Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Insignia 2010
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2195
Na forum od: 16 wrz 2016 14:38
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: Insignia 2010 »

Do Człowiek 50 .....widzie z postów że jezdzisz do sanatoriów , dlaczego nie wskazujesz miejsca i czasu pobytu jak i zus tak I nfz przychyla się do tej prośby.
Piszę to bo często korzystam i wybieram te miejsca które mi pasują. Jeżeli nie to dają pierwszy lepszy termin i lokalizacje , sami jesteście sobie winni .
Na wyjazdach często spotykałem osoby które wielokrotnie były w tych samych kurortach bo te miejsca im pasują, ba nawet te same pokoje zajmują. Trzeba walczyć o swoje .
Z pewnością wywołam dyskusje na ten temat .
Ale już wielokrotnie tu pisałem oni są dla nas , a nie odwrotnie.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2021 23:11 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: wydzielono w nowy temat
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Iwonicz Zdrój Wisła (24.11.2021)

Post autor: ka_jak_kazimierz »

A ten swoje 🤔😊.
No to walczymy. Ja będę pierwszy. Jutro wysyłam do NFZ pismo z życzeniem gdzie i kiedy chcę jechać, oczywiście szeroko i kwieciście to uzasadniając. I będę przez następny rok żył w błogim przeświadczeniu, że moja prośba zostanie uwzględniona. A jeśli nie - powołam się na naszego kolegę forumowego.
ANDRZEJ1972 aaa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 23 lis 2021 15:44

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: ANDRZEJ1972 aaa »

oczywiście że można prosić o miejce konkretne mnie uwzglednili
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: darek »

Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Sytuacja w leczeniu uzdrowiskowym jest praktycznie bardzo trudna do wyjaśnienia.
Aby uzyskać skierowanie Lekarz wypisujący ma w dzisiejszym wniosku 3 Miejsca aby określić schorzenie
Są to te sławne krateczki -gdzie doktor wpisuje Kody
Kody znane i określające schorzenia.

Obiekty czy też bardziej Miejscowości posiadają również swoje Określone wskazania .

Kilka lat temu do Krynicy Zdrój -jeździli WSZYSCY bez względu na
Ale do czasu kiedy okazało się że są PROBLEMY z Osobami z Ciśnieniem -tzw nadciśnieniowcy
Pojawiły się przeciw wskazania do pobytu.

Czyli wypadła Miejscowość dla Osób posiadających inne schorzenie Plus owe nadciśnie.

Stąd też są Osoby po sumowaniu wszelkich schorzeń ,które choćby nie wiadomo Co i tak Kolejne skierowanie Otrzymają do Buska do Krystyny
Bo ich 3 Tajne kody są Preferowane w Busku a dodatkowo w we wspomnianej Krystynie jako obiekt Sanatoryjny ,ale i posiadający status Szpitala są wskazania dla Pewnych Osób

I te Osoby są poniekąd Skazane na Busko.

Jest to jak gdyby system mocno zero-jedynkowy.

Oczywiście zdarzają się wypadki ,że Dany Kuracjusz Otrzymuje wymarzony Kołobrzeg ale i czego byłem Świadkiem już po wizycie u Doktora -Otrzymuje wniosek o ZMIANĘ miejscowości
Byłem świadkiem i rozmawiałem z taką Osobą ,która z Chrzanowa przyjechała do Kołobrzegu -Doktor Banolog zawrócił i ta Osoba w ciągu Tygodnia Była w ... Ciechocinku

Okazało się ,że 3 tabelki to było za Mało

Oczywiście takie przypadki są w tych troszkę rozszerzonych schorzeniach .

Co zaś tyczy się wyjazdów wg Nowego szablony Zrezygnowano z sugestii wnioskodawcy o Nawet region
Wszystko w rękach Banologa - od Którego praktycznie Brak odwołania

Może ma to na celu Zniechęcenia do wyjazdów
a może komus zalezy na mocnym ograniczeniu wyjazdów
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: ewiko »

"skazane na Busko " ... możesz to rozwinąć ? , bo nie kumam ....
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: ewiko »

Skazaniec bardzo źle mi się kojarzy. Do Buska jeździmy z mężem każdego roku , w którym nie mamy wyjazdu z NFZu . Jeździmy tam z własnej nieprzymusowej woli , bo uważamy że najlepsze zabiegi są właśnie TU. Nie miałabym nic przeciwko, gdyby NFZ skazywał nas właśnie do Buska.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: ewasz »

Dzisiaj zadzwoniłam o przyspieszenie tzw. zwroty i jaki ośrodek mnie interesuje to mi powiedziano, że mam napisać pismo z podaniem przyczyny. Nic na telefon.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: bardzyk2 »

Ewaszku :kwiat:

I to jest właśnie nasz śląski NFZ, pacjent to wróg nr jeden :evil: .

Myślę, że Ludki z innych rejonów Polski po prostu Ci nie uwierzą , choćby np. Zbyszek :lol: :lol: :lol:

Zdrówka :serce:
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: Yark »

W dolnośląskim jest lepiej. Uwzględniają potrzeby kuracjusza.W moim przypadku tak było.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7781
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wnioskowanie o konkretny ośrodek.

Post autor: darek »

Zastanawiam się czy tutaj również na forum MUSIMY na gwałt szukać podtekstów.
Napisałem SKAZANI
A nie skazaniec

Są jednostki chorobowe prócz owych 3 kratek we Wniosku NFZ ,które ze względu na wskazówki Baneologiczne( ów doktor mając dokumentację medyczną ma możliwość wskazania najlepszej Formy Leczenia ) Mają Wskazania stąd skrót myślowy Skazanie.

Osobiście Znam 2 Panie -Jedna nawet Forumowiczka ,która nawet Prosiła o inną Miejscówkę niż Busko-Zdrój i Krystynę -Dostała Wojskowy też w Busku.
Są Obiekty ,które specjalizują się w danych schorzeniach.
Wiadomo ,że Kardiologia ma Kilkanaście podgrup ,podobnie jest z innymi schorzeniami stąd nieraz wąska Specjalizacja .
Zresztą Pani jako Bywalczyni Buska Zdrój wie ,że nie każdy Zostanie zakwalifikowany do wspomnianego Wojskowego czy Nawet Sławnej Krystyny w samej Krystynie Kardiologia jest na wyższym Lewelu niż w Kielcach - a to tylko niby Szpital Sanatoryjny.
Podobnie jest ze sławnym Szpitalem sanatoryjnym w Ustroniu gdzie leczony jest Gościec -ale od Pewnego stadium
Dlatego owe obiekty są Dedykowane a Kuracjusze pośrednio skazani na
To gwoli wyjaśnienia

Jeżeli poczuła sie Pani Urażona za określenie -którego użyłem skazana -na pobyt w sanatorium
PRZEPRASZAM
ODPOWIEDZ