ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Ata
Posty: 3
Na forum od: 17 paź 2019 07:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ata »

:) Dziękuję ślicznie za odpowiedź na moje zapytanie, tak przypuszczałam, że nie można sobie dzwonić czy pisać i zmienić miejsca wyjazdu, aby nie wypaść z kolejki i nie stracić ważności skierowania nie będziemy ryzykować i pisać. Najbardziej szkoda było mi tylko mojego mężusia :serce: , bo on się już tak nastawił na to morze, choć przełknął to spokojnie i sam nie kazał mi tam nawet dzwonić i pytać. Ogólnie lubimy bardzo jeździć, a w tych rejonach nie byliśmy (zwiedziliśmy wszystko do Jeleniej Góry, Karpacza, Szklarskiej itp + okolice), tak jak pisaliście jest tam wiele bardzo ładnych miejsc, jedziemy samochodem to też plus. Dzwoniłam do ośrodka sanatoryjnego tj. Jan Kazimierz budynek B, z tego co czytałam to niby A lepszy, ale Pani z budynku A powiedziała, że w marcu 2019r. został wyremontowany (pokoje, korytarze, łazienki), teraz skończono remont balkonów, fakt, że na zabiegi musimy chodzić do A, ale to tylko ok 200 m czyli żaden problem, jest basen, można wykupić dodatkowo karnet :), co nam bardzo pasuje. Cieszymy się, że jedziemy razem, że nas nie rozdzielili haha :) Zobaczymy jak będzie na miejscu, co to za ośrodek ;) , po powrocie dam znać, dziękuję ślicznie i cieplutko Wszystkich pozdrawiamy ;) :kwiat:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Ata,byłam w Dusznikach i w JK B. Chodziliśmy na zabiegi przez park i pomimo, że był to grudzień wcale nam to nie przeszkadzało.Było to w 2006 r. Kłopotem było chodzenie na stołówkę do innego sanatorium. Mam nadzieję, że po tych 13 latach dużo się zmieniło. Wnętrze wyremontowane i zapewne mają swoja stołówkę. Basen był w budowie więc jeździliśmy do Polanicy.Wspominam bardzo dobry masaż manualny kręgosłupa i kąpiel igliwiową. Towarzystwo było super i ja byłam młodsza :lol:. Chodziliśmy do dworku Chopina na koncerty.Ja lobię góry, a tam jest gdzie spacerować. Napisz, ile miesięcy czekałaś? Ja czekam 29 miesiąc i tak bardzo chcę doczekać do wiosny,ale nr szybko spadają i chyba będzie to styczeń-luty :( .Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

Odnośnie dzwonienia po zwroty to......

Dzwonimy na infolinię i dopiero tam nas przekierowują do odpowiedniego oddziału.

Te numery stacjonarne są już nie obsługiwane.
Ata
Posty: 3
Na forum od: 17 paź 2019 07:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ata »

Do Ania52
Witam Aniu i dziękuję za informacje o Dusznikach :) My z mężem bardzo lubimy chodzić i zwiedzać, a te okolice dla nas to nowość, tak że cieszymy się na nowe miejsca do poznania między innymi Kudowa, Wambierzyce, Lewin K., Szczeliniec, Polanica i wiele innych, aby czasu starczyło :) My czekaliśmy 32 m-ce, dokładnie 31,5 m-ca, bo data wpływu wniosku do NFZ 1.03.2017, czyli w październiku 2019 jest 31 m-cy, a jedziemy 13 listopada 2019 :) Pozdrawiam cieplutko :serce: :kwiat:
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Czas na podsumowanie października, na kardiologii zeszło 4071 nr.Dla mnie to trochę za dużo, ale dla osób z odległym nr za mało. Listopad zaczęłam nr 7702. Tak bardzo chciałam doczekać do wiosny, ale cudu chyba nie będzie ;) . Ata życzę Ci miłego pobytu w Dusznikach i koniecznie poproś o kąpiel igliwiową, wspaniale działa na górne drogi oddechowe. Pozdrawiam Wszystkich oczekujących.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Czy już wszyscy wyjechali? Zostałam tyko ja? Czy ktoś ma skierowanie na grudzień, a może na styczeń? Ciekawa jestem,czy już są przydziały na styczeń. Ja czekam na wiosnę :lol: .Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Jasmina55 »

Witam Aniu 52 :kwiat:
Nie zostałaś sama, ja Ci kibicuję i życzę Ci :serce: tej wiosny.
Ja mam 10 000 za Tobą i też już sprawdzam jak spadają nr.
Pozdrawiam i czekamy do wiosny : :lol:
Rysiek kuracjusz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 16 lis 2019 17:27
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Rysiek kuracjusz »

Rabka Dietla 5. Dostałem przydział na Styczeń 2020.Dowiedziałem się się że basen badzie zamknięty do odwołania,a to znaczy że najlepsze zabiegi przepadły.Naczytałem się tyle negatywnych opinii o tym ośrodku że mam wrażenie że przydział dostałem tam za karę. :D Może ktoś był ostatnio i podzieli się wrażeniami z pobytu.Pozdrawiam forumowiczów
Rysiek kuracjusz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 16 lis 2019 17:27
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Rysiek kuracjusz »

Przepraszam, chyba nie w tym dziale umieściłem mój wpis.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ania52 »

Witaj Jasmina55. Jesteśmy dwie, to zawsze raźniej niż w pojedynkę. Tobie szykuje się lato, a ja chyba nie doczekam wiosny. Muszę się oswajać z zima.
Rysiek, odpisałeś na moje pytanie,szkoda tylko,że jesteś z innego NFZ ;) . Numerki nieubłaganie spadają i pomyśleć, że jeszcze wiosną niecierpliwiłam się,że pendolino zamieniło się w w zwykła ciuchcię :lol:. Pozdrawiam Wszystkich oczekujących.
ODPOWIEDZ