Kolejność wyjazdów ZUS

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Zus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 08 lip 2019 21:50

Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Zus »

Witam serdecznie
Mam pytanie ile teraz czeka się na sanatorium z ZUS?
Tzn decyzję że mam je przyznane otrzymałem w połowie lipca tuż po operacji kolana. W połowie października kończy mi się L4 i chciałbym wrócić do pracy najlepiej poprzedzając to rehabilitacją w sanatorium. Czy uważacie że jest na to szansa czy muszę składać wniosek o świadczenie rehabilitacyjne i dalej czekać na wyjazd? Może ktoś mnie oświeci czy najpierw wyjeżdżają zalegli kuracjusze czy ZUS wysyła tych którym kończy się L4? Pozdrawiam
Barbara12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 wrz 2020 10:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Barbara12 »

Raczej staraj się o świadczenie rehabilitacyjne bo inaczej nie uda się wyjechać.
Barbara12
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 05 wrz 2020 10:31
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Barbara12 »

Raczej staraj się o świadczenie rehabilitacyjne bo inaczej nie uda się wyjechać.
Zus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 08 lip 2019 21:50

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Zus »

Dziękuję za odpowiedź Basia
Tylko tak się zastanawiam czy szanowni orzecznicy nie będą robili problemu z tym świadczeniem. Nie chcę wracać do pracy np na miesiąc i wkurzać pracodawcy że za chwilę znowu będę na L4 bo sobie pojadę do sanatorium🙂
Awatar użytkownika
Pota
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 82
Na forum od: 23 mar 2020 07:15
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Pota »

Witaj, zadzwoń do ZUS bo osoby na świadczeniach, czyli L4 mają pierwszeństwo. Albo podjedź do pań, które dzieła terminy i otrzymasz od ręki. Życzę powodzenia
Zus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 08 lip 2019 21:50

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Zus »

No właśnie dzwoniłem do ZUS i miła pani powiedziała e trzeba czekać bo takich jak ja mają pełno😉 Tak więc postanowiłem jednak złożyć dokumenty o świadczenie i zgodnie z życzeniem pan z ZUS czekać😉
Zus
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 08 lip 2019 21:50

Re: Kolejność wyjazdów ZUS

Post autor: Zus »

Szanowni kuracjusze🙂
Pragnę poinformować że w dniu dzisiejszym lekarz orzecznik mnie ozdrowił i nie przyznał świadczenia rehabilitacyjnego. Mam w związku tym pytanie czy skoro mam przyznane sanatorium i obecnie czekam na skierowanie to w przypadku gdy pracodawca mnie teraz zwolni będzie mi ono nadal przysługiwało?
Pozdrawiam🙂
ODPOWIEDZ