Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: zbigniew165 »

Powiem tylko, że słyszałem o tym mówiąc dyplomatycznie z e źródeł zbliżonych do NFZ.
Weźcie też pod uwagę, że w sanatoriach pracuje ponad 100 tys. osób i oni też muszą z czegoś się utrzymywać i same obiekty też trzeba utrzymać.
Trzeba też powiedzieć, że z kuracjuszy w większych uzdrowiskach utrzymuje się też spora ilość mieszkańców tych uzdrowisk.
Nie można też w nieskończoność zamykać rehabilitacji dla potrzebujących zabiegów.
Ja jestem optymistą i zaraz po otwarciu dzwonię o zwrot nie czekając na, aż wirus całkowicie odstąpi, bo jest to na razie nie realne, a teraz będę miał wybór daty pobytu i obiektu w Świnoujściu.
Jeżeli otwarcie nastąpi po Nowym Roku, to też pojadę.
Na pewno nikt nie będzie czekał z otwarciem do czerwca, jak to ktoś na forum pisał ze względu na okoliczności, które opisałem na początku. :roll:
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: malgonia »

Ja tez uważam że otwarcie w czerwcu nie byłoby mozliwe, bo nie było by już co otwierać.W kurortach takich jak Krynica, Muszyna musi wszystko ruszyć przed świetami.Oni zyją z turystyki. Ja akurat na święta bym nie pojechała bo akurat te święta są rodzinne.Jeden raz NFZ chiał mnie uszczęśliwić i dostałam Sopot na święta bożegonarodzenia, odmówiłam i mnie uszczęśliwiono Ustką na świeta wielkanocne.Pojechałam ale jednak wolę w innym terminie nawet w listopadzie.ostatni raz byłam właśnie w listopadzie w Kołobrzegu w sanatorium Kielczanka
Załączniki
i tak sobie truchtałam po plaży
i tak sobie truchtałam po plaży
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: GIENIA »

Był to rok 2016 ... ja wtedy byłam w NIWIE :D
Widać półmrok i pustą plażę Małgoniu ... to wczesny ranek :?:
Kleinehexe
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4464
Na forum od: 20 mar 2020 22:12

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: Kleinehexe »

Zgadzam się ze Zbigniewem i Małgonią. Mnie na szczęście udało się wyjechać do sanatorium niemal w ostatniej chwili. Gdzieś w połowie mojego pobytu, ogłoszono zamknięcie sanatoriów. Nie przyjmowano nowych kuracjuszy, więc uzdrowisko pustoszało. Widok przygnębiający. Miałam możliwość rozmawiać na ten temat z fizjoterapeutami, właścicielami miejscowych sklepików czy pracownikami restauracji. Dla nich to dramat. Wyjątkowo zgodzę się tu z nielubianym przeze mnie Trampem: "Lekarstwo nie może być grosze od samej choroby".
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: Samosia »

Witajcie...to i ja przyłączę się do tego grona oczekujących na możliwość wyjazdu do sanatorium...nie ukrywam,że po cichu liczę na to,że z nowym rokiem jednak ruszą i wyjazdy zostaną wznowione...trzeba w tym trudnym czasie myśleć pozytywnie👍
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: Ania06 »

Mam nadzieję, że macie rację ale to jest duże ryzyko gdyż są to jednak skupiska seniorów. Ja też czekam z niecierpliwością na otwarcie uzdrowisk. Część uzdrowisk mają służyć za tymczasowy szpital dla chorych na covid, jak np. Równica w Ustroniu i sanatorium w Sopocie.
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: malgonia »

Gienia tak to był rok 2016 listopad.Na pewno gdzieś sie wtedy mijałyśmy.Ja miałam wykupiony karnet basenowy w Arce i co drugi dzień tam leciałam a wieczorem wracałam autobusem.Miło wspominam ten pobyt, ale towarzysko było kiepsko.Uwielbiam tańczyć, wyskakałam sie wtedy w wKielczance, pewnie też gdzies na tańcach sie minełyśmy, bo szukałysmy dobrej muzyki, a koleżanka szukała partnera bo była rozwódką. Ja nie szukałam , bo mam udany związek małzeński, może nieraz przyjemnie poznać jakiegoś dobrego tancerza i pohulac ,oczywiście bez dalszych zobowiązań.Najlepszy towarzysko to był wyjazd w 2012 roku do Polanczyka.Właśnie na tym forum napisałam że szukam kogoś kto jedzie do Plonu i może mnie zabrac samochodem.Nie mogłam wtedy sama jechać i zabrac samochód mężowi a i on wtedy nie dał mnie rade zawieżć.Odezwała się kobieta że mnie zabierze, potem jeszcze jeden mężczyzna.Na miejscu poznałyśmy jeszcze 1 pana i 3 panie.Czyli była nas duża gromada, chodziliśmy po górkach bieszczdzkich, biesiadowaliśmy w kawiarniach, rozpietośc wiekowa była duża, ja byłam najstarsza reszta to młode osoby, ale tyle ile sie wtedy wyśmiałam, wytańcowałam i zrelaksowałam to juz potem sie nigdy nie wróciło.
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: Ania06 »

Masz rację, każdy lekarz "przepisuje" taniec na udana rehabilitację. Ruch, pod każdą postacią jest bardzo ważny dla zdrowia :-)
Awatar użytkownika
Ania06
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 377
Na forum od: 04 sty 2017 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: Ania06 »

Ja, najwięcej wytańczyłam się w Równicy, w Ustroniu ale tam też było super towarzystwo. To jest ważne aby fajnie spędzić czas.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14544
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolejka oczekujących na otwarcie sanatoriów

Post autor: GIENIA »

Być może Małgoniu się mijałysmy , ale na tańcach to raczej nie .... ja nie preferuję fajfów , szkoda dnia , a wieczorami , to raczej u nas w Niwie , na miejscu , sporadycznie Mesco , San ... Arka , Bałtyk , Perła Bałtyku to nie dla mnie ... tłok dla szpanu , szpan dla tłoku ;) .... też nie szukam miłości , bo nie narzekam na jej brak ... :) a raczej dobrego tancerza i super towarzystwa 8-)

Aniu ... dobry taniec , czasami czyni o wiele więcej dobrego niż niejedna elektroterapia :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ