Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

Ja na 1o pobytów , ten ostatni miałam panią z zupełnie innej bajki . Wprawdzie nie była Ona konfliktowa , ale ciężko mi się z Nią mieszkało . :( .. 8-) towarzystwo jednak znalazłam przy stoliku i nie tylko :D
Przede mną 2 wyjazdy w tym roku , ale jednak nie będę zabiegać o jedynkę :) zawsze trafiałam na babeczki , gdzie zgodnie chichrałyśmy się do póxnych godzin , a samej co robić :roll: :?:
Pani mieszkająca sama za ścianą bardzo nam zazdrościła tego śmiechu i radości z pobytu . Oczywiście był to śmiech tłumiony , aby nie przeszkadzać innym , jednak jeśli nie spała , mówiła , ze dobiegały odgłosy :)

Idac za Twoim wpisem , odeszłyśmy od tematu :D

Ja twardo siedzę w poczekalni i czekam co , gdzie i kiedy :D
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Danka51 »

Dzień doberek kochani :!: Będąc w sanatoriach jeden raz miałam jedynkę i nigdy więcej nie chcę :)
Napisane jest że staż mam 2 X ale faktycznie to było tego więcej tylko daaawno temu :D Zawsze miałam
dwójkę, trójkę a raz nawet czwórkę.Zawsze było super i żadnych konfliktów czego każdemu życzę. :lol:
Ale trzeba też pamiętać że 75% szczęścia leży w kompromisach no i trzeba się liczyć ze zdaniem współlokatorów
a nie tylko moim.Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14526
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

Jeśli chodzi o ten kompromis ... to szczera prawda Danusiu :D
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: jaga167 »

MoniaWawa pisze: 13 sty 2020 08:33 W temacie jedynek :P miałam trzy razy, załatwiałam telefonicznie przed wyjazdem . Dwa razy potrzebowałam spokoju i wyciszenia więc polecam 8-) ale trzeci raz trafiłam na piękną jedynkę, słoneczną i miłą , ale całe dwa tygodnie byłam zupełnie sama jak palec :cry: samotne spacery po parku zero rozrywki :( nie polecam . Kobitki co miały 2 lub 3 trzymały się razem i było im wesoło , a ja smutas przez trzy tygodnie :( Nigdy więcej jedynek :oops:
Masz rację, to jest wada jedynek, ale chyba jedyna (pomijając cenę). Jednak mając jedynkę zawsze można się podłączyć do kobitek z pokoju obok lub tych "od stolika" z jadalni, ale nie jest się skazanym na towarzystwo, które może być różne. Obawa, że trafię na takie współtowarzyszki i będę musiała z nimi spędzić trzy tygodnie, zakłóca mi radość oczekiwania. Kilka razy udało mi się załatwić jedynkę, ale to bardzo trudne. Zwykle dzwoniąc słyszę odmowę "bo nie rezerwują, nie mają, tylko komercyjnie, itp." Ale taki los..., zobaczymy, jak będzie tym razem... Jeszcze półtora roku oczekiwania, chyba że skorzystam ze zwrotów, ale wtedy szanse na jedynkę jeszcze bardziej maleją. ;)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2248
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Bogutka5 »

I my jeszcze półtora roku. Na razie niczym się nie martwimy. A jak będzie bliżej będziemy się martwić tylko ewentualnym miejscem. W nowym wniosku nie ma miejsca na preferencje pacjenta gdzie chce jechać.
Bogutka
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: jaga167 »

Bogutka5 - w starych wnioskach były preferencje co do miejsca pobytu ale nie zawsze zgodne z przydziałem. Bardzo chciałam nad morze, lekarz też tak podkreślił a dostałam Inowrocław. Na szczęście udało się załatwić jedynkę i Inowrocław okazał się fajnym miejscem i pogoda na przełomie września i października była super.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2248
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Bogutka5 »

Jaga, oczywiście, że tak, preferencje sobie a często przydział sobie. Ale i tak wolałam jak taki zapis był niż jak go teraz nie ma. Są takie miejsca, których bardzo bym nie chciała.
Bogutka
DORO
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 443
Na forum od: 22 wrz 2015 08:23
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: DORO »

Witam, właśnie minął kolejkowy rok ... jeszcze 16 miesięcy, wyjazd powinien planowo wypaść V-VI 2021 r. W sumie dobrze, bo to już będzie prawie lato :D . A tymczasem czeka mnie marcowy wyjazd zatem przeniosę się chwilowo na walizki... 8-)
Ale będę wpadać i podpisywać listę ;) Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3813
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dzień dobry wszystkim.
Zajrzałem żeby podpisać listę i przy okazji życzyć Wam i sobie, aby wreszcie Pani Zima przypomniała sobie, że o tej porze roku powinna nam posypać śniegiem i przymrozić uszy, nosy i co tam kto ma odkrytego.
A to dlatego, żebyśmy mogli w odpowiednim czasie powitać prawdziwą, rozkwieconą wiosnę i cieszyć się pięknym, słonecznym latem oraz obfitą w plony wszelakie jesienią.
Inaczej - słabo to widzę...
Widzieliście może jak bardzo już niski jest poziom wody w rzekach?
Dobrego dnia kolejkowicze :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20152
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Felice »

Rzadko o tej porze roku mówi się o suszy,ale w tej chwili w Polsce jest nieprawdopodobna.
ODPOWIEDZ