NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: ania1701 »

Witam serdecznie forumowiczów :kwiat:
Mam nr oczekiwania ok 10 000, jak myślicie kiedy mogę jechać. Pytam bo różne mam informacje. A to 18 m-cy , 19, 15-16. Może ktoś was jest z łódzkiego NFZ bardziej zorientowany. Ponoć coś się zmieniło. Pozdrawiam serdecznie. :serce:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: violet58 »

Kiedy byłaś ostatni raz w sanatorium?
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: ania1701 »

violet58 , w sanatorium byłam w sierpniu 2012 roku.
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: ania1701 »

violet58 tak naprawdę ostatni tydzień lipca początek sierpnia :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: violet58 »

No to droga krajanko ;) według mnie możesz już jechać. :D :D :D Jak widać, od ostatniego pobytu minęło 18 miesięcy i to z okładem więc proponuję Ci skorzystać z opcji zwrotów. W przypadku korzystania ze zwrotów to Ty wybierasz miejsce i sanatorium, ale możesz mieć zaledwie kilka dni na zorganizowanie wyjazdu. Proponuję nauczyć się PESELU na pamięć, rodzaj schorzenia z pewnością znasz i dzwonisz pytając o tak zwane zwroty. Są to skierowania, z których, z różnych przyczyn, nie mogli skorzystać inni pacjenci, a termin rozpoczęcia leczenia jest krótszy niż 14 dni.
Informację o możliwości skorzystania ze zwrotów można uzyskać telefonicznie:w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 pod numerem telefonu (42) 275-40-83 oraz (42) 275-40-89.
Nie zrażaj się zajętym numerem, informacjami, że nic nie ma, próbuj do skutku, a na pewno coś się znajdzie. Nie masz obowiązku korzystania z pierwszej lepszej propozycji, to od Ciebie zależy czy pomożesz NFZ zagospodarować skierowanie za które i tak zapłacił. Ja tak byłem ostatnio dwukrotnie w Sopocie, na przełomie czerwca i lipca, miałem różne propozycje: Nałęczów, Kudowę Zdrój, Ciechocinek, ale zależało mi na wyjeździe nad morze.
W ubiegłym roku, przed wyjazdem mój numer w kolejce wynosił 8530, a w 2011 roku 8120 :D, myślę że na przełomie maja i czerwca Twój będzie podobny lub niższy. Nie wiem czy jesteś aktywna zawodowo, jeśli tak - to zorientuj się w możliwościach uzyskania urlopu, pięć cyferek z PESELU nauczysz się w trymiga, poczekaj aż "wiosna buchnie majem" i dzwoń, dzwoń, dzwoń do skutku.
A potem, nie omieszkaj się pochwalić dokąd jedziesz, no i najważniejsze.... opisać pokrótce swój pobyt i ocenić ośrodek, w którym spędziłaś niewątpliwie wspaniałe dni.
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ania1701
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 142
Na forum od: 23 maja 2013 08:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: ania1701 »

violet58 dziękuję za obszerne informacje :kwiat: , będę próbować jak radzisz ze zwrotów. Mam nadzieję że urlop dostanę. A tak apropo Sopotu to które sanatorium jest godne polecenie według Ciebie, a nuż zaproponują :) . Jeśli otrzymam już tzw przydział :) , napiszę i po powrocie również. Pozdrawiam cieplutko.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: violet58 »

Nie wiem jakie schorzenie Ci dokucza, ale w Sopocie szerokim łukiem omijaj Leśnika - daleko od morza i opinie nie najlepsze. Ja byłem w Perle, szału nie ma, brak basenu, ale lokalizacja zdecydowanie lepsza. Zdecydowanie najlepszy jest Helios, ale z niego, podobnie jak kołobrzeskiej Arki raczej nikt nie rezygnuje. Skoro już do nas trafiłaś, w wolnej chwili przejrzyj sanatoryjny ranking, poczytaj opinie kuracjuszy łatwiej Ci będzie podjąć decyzję. Zawsze możesz poprosić panie z NFZ o godzinkę, na "rozmowę z szefem w sprawie urlopu" ;) czy wymyślisz inne niewinne kłamstewko :D i szybciutko zerknij na forum :D
Powodzenia :kwiat:
alcza
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 04 lut 2013 09:58
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: alcza »

Witam i bardzo się cieszę, że powstał łódzki odłam kolejki :)
Ja na pierwszy swój wyjazd do sanatorium z NFZ czekałam 18 miesięcy i z nr ok 100 otrzymałam skierowanie do Krystynki w Ciechocinku.
Piszecie, że w terminie 18 miesięcy od ostatniego pobytu można ubiegać się o zwroty. To ile musi upłynąć czasu u nas żeby złożyć następny wniosek?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: violet58 »

Teoretycznie nie ma jednoznacznie określonego terminu dotyczącego składania skierowań. Fundusz nie ma prawnych powodów do odrzucenia skierowania złożonego choćby dzień po powrocie, ale zawsze jest jeszcze konsultant - balneolog, który ocenia celowość skierowania. Niektórzy lekarze oraz oddziały NFZ powołując się na bliżej nie określone badania kliniczne prowadzone w dziedzinie balneologii, które potwierdziły, iż w większości przypadków efekty bodźcowego leczenia uzdrowiskowego utrzymują się przez okres 18 miesięcy, przyjmują ten okres jako czas niezbędny do wystawienia kolejnego skierowania lub przyjęcia takowego do rozpatrzenia. Niestety,w tym przypadku, my pacjenci czy potencjalni kuracjusze stoimy z góry, na straconej pozycji. Ja składam skierowania zwykle po pół roku od powrotu z sanatorium i jak dotąd nie spotkałem się z odmową. Realny okres jaki upływa od ostatniego pobytu to zwykle 24 miesiące, bo staram się wyjeżdżać w okresie wiosenno-letnim. Gdzieś na forum wyczytałem, że teraz ŁONFZ rozpatruje wnioski w przeciągu 6 tygodni, a okres karencji na składanie skierowań skrócono do trzech miesięcy od daty powrotu z sanatorium. W tym roku złożyłem skierowanie 13 marca, myślę że do Wielkanocy powinienem otrzymać odpowiedź, a wyjazd...... Wyjazd to dopiero wiosna-lato 2015, najpierw trzeba dożyć :D
cekaj
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 18 gru 2013 17:06
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: cekaj »

Mam takie małe pytanko :?: może ktoś jest w temacie i będzie mi mógł odpowiedzieć.
A mianowicie chciałem się dowiedzie jak w łódzkim NFZ-cie traktowani są ZHDK?
Przeczytałem gdzieś na forum, że dla honorowych dawców wyjazdy są poza kolejnością, prawda to czy mit :lol:
ODPOWIEDZ