NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
Awatar użytkownika
iron maiden
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3639
Na forum od: 16 lip 2015 10:12
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 6

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: iron maiden »

Skierowanie przychodzi zwykłym listem czy poleconym.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: lubelanka64 »

w lubelskim NFZ skierowanie przychodzi listem zwykłym....właśnie dzisiaj otrzymałam
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Oskar »

Może dlatego, że 13-go...bo mam numer 66 i dalej NIC...nawet listu " zwykłego ". Trzyyyynastego!
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Oskar »

Wreszcie jest skierowanie....i tu pełne rozczarowanie, a mianowicie Solec, sanatorium Jasna od 07.11. Chciałem góry....pozostaje szukać w zwrotach?
Skierowanie przy Nr. 51, 17.08. Ciekawe, że wszyscy znajomi i w rodzinie nie chcą gór...a dostają góry ( Lądek, Krynica, Cieplice ). Ja chcę góry ( tak zaznacza lekarz ) a dostaję Ciechocinek, a teraz Solec. Dziwne zasady panują w Łódzkim NFZ. Pozdrawiam.
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Oskar »

Witam. Byłem przejazdem w Solcu. Na tą chwilę widok wokół budynków sanatoryjnych tragiczny. Trwają roboty drogowe, wszystko rozkopane, nie ma jak dojechać, chyba, że chce się zderzyć z sprzętem drogowym lub hałdami mat. drogowych. Może na zimę skończą. Rezerwacja tylko pokoju 2-osob. ( już zarezerwowałem) i to pod warunkiem, że godzę się na II piętro. W pokojach jednak są łazienki. Jedynym miejscem gdzie można pochodzić to park uzdrowiskowy. W Listopadzie to będzie tylko hulał wiatr. Kawa w pobliskiej kawiarni tylko z expresu. Smak ... jak to marketowa włoska kawa. Piwa tylko " na Ty " bądź " na Ż ". Może w sklepie większy wybór? Trzy tygod. strach pomyśleć. Parking od Jasnej nie daleko..za marne 10zł od dnia. Po prostu plac przy jezdni. Czy Najlepsza Siarka w Świecie to wynagrodzi? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: andrzej1955 »

Oskar, byłem prywatnie w Solcu i to właśnie w listopadzie-jakoś przeżyłem choć warunki w Willi Prus były super, ale wszędzie trzeba dochodzić choć jest alternatywa bo busik-stary grużlik diezel dowozi na kąpiele i zabiegi mokre aż za park-jak towarzystwo się dobierze to przeżyjesz to odosobnienie na wsi-choć jak piszesz siarka najlepsza na świecie, Pozdrawiam i Miłego pobytu Życzę :)
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Oskar »

Dzięki. Ja byłem w Solcu raptem 25.08, i na ten dzień warunki drogowe były tragiczne. Do chodzenia nie trzeba mnie namawiać, byle były to góry! PO płaskim bardziej odczuwam problemy z kręgosłupem. Ale NFZ rządzi się swoimi prawami, nie to co Ci służy tylko co służy NFZetowi, byle wypchnąć temat. Tym co służą góry ( tak dedykował Lekarz) dostają się Niziny i odwrotnie. Jak piszesz da się przeżyć, i nie ma znaczenia dla NFZ, że chodzenie po górach mi służy, to taki dod. ( ważny ) zabieg i Darmowy. Ważne, że Państwo po 3 latach łaskawie dało Sanatorium dla emeryta który przepracował ( budownictwo ) 52 lata! Takie Czasy! Napisz jeśli możesz, jak się ubierać do jazdy busikiem na mokre zabiegi...grubo bo Zimno? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: andrzej1955 »

Witam ,powinieneś mieć tak rozplanowane mokre zabiegi żebyś mógł odpocząć w wypoczywalni nie wychodząc na zewnątrz, inną kwestią jest gdzie Cię zakwaterują bo oprócz dwóch stacjonarnych budynków są jeszcze dwie wille przy parku i tam też mogą kwaterować, recepcja jest w Jasnej a stołówka w Świcie-przynajmniej tak było za mojej tam bytności ,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: andrzej1955 »

Co do czasu oczekiwania to byłem mocno zaskoczony bo dzwoniłem o zwroty przy numerze około 2000 i nic nie było a dzisiaj przy 1760 okazało się że już nie mam pola manewru bo zostało wzięte do przydziału, ciekawe co loteria przyniesie, Pozdrawiam i Trafnych przydziałów życzę :)
Oskar
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 33
Na forum od: 01 lip 2021 11:45
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Oskar »

Ponownie witam. Czas wyjazdu powoli się zbliża..."Jasna" Solec Zdrój. Ze zdumieniem stwierdzam, że chyba nikt nie był ostatnio w Solcu, ponieważ nie ma żadnych relacji z pobytu. Ostatnia to połowa 2018r. A jestem ciekaw co w Listopadzie mnie może czekać? Był Ktoś w tym Miesiącu w Solcu?
ODPOWIEDZ