2018 18:49
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Ewita7 »

Niestety, w świętokrzyskim NFZ nie ma możliwości przesunięcia. Nic nie dało się zrobić. Odesłano mnie do lekarza, czyli procedura od nowa -wniosek itd.
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Ewucha »

Ewita7 pisze: 02 lis 2018 09:52 Niestety, w świętokrzyskim NFZ nie ma możliwości przesunięcia. Nic nie dało się zrobić. Odesłano mnie do lekarza, czyli procedura od nowa -wniosek itd.
A próbowałaś pismo napisać i wytłumaczyć w czym rzecz pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Felice »

Ewucha brak urlopu nie jest dla NFZ argumentem . Cieszcie się tam gdzie się jeszcze udaje coś załatwić. Składasz prośbę o sanatorium akceptujesz zasady przyznawania. Jest zapis o urlopach,podejrzewam,że żadne dodatkowe pisma nie pomogą.
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Ewucha »

Felice pisze: 02 lis 2018 17:44 Ewucha brak urlopu nie jest dla NFZ argumentem . Cieszcie się tam gdzie się jeszcze udaje coś załatwić. Składasz prośbę o sanatorium akceptujesz zasady przyznawania. Jest zapis o urlopach,podejrzewam,że żadne dodatkowe pisma nie pomogą.
Witaj Felice ja miałam ważniejszy argument oprócz tego że nie mogłam wziąść urlopu ZDROWIE MOJEJ CÓRKI i MOJEGO 2 M WNUKA nie pisałam o tym na forum ponieważ to moja sprawa prywatną jeśli bym nie pojechała to trudno nie jest to koniec świata ale zawsze mozna spróbować cos naświetlić do Nfz nie każdy chce mówić wszystko na forum może ludzie mają takie sprawy że nie chca o nich wspominac publicznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Felice »

No szkoda że nie udało się,ale na zaświadczenie o konieczności opieki przełożyliby.
forumowicz

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: forumowicz »

Felice pisze: 02 lis 2018 17:44 Ewucha brak urlopu nie jest dla NFZ argumentem . Cieszcie się tam gdzie się jeszcze udaje coś załatwić. Składasz prośbę o sanatorium akceptujesz zasady przyznawania. Jest zapis o urlopach,podejrzewam,że żadne dodatkowe pisma nie pomogą.
To chyba uzależnione jest od dobrej woli pracowników NFZ , napisałam prośbę o przesunięcie terminu na początek 2019 r , umotywowałam ją brakiem dostatecznej ilości dni urlopowych. Pisemko rozpatrzono pozytywnie :kwiat: Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zwrot skierowania - czy ktoś się z tym spotkał?

Post autor: Felice »

Napisałam cieszcie się tam,gdzie jeszcze da się coś załatwić,nie bez kozery. W mazowieckim 100 pisemek od 200 dyrektorów nie pomoże.
ODPOWIEDZ