ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »


Zacisze w Kudowie to dno.
Tam wysyłają skazańców do łagra.
Statystycznie najwięcej tzw. niechcianych zwrotów...

:mrgreen: :ugeek:

Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: delfin »

jacky6
też tak czytałam:-( że to nic dobrego.
Musze się z tego wykręcić...
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »


Mnie się latoś raz udało...
I to znacznym kosztem.
Ale na złośliwców z Jankego prawie nie ma rady.
Już trzeci raz z rzędu wcisnęli mi kit.
O detalach będzie wkrótce.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: delfin »

Ja do tej pory nie mogłam narzekać :-)
Więc w końcu nadszedł ten pierwszy raz ;-) żeby zdobyć doświadczenie w walce o lepszy termin i miejsce :-) lub niestety zrezygnować...
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Dzień dobry, coś widzę, że w naszym oddziale grobowa cisza nastała....no cóż, możemy tylko czekać cierpliwie każdy te swoje 34 miesiące... i składać modły, coby się zdrówko nie pogorszyło :) po dwóch miesiącach zeszło 6500 skierowań ( "drogi oddechowe" ). Słabe tempo... :( ale niestety na tym kierunku jest bardzo mało przydziałów, o czym już się mogłam przekonać ostatnio. Zastanowię się na wiosnę, czy nie starać się o jakiś zwrot, chociaż z tym też może być ciężko. Pozdrawiam wszystkich 'cierpliwie" czekających :kwiat:
Wczorajsza rowerowa wyprawa do lasu przyniosła plon w postaci zebranego całego rowerowego koszyka grzybów :D piękne słoneczko nam zaświeciło na Śląsku w południe !
...a rano odbyło się pierwsze w tym roku skrobanie szyb w samochodzie ;)
slawa55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 14 lut 2014 18:15
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: slawa55 »

Dobry wieczór,mam pytanie czy ktoś próbował dzwonić na nr.tel.32 735 05 22 o zwroty skierowań i czy możliwe jest sie w ogóle dodzwonic ?Czy można jechać osobiście do Katowic,na ul Kossutha 13 i dopytać o zwroty,czy jesteśmy tam persona non grata i w ogóle mnie tam nie wpuszczą.Niedługo będę miała 18 miesięcy oczekiwania i chcę zawalczyć o zwroty.Pozdrawiam forumowiczów i prosze podzielic się doświadczeniami w tym temacie.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »


Dowodem na wysoką skuteczność telefonowania jest ciągła zajętość numeru.
Należy uzbroić się w anielską cierpliwość, bo a nóż a widelec uda się.
Taka jakby dawna gra loteryjna - mało kto pamięta słynną lokalną "Karolinkę".
3 tygodnie temu zwróciliśmy skierowanie do Kołobrzegu - więc dzwońta ludziska.

Pojechać też można - najlepiej i najtaniej autobusem.
I stanąć karnie w kolejce przed drzwiami.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:


Ata
Posty: 3
Na forum od: 17 paź 2019 07:20
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Ata »

Dzień dobry
Znalazłam przeglądarkę przez przypadek jak szukałam informacji, zwracam się do Was z pytaniem i proszę o odp jeśli ktoś miał taki przypadek, jedziemy z mężem drugi raz do sanatorium, po wstępnej weryfikacji po ok 24 m-ch otrzymaliśmy przydział do Ustki, super radość, mąż szczęśliwy, poprzednim razem otrzymaliśmy Jedlinę-Zdrój lub Piwniczną gdzie w ostatnim przydziale padło na Piwniczną. Teraz byliśmy pewni, że będzie to Ustka, a w tym tygodniu otrzymujemy przydział na 13.XI.2019 do Duszniki-Zdrój :( Mąż trochę zawiedziony, nastawił się bardzo na morze, a tu niespodzianka i tu moje pytanie czy można się odwołać z pismem czy zadzwonić o zmianę nad morze tak jak było w przydziale czy nie ma szans na zmianę? Data wpływu wniosku do NFZ 1.03.2017, na stronie przeglądarki 11.10.2019 dostaliśmy informację o przydziale do Duszniki-Zdrój do domu jeszcze nic nie przyszło. Proszę o pomoc i może jakąś odp, może ktoś miał taki przypadek. Pozdrawiam serdecznie :) :kwiat:
Awatar użytkownika
beab
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 395
Na forum od: 08 mar 2012 10:23

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: beab »

Ata jak w przeglądarce był już termin i miejsce rehabilitacji zadzwoniłam do NFZ i niestety otrzymałam odpowiedź że nie można zmienić i że będzie to rezygnacja z wyjazdu .Znajoma też próbowała i usłyszała że to nie wczasy żeby można było sobie tak zmieniać.. pozdrawiam 😊
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: jacky6 »

Ata pisze: 17 paź 2019 07:48 po wstępnej weryfikacji po ok 24 m-ch otrzymaliśmy przydział do Ustki, super radość, mąż szczęśliwy,
To nie był przydział tylko decyzja balneologa określającego miejsce kuracji
Ata pisze: 17 paź 2019 07:48 a w tym tygodniu otrzymujemy przydział na 13.XI.2019 do Duszniki-Zdrój :( Mąż trochę zawiedziony, nastawił się bardzo na morze, a tu niespodzianka
Termin przydzielenia skierowania na miesiąc przed wyjazdem świadczy o tym, że uszczęśliwiono Was czyimś zwrotem.
Ktoś te Duszniki dostał 2 - 3 tygodnie przed Wami i z jakiś tam względów spasował.

Ata pisze: 17 paź 2019 07:48 moje pytanie czy można się odwołać z pismem czy zadzwonić o zmianę nad morze tak jak było w przydziale czy nie ma szans na zmianę? Data wpływu wniosku do NFZ 1.03.2017, na stronie przeglądarki 11.10.2019 dostaliśmy informację o przydziale do Duszniki-Zdrój do domu jeszcze nic nie przyszło. Proszę o pomoc i może jakąś odp, może ktoś miał taki przypadek. Pozdrawiam serdecznie :) :kwiat:
Do domu pismo ze skierowaniem z podpiętą decyzją balneologa otrzymacie lada dzień.
Poczta polska sobie spaceruje.
Jakiekolwiek odwołanie, prośba czy wniosek nie podparty ważnym dokumentem jak na przykład zaświadczeniem lekarskim o zaplanowanej operacji będzie potraktowane jako rezygnacja.

Będąc latem na kuracji w Kudowie zajrzałem "wycieczkowo" do Dusznik, nie jest źle choć ten kurort nie powala.
W zasięgu niewielu kilometrów jest co zwiedzać a nawet pojechać na całodzienną wycieczkę do Złotej Pragi.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:
ODPOWIEDZ