Walizka kurierem?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
ewapach
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 08 paź 2018 07:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Walizka kurierem?

Post autor: ewapach »

A jak jest w DHL, z dowodem nadania? Nie mam drukarki?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

W DHL można poprosić by kurier przywiózł ze sobą list przewozowy.
Ponadto zawsze mogą ci taki list wydrukować w punktach świadczących tego typu usługi.
Awatar użytkownika
ewapach
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 08 paź 2018 07:52
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Walizka kurierem?

Post autor: ewapach »

Dziękuję, za szybką odpowiedź. Na czas choroby " zaległam na wsi". Wszędzie daleko. :kwiat:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Dagna »

Wysyłacie kurierem? Poczytałam w necie i wszędzie piszą, że trzeba pakować walizki do pudeł. Dawno temu raz wysyłałam i wystarczyło owinąć folią. Jak jest teraz w praktyce?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

Musisz sprawdzać na stronie firmy, którą będziesz wysyłać. Generalnie sam strecz nie wystarczy, bo trzeba schować wystające części... czyli rączkę i kółka. Ja dopasowałam takie pudełka, które zakładam na kółka i na górę, resztę streczuję i oklejam.
Awatar użytkownika
renatka11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 296
Na forum od: 29 lis 2013 08:51
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: renatka11 »

Witam, ja spakowałam do pudełka największego z Pepko i nadałam przesyłkę w Paczkomacie InPost do paczkomatu najbliżej sanatorium
Po zakończonym turnusie odesłałam paczkę też przez InPost. W podróży miałam tylko niewielką torbę na kółkach. Pozdrawiam 🦋🌞.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1236
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Samosia »

Dagna pisze: 31 lip 2023 14:51 Wysyłacie kurierem? Poczytałam w necie i wszędzie piszą, że trzeba pakować walizki do pudeł. Dawno temu raz wysyłałam i wystarczyło owinąć folią. Jak jest teraz w praktyce?
Witaj.. .kilkakrotnie jadąc z córką targałam z sobą walizki 🧳😱🧳😱w tym roku gdy skierowanie dostał mąż i pojechałam z nim na pobyt prywatny zadzwoniliśmy do sanatorium i zapytaliśmy czy przyjmują przesyłki kurierskie oczywiście uzyskaliśmy pozytywną odpowiedż i po raz pierwszy wysłałam nasze ubrania kurierem i ... byłam zadowolona bo była to zima i trochę tych ciepłych ubrań było a my pojechaliśmy z mała walizką,kuferkiem z kosmetykami oraz plecaczkiem🙂Teraz wyjazd córki i mój i znów ten sam manewr...telefon z zapytaniem,spakowanie kartonu z ubraniami i wysyłka🙂Totalny luz i bezstresowy dojazd do sanatorium i powrót też będzie taki do domu🙂🙂🙂
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Dagna »

Dziękuję za odpowiedzi :kwiat: , czyli zależy jaka firma a nawet nie musi być walizka w kartonie tylko można spakować bezpośrednio w pudło i już. :D To teraz rozejrzę się po okolicy jacy kurierzy.
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Walizka kurierem?

Post autor: berbla65 »

Dagna- można tylko streczem owinąć walizkę ( aby nie wystawały kółka i rączki) . W piątek popołudniu nadałam tak walizkę w punkcie dpd u siebie- dziś walizka dotarła do Połczyna( a był weekend) jutro ja :D . Ważyła niecałe 20 kg I zapłaciłam 32, 50 zł. W punkcie pani zmierzyła i zważyłła ją i wydrukowała naklejkę :D Fajna, że nie trzeba tachać walizy. Pozdrawiam :kwiat:
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Walizka kurierem?

Post autor: ewiko »

Dagna pisze: 31 lip 2023 18:14 Dziękuję za odpowiedzi :kwiat: , czyli zależy jaka firma a nawet nie musi być walizka w kartonie tylko można spakować bezpośrednio w pudło i już. :D To teraz rozejrzę się po okolicy jacy kurierzy.
Tak dokładnie. Dziś rano , znajoma z IRENY , w wielki karton spakowała swoje rzeczy , i na poczcie nadała ją do domu. Jutro w podróż , zabiera ze sobą jedynie niewielką walizeczkę. Podejrzewam , że ona i paczka , dotrą w tym samym terminie :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ