ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Janusz1965
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 30 kwie 2016 11:25
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Janusz1965 »

w dwa dni spadło 351 numerow :D
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Samosia »

U mnie na reumatologii od wtorku gdy ruszyło do dziś to prawie 1000 :shock: :o
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

A u mnie dokładnie spadło 1050 od postojowego :shock:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: bardzyk2 »

Witam!

Kolejka szybko się posuwa, bo chyba wiele osób rezygnuje, boją się. Ja też się boję, zwłaszcza podróży pociągiem dalekobieżnym. Już niestety nie są puste, wprost przeciwnie.

Ciekawe, ilu osobowe pokoje, bo w starszych obiektach pokoje są duże, więc w jedynki czy dwójki nie wierzę.
Podobno części zabiegów nie ma, masaży, inhalacji, gimnastyki w basenach.
Gimnastyki na sali w maseczkach też sobie nie wyobrażam :roll: a bez maseczek to chyba nie wolno? no i niezbyt bezpiecznie. No a przyrządy, jak to dezynfekować?

Bardzo proszę, jeśli ktoś teraz jest, niech nam napisze jak to wygląda.

Ech, trzy lata czekania i teraz dylemat . Mam nr 4700 w reumatologii i w tym tempie to może być nawet sierpień.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20131
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Felice »

Podobno części zabiegów nie ma, masaży, inhalacji, gimnastyki w basenach.
Gimnastyki na sali w maseczkach też sobie nie wyobrażam :roll: a bez maseczek to chyba nie wolno? no i niezbyt bezpiecznie. No a przyrządy, jak to dezynfekować?
Tam gdzie byłam były wszystkie zabiegi bez wyjątku,gimnastyka w basenie też.
Na sali ćwiczeń przyrządy były dezynfekowane po każdym pacjencie. Jak to zrobić? Normalnie...popsikać środkiem dezynfekującym i przetrzeć ręcznikiem papierowym. Każdy pacjent też ma możliwość odkażenia rąk po każdym zabiegu. Płyny były wszędzie a i możliwość umycia rąk również.
Po raz kolejny powiem,że nie czułam się nawet przez chwilę zagrożona możliwością zakażenia będąc na pobycie.
Pamiętajmy ,że to my przede wszystkim mamy dbać o swoje bezpieczeństwo i stosować się do zasad.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: bardzyk2 »

Witam serdecznie i dziękuję bardzo za odpowiedź. O braku niektórych zabiegów mówił w wywiadzie dyrektor ds lecznictwa uzdrowiskowego w Ciechocinku. Tam inhalacje to pół biedy, wystarczą spacery w tężniach, ale w innych uzdrowiskach już tak się nie da. A dla mnie to ważne ;) .
A masaży byłoby bardzo szkoda, zwłaszcza u dobrych masażystów. Potrafią zdziałać cuda.

Ważne jest też ilu osobowe pokoje, bo 3,5 roku temu byłam w Świnoujściu w pokoju 4 osobowym, jedynek nie było wcale a dwójki tylko dla małżeństw. 10 lat temu, w Ciechocinku "trójka", mniejszego pokoju nie było nawet za dopłatą. Ciekawe, jak to wygląda teraz, bo moje uważanie nie na wiele się zda jak ktoś inny z pokoju nie będzie uważał.
Pozdrawiam, 4536 reumatologia.
renia54
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 08 lut 2014 15:24
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: renia54 »

Witam wszystkich :kwiat: ten tydzień zakończyłam z numerem 719 :) chyba za niedługo dostanę przydział :serce: pozdrawiam wszystkich oczekujących na przydział :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: bardzyk2 »

Witam serdecznie :kwiat:

Mnie przez 3 tygodnie spadło z 4530 na 1530, ale widać, że hamuje, w zeszłym tygodniu po ponad 200 dziennie, w tym około 100. Ale dobrze, mnie się nie spieszy, wolę poczekać niż zwracać skierowanie bo nie pojadę ani daleko (pociąg), ani tam gdzie tłok, windy i wieloosobowe pokoje. Albo tak jak w Świnoujściu, prawie wszystkie zabiegi były w Zakładzie Przyrodoleczniczym Rusałka, kilkupiętrowym molochu przez który przewijało się codziennie tysiące ludzi, również komercyjnych, miejscowych, Niemców z Ahlbecku. Zetknąć się tam z nosicielem jest bardzo łatwo i trzeba będzie spędzić pobyt na kwarantannie? Poza tym troszkę się wyjaśni jak będzie w jesieni, może lepiej, zobaczymy :roll: . Pozdrawiam tych co na walizkach i życzę udanego, bezpiecznego pobytu. :serce: :serce:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24584
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: ewasz »

A u mnie za te 3 tygodnie spadło 4057 numerków. Średnia dzienna 254 osoby. Jak doliczymy następne 5 dni to za 4 tygodnie będzie 5327 osób. To dość fajny wynik. Na wrzesień przyszłęgo roku będzie przydział jak nie wydzwonię zwrotu :lol: :lol:
Pietka 50+
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 580
Na forum od: 28 lut 2017 14:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: ŚLĄSKI - NFZ kolejka

Post autor: Pietka 50+ »

Rzeczywiście, kolejka ruszyła z kopytka :D zobaczymy jak to będzie dalej. A póki co mam prośbę, czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak nazywała się strona, na której wpisując numer i coś tam jeszcze można było obliczyć sobie przybliżony termin wyjazdu ? Będę bardzo wdzięczna. Zniknęły mi z telefonu przez moją głupią nieuwagę notatki i teraz muszę się męczyć i od nowa przypominać sobie co ważniejsze drobiazgi ...ech :lol: starość nie radość
ODPOWIEDZ