Pobyt pełnopłatny

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Dzia_dek »

Peonia :kwiat: jedziesz komercyjnie więc skierowania lekarskiego nie potrzebujesz, ale obowiązkowo powinnaś przejść wizytę lekarską.
Dobrze byłoby mieć ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą schorzenia, na które chcesz skorzystać z sanatoryjnej kuracji.
Wybór zabiegów należy do Ciebie, ale w uzgodnieniu z lekarzem. Jest to też zależne od kwoty jaką zapłacisz za pobyt. Przecież
wiesz, że są zabiegi po kilka złotych i po kilkadziesiąt za sztukę. Więc trzeba to jakoś zrównoważyć.
p.s. jeśli wybierzesz sobie miejsce kuracji to upewnij się, że ze swoim schorzeniem możesz tam wyjechać i bez problemu
będziesz miała zaordynowane zabiegi.
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

Dzia-dku :) :) bardzo dziękuję za odpowiedź, przy wyborze sanatorium skorzystam z Twoich wskazówek. Pozfrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: violet58 »

Możesz skorzystać z bogatej oferty turnusów rehabilitacyjnych oferowanych przez ośrodki zlokalizowane w miejscowościach uzdrowiskowych. Oferują one oprócz pobytu, programu KO, pakiety 20-30 zabiegów podczas dwutygodniowego pobytu. W niektórych warunkiem uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym jest: "Wniosek lekarza o skierowanie na turnus rehabilitacyjny" i "Informacja o stanie zdrowia", ale to można uzgodnić podczas rezerwacji. Osobiście radzę aby pobyt w atrakcyjnych miejscowościach np. nadmorskich w okresie letnim rezerwować już w styczniu. Zwykle wiąże się to z wpłatą ok. 10% zaliczki. W takim turnusie mamy zapewnione wstępne badanie lekarskie i zwykle lekarz aprobuje nasze zabiegowe sugestie.
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

violet 58: bardzo dziękuję za podpowiedzi, ale tym razem odpuszczę sobie morze :D i spróbuję coś załatwić w Busku Zdrój lub podobnym uzdrowisku nizinnym. Faktycznie o konkretach porozmawiam w styczniu przyszłego roku. Pozdrawiam , życzę miłego dnia
Awatar użytkownika
strapper
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1537
Na forum od: 26 lut 2014 08:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: strapper »

I jeszcze byc konsekwentnym. W moim przypadku uratowała mnie korespondencja emailowa, ktorą prowadziłam , decydując się na określony obiekt. Na miejscu ... warunki dla mnie, nie do przyjęcia. Trochę podróżuję, i zawsze ustalam warunki z hotelami. To dla mnie sine qua non przy wyborze obiektu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Dzia_dek »

peonia1959 pisze:(...) Faktycznie o konkretach porozmawiam w styczniu przyszłego roku.
Przyznam szczerze, że nie czekałbym do stycznia. Jeśli to ma być atrakcyjne miejsce "atakowałbym" od razu.
Podczas tegorocznego pobytu pytałem o rezerwację na rok przyszły. "Zadzwoni pan grudzień, styczeń będzie ok"
- usłyszałem. Zadzwoniłem w październiku i okazało się, że zostało tylko 30% miejsc w interesującym mnie terminie.
Nie wiadomo jakby się to skończyło gdybym wg informacji czekał cierpliwie do nowego roku.
Rezerwacja (potwierdzona przez ośrodek mejlowo) zrobiona bez zadatku, który mam dopiero wpłacić po nowym roku,
po telefonie z ośrodka. Zadatek (nie zaliczka) określony kwotowo za osobę. Wychodzi około 15% wartości całego pobytu.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: violet58 »

Rzeczywiście, najlepiej skontaktować się z wybranym ośrodkiem. Teoretycznie już wszyscy powinni mieć skalkulowane ceny na rok przyszły - choć nie wiadomo co jeszcze będzie z tą energią elektryczną - zresztą wszyscy i tak zastrzegają sobie możliwość zmiany cen.Od 1 lipca br. pojawiła się dodatkowa opłata na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) tylko tak do końca nie wiem czy jest ona wkalkulowana w koszt imprezy czy tak jak opłata klimatyczna stanowić będzie dodatkowe obciążenie. Ale tak jak na wstępie najlepiej informacji o kosztach i wolnych terminach zasięgnąć u źródła, o warunkach u kogoś kto zna to miejsce z autopsji - strony i zdjęcia tam zamieszczane mogą być mylące - casus Rzemieślnik Międzywodzie :evil:
forumowicz

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: forumowicz »

Dziękuję wszystkim za cenne wskazówki ale jest taki duży wybór w ofertach sanatoryjnych,że trudno się zdecydować . Przeanalizuję wszystkie za i przeciw i podejmę decyzję- mam nadzieję że dobrą :D :D :

Przyznam szczerze, że nie czekałbym do stycznia

Też tak myślę, od jutra zaczynam działać. Pozdrawiam
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: Agnieszka Irena »

W Solanki Medical Spa w Inowrocławiu byłam na turnusie leczniczym pełnopłatnym w lipcu 2018. Poprosiłam o pokój z łazienką dla niepełnosprawnych i taki dostałam. Zabiegi a w kilku budynkach, wędrówka łącznikami. Fachowo, miło, czysto, dobra organizacja. Jest gimnastyka lecznicza w małym basenie, a na sali dla bardziej sprawnych. Grota solna codziennie. Personel miły, życzliwy. Wyżywienie bardzo dobre - bufet na śniadanie i kolację, serwowany obiad. Codziennie ciasta na śniadanie, to przesada. Stołówka niestety bardzo ciasna, wejście po schodkach. I koszt stosunkowo niewielki - 150 zł dziennie za osobę w dwójce. Obok piękny park. Są organizowane wycieczki dla chętnych i sprawnych fizycznie. Polecam; rezerwować trzeba ze znacznym wyprzedzeniem.
krysia55
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 52
Na forum od: 16 mar 2011 10:10

Re: Pobyt pełnopłatny

Post autor: krysia55 »

Na stołówkę,która znajduje się na piętrze jest winda w Medica spa Inowrocław byłam i korzystałam z windy, polecam to sanatorium
ODPOWIEDZ