Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: jaga167 »

Dzieki Doro! Na razie musze uruchomic jako taka sprawnosc reki zeby w ogole myslec o wyjezdzie. Mam juz sprawdzony ten pierwszy wariant, o drugim /skier, na rehab,ogolnoustrojowa/ nie wiedzialam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Felice »

Wszystko ok tylko w bardzo dużym stopniu ograniczają nam te wyjazdy. Zgodnie z nowym zarządzeniem z końca grudnia zmniejszył się w sposób zdecydowany wykaz procedur na ORO. Już tylko duże operacje kwalifikują na ten tryb szybki. Obcięto artroskopie ,chyba został tylko bark,już po osoczu nie przyjmują.Szczegóły można uzyskać dzwoniąc do szpitala prowadzącego rehabilitację. Trzeba podać kod ICD oraz numer procedury z wypisu i powiedzą,czy kwalifikuje się dany przypadek. Ja tak zrobiłam po ostatniej operacji,żeby nie działać na ślepo.
Nowicjusz1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 02 wrz 2017 21:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Nowicjusz1 »

jaga167 pisze: 24 lut 2020 20:27 Dzieki Doro! Na razie musze uruchomic jako taka sprawnosc reki zeby w ogole myslec o wyjezdzie. Mam juz sprawdzony ten pierwszy wariant, o drugim /skier, na rehab,ogolnoustrojowa/ nie wiedzialam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Witam Wszystkich Oczekujących na 2021. Proszę przyjąć mnie do Waszego Grona! Pomyliłem się w rachunkach wcześniejszych i zapisałem się na 2022 rok. Po ponownym przeliczeniu załapuję się na 2021. Już poprosiłem o wykreślenie mnie z 2022.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

Lista oczekujących na wyjazd w roku 2021 :

1. elaela50 - NFZ śląski (np.reumatologia)
2. Samosia -NFZ śląski - reumatologia
3. alutka114 - NFZ małopolski reumatologia
4. ewasia - NFZ małopolski reumatologia
5. Danka51 - NFZ wielkopolski
6. wika1717 - NFZ mazowiecki reumatologia
7. Pawcio74 - NFZ łódzki - reumatologia
8. Czekoladowe Pole
9. Bogutka5 wraz z mężem - NFZ zachodniopomorski
10. Gienia - NFZ małopolski
11. Jaga167 - NFZ mazowiecki
12.ewasz - NFZ śląski
13.Doro -NFZ mazowiecki
14. kasia72 - NFZ śląski
15. MoniaWawa wraz z mężem - NFZ mazowiecki - reumatologia
16. ka_jak_kazimierz - NFZ mazowiecki
17. danusia57 - NFZ lubelski
18.Dagna - NFZ mazowiecki
19.Szron57 - NFZ łódzki
20.Zosia - NFZ podlaski
21.Anka 50 - NFZ kujawsko - pomorski
22.Nowicjusz1 - NFZ -
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Samosia »

Nowicjusz1 gdybyś jeszcze podał fundusz z jakiego startujesz było by super :)
Nowicjusz1 pisze: 25 lut 2020 20:14
jaga167 pisze: 24 lut 2020 20:27 Dzieki Doro! Na razie musze uruchomic jako taka sprawnosc reki zeby w ogole myslec o wyjezdzie. Mam juz sprawdzony ten pierwszy wariant, o drugim /skier, na rehab,ogolnoustrojowa/ nie wiedzialam. :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Witam Wszystkich Oczekujących na 2021. Proszę przyjąć mnie do Waszego Grona! Pomyliłem się w rachunkach wcześniejszych i zapisałem się na 2022 rok. Po ponownym przeliczeniu załapuję się na 2021. Już poprosiłem o wykreślenie mnie z 2022.
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Danka51 »

Dzień dobry :!: Witam Was i chcę powiedzieć że z tymi zwrotami to różnie bywa.
Ostatnio ja byłam w sanatorium w kwietniu 2018 r. a znajoma , która była w tym samym roku
na przełomie maja i czerwca już w przyszłym tyg. jedzie ze zwrotów do Krynicy.
Wydaje mi się że aż tak bardzo NFZ nie trzyma się tych przepisów o karencji między jednym a drugim pobytem.
Zobaczę jaka będzie decyzja na wizycie w marcu u ortopedy to może wtedy zacznę polować na jakieś
zwroty. Jak na razie to aż tak bardzo nie spieszy mi się A jak tam u Was :?: Jakie nowości :?: Pogoda
nie zachęca do spacerów przynajmniej w Pyrlandii. Bywajcie zdrowi i czekajcie na przyjazd pociągu :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Samosia »

Witajcie...mamy koniec lutego no i zajrzałam do przeglądarki ...od początku stycznia do dziś zostało rozdanych równo 6000 skierowań :o :shock: :o :shock: :o :shock: obecnie jadę sobie w 45184 wagoniku naszego sanatoryjnego pociągu :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam :D :D :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

Danka51 pisze: 26 lut 2020 17:49
Ostatnio ja byłam w sanatorium w kwietniu 2018 r. a znajoma , która była w tym samym roku
na przełomie maja i czerwca już w przyszłym tyg. jedzie ze zwrotów do Krynicy.
Wydaje mi się że aż tak bardzo NFZ nie trzyma się tych przepisów o karencji między jednym a drugim pobytem.
Danusiu , Twojej znajomej minęło już w końcu 2019 roku 18 miesięcy od zakończenia ostatniego pobytu , zatem zwrot Jej się należał :)
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4928
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: alutka 114 »

Koniec lutego to i ja sprawdziłam swoje konto i przez 2 miesiące tego roku rozdano 5200 skierowań, mój nr na dziś 20915 i chyba zarezerwuję sobie też miejsce w poczekalni na ten rok ;)
Miłego weekendu :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Felice »

Niekoniecznie rozdano tyle skierowań. Teraz jak wprowadzono karencję na składanie wniosków jest ich przyjmowanych nieco mniej i dlatego wydaje się,że kolejka szybciej leci. Dokładnie wydanych jest tyle samo skierowań co zwykle bo miejsc w sanatoriach nie przybyło.
Pamiętajcie ,że numerki to tylko statystyka.
ODPOWIEDZ