Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Danka51 »

Moi drodzy :!: Dzisiaj zadzwoniłam sobie do NFZ-u z zapytaniem jak wygląda po zmianach sprawa ewentualnych zwrotów. Pani zresztą po głosie była
bardzo miła i odpowiedziała że w kwestii zwrotów nic się nie zmieniło .Można starać się po 18 m-cach od ostatniej kuracji.Więc zapytałam że w kwietniu będą 24 m-ce i czy już wtedy będę mogła polować na nie , a Ona odpowiedziała że już w październiku mogłabym jechać.Październik nie wchodzi w rachubę ale wiosna.... :?: Kto wie. W normalnym trybie wypadłoby to marzec 2021 ale skoro można wcześnie to zakładam rok 2020. :)
Życzę Wam miłej soboty niedzieli i wesołości bo lato już w połowie i dzień jest już 1,5 godz krótszy.Trzymajmy się :kwiat: :ugeek: :ugeek:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11619
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Atina »

Danka 12 miesięcy ,,karencji,, pół roku w kolejce i można dzwonić po zwroty :D ...dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Danka51 »

Atino :serce: Jeżeli masz wypisany wniosek to musi upłynąć 18 m-cy od ostatniego pobytu.
Teraz wniosek lekarz wystawia dopiero po roku tj.12 mies. i do tego 6 m-cy i jest 18 m-cy :ugeek:
Proste prawda :?: Ja miałam wniosek składany po roku tj. w kwietniu , 18 m-cy mija w październiku więc już
mogłabym się starać ale wolę jak będą dni trochę dłuższe .Byle do wiosny.....a może znów Kołobrzeg ze zwrotów :?: :?:
Pozdrawiam . Jest nadzieja.
Awatar użytkownika
elaela50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 02 sty 2019 10:06
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: elaela50 »

Witam wszystkich i pozdrawiam z urlopu, ze słonecznej WIelkopolski . Sprawdziłam właśnie numerki i okazało się że ubyło o 1000 więcej niż w czerwcu. Zaczynałam od 92 145, a skończyłam na 87 441, czyli 4 704 mniej. Dzieje się. Chciałam jeszcze wspomnieć, że mój mąż który oczekuje już od czerwca 2017, w dniu 19 maja po 23 miesiącach zniknął z listy i jego skierowanie zostało odeslane do lekarza kierującego celem weryfikacji i do dziś nie wrócił na listę. Chyba to trochę długo trwa? Jak myślicie?
Awatar użytkownika
elaela50
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 81
Na forum od: 02 sty 2019 10:06
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: elaela50 »

Hej, nikogo nie ma? Wszyscy na urlopie? A ja akurat wróciłam , no to pozdrawiam 😃
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: wiktor64 »

Danka51 pisze: 02 sie 2019 19:34 Atino :serce: Jeżeli masz wypisany wniosek to musi upłynąć 18 m-cy od ostatniego pobytu.
Teraz wniosek lekarz wystawia dopiero po roku tj.12 mies. i do tego 6 m-cy i jest 18 m-cy :ugeek:
Proste prawda :?: Ja miałam wniosek składany po roku tj. w kwietniu , 18 m-cy mija w październiku więc już
mogłabym się starać ale wolę jak będą dni trochę dłuższe .Byle do wiosny.....a może znów Kołobrzeg ze zwrotów :?: :?:
Pozdrawiam . Jest nadzieja.
Danka mi się wydaje rok karencji i dopiero jak minie 18 miesięcy
Po złożeniu podania do NFZ to można pytać, a jeszcze jdno będzie tak zwaną
Weryfikacja jak było dotychczas to na tyle
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

Wiktor ... 18 miesiecy od ostatniego pobytu , czyli 6 miesiecy po złożeniu wniosku :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: wiktor64 »

To jak złoże za rok czyli sierpień 2020 to po 6 miesiącach mogę iść np po zwroty tak to Gienia rozumiem jak tak by było
To nie jest zl3 :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: GIENIA »

No tak jest :D
Awatar użytkownika
Danka51
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 616
Na forum od: 31 paź 2017 12:22
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poczekalnia na wyjazd w roku...2021

Post autor: Danka51 »

Witam WAS miło. Rzeczywiście z tego wynika że po 18 m-cach można się starać o zwroty
tylko sądzę że teraz będzie ciężko o nie.Ludziska nie będą teraz rezygnować z wyjazdu bo chyba
będzie trudniej zdobyć nowe skierowanie na wyjazd.Obym się myliła aczkolwiek jest to realne.
Mi 18 m-cy minie w październiku ale spróbuję upolować coś wiosną.Jak dożyję :D :D :D :D :D :D
ODPOWIEDZ