ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Vika6ae
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 02 paź 2017 17:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Vika6ae »

Witam!!
Chciałam podzielić się uzyskaną informacją od znajomej rehabilitantki. Ja równiez byłam zdziwiona,że te numerki tak lecą mnie w ciagu jednego miesiąca (grudzień) spadło ponad 5900. Na 31-12-21r miałam 5710, a już 5-01-22r było 4742. Dowiedziałam się, że z kolejki usuwane są osoby, które aktualnie kończą 75 lat. Osoby te dostana propozycje zabiegow stacjonarnych. Do konca roku wszystkie osoby z rocznika 1946 musialy zostac wyłaczone z kolejki. Teraz zaczynają usuwać z kolejki rocznik1947. Dlatego tak spadają numerki bo w senatoriach z powodu pandemii miejsc jest mniej. Na naszym terenie wyłączone są Goczalkowice bo tam jest rehabilitacja pokovidowa . Cierpliwości i bądź dobrej mysli.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

Z tymi Goczałkowicami to chyba nie tak do końca bo jednak ludzie dostają Goczałkowice i to wcale nie na Covid czy po Covidzie. Jadą nie tylko ze śląskiego ale też z mazowieckiego np. z Płocka.
Tak chyba do końca to nikt nie wie co w trawie piszczy...
Jeśli wycofują z kolejki ludzi po 75.roku życia to jakim cudem wycofują rocznik 1947🤔 toż to są ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 74 lat...
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

ewasz pisze: 06 sty 2022 18:14 No, no, nie da się ukryć :lol:
Spróbuję może zapolować na zwrot, podobno jest ich dużo.
Zadzwonię w poniedziałek.
Ewuś dzwoń...walcz o jakieś fajny zwrocik bo masz malutko numerków 👍Powodzonka👍🙂
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

Dzięki Samosiu, pozdrawiam 😊
barsta
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 59
Na forum od: 08 lip 2019 20:18
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: barsta »

Witam, tez słyszałam ze wycofują 75+
Rocznik 1946 skończył 75 lat w ubiegłym roku, w tym roku 75 lat kończy rocznik 1947
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

.Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Narewka »

No nie wiemJestem rocznik 46 ,Oddział Mazowiecki. czekam w kolejce,numerki się przesuwają.Nikt mi nie proponował zmiany..
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

Narewko, myślę że to tylko wymysł Śląskiego Oddziału. Tak jak był prekursorem 12-miesięcznej karencji.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: darek »

Niestety NASZ śląski NFZ -wprowadza wbrew swoim Pacjentom rozwiązania ,które są wprost nie akceptowalne.
Ja wspominałem wiosną w jednym z postów ,że jest taka praktyka jednak NIKT nie zwrócił na to uwagi.

Ja zgadzam się ,że Osoby 75 + są czy nie spełniają wszystkich wymogów jak Ludzie 30 czy 40+
Ale chcąc OGRANICZYĆ pewną grupę należy im dać coś w ZAMIAN .

DLACZEGO nie wprowadza się wzorem innych krajów Nie wspominam tutaj o Niemczech czy Austrii ,ale tak jak w Czechach Bon dla Seniora
Na rehabilitację nie koniecznie 21 dniową ( Sanatorium) - wyjazd 14 dniowy ?

ZADAM kolejny raz pytanie co z Bonem Wakacyjnym dla SENIORA tzw 500 +

Mamy wg pewnego Pana Najwyższe wpływy do Budżetu co z tym Bonem .

Niestety Droga Ewo

W 2021 roku Nasz śląski NFZ ograniczył o ponad 50% przydzielanie Sanatoriów tych tzw POSZPITALNYCH -BEZPŁATNYCH
Bo jest w budżecie Bardzo dobrze
Od 2021 Nie przyjmowane są wnioski na leczenie sanatoryjne dla Grupy 75+

Oczywiście gdy zapytacie kogokolwiek -KAŻDY ZAPRZECZY tak jak do wczoraj z tym Pegasusem
Ale to już Polityka

Ale na pocieszenie wiem że dwa Ośrodki Rehabilitacyjne mają podpisane listy intencyjne i w ramach JESZCZE dotacji z Funduszy Unijny -Prowadziły dla Osób Kardiologicznych Zabiegi w trybie Stacjonarnym .
Pytanie czy ów program będzie też w 2022 roku
Był On przeznaczony dla Seniorów

Niestety szkoda że BRAK oficjalnych informacji n/t możliwości Rehabilitacji i Leczenia
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

No niestety Darku, starsi ludzie są zawadą w społeczeństwie, stwarzają tylko kłopoty i koszty. Z nich już się grosza dużego do budżetu nie wyciągnie.
Wniosek nasuwa się sam, że teraz pojadę do sanatorium ostatni raz, następny dopiero za 4 lata więc już się nie załapię...tym bardziej, że jak piszecie następne roczniki są eliminowane z kolejki...
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: berbla65 »

Co to się dzieje :o 75 lat to ma być granica ,,wieku" na wyjazd do sanatorium :evil: oj,oj . Osoby ,które tak zdecydowały też kiedyś będą ,,w tym " wieku i wtedy zakaz wyjazdu będzie przed 40- tką :shock: Przecież dla niektórych wyjazd do sanatorium po 75 r to jedyna ,, rozrywka" - schorowani siedzą w czterech ścianach. Dla nich wyjście z domu to ,, wielka wyprawa" a mają przez 2 tygodnie dojeżdżać na zabiegi?? Nie zawsze mają też z kim :? Dla niektórych w sanatorium rozmowa z drugą osobą więcej ,,zdziała" aniżeli niejeden zabieg. Takie np. ,,siedzenie" na ławeczce po zabiegach - dla nich to luksus( nawet gdyby to były nasze słynne Zdroje) bo są ,, między ludźmi " . Wiekowo- teoretycznie- jeszcze mogę kilka razy pojechać do sanatorium - wtedy zwiedzam i podziwiam - pieszo czy na rowerze- okolice. Każdy odpoczywa i ładuje akumulatory na swój sposób ale dlaczego mając 75 lat jest się,, gorszym sortem". Nie zgadzam się z tym a przede wszystkim nie rozumiem :evil: pozdrawiam i miłego dnia wszystkim życzę :kwiat:
ODPOWIEDZ