Aspołeczne zachowania w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Gelek
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 434
Na forum od: 27 lut 2013 00:16
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Gelek »

Też bym sobie tego Atinko życzył, bo wkrótce wyjeżdżam i ciekaw jestem na kogo trafię, a nie chcę i nie potrzebuję jedynki.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Atina pisze: 05 sty 2019 17:06 (...)
Ufam,że aspołeczne zachowania w 2019 nie będą miały miejsca :) :roll: :)
No i stał się cud i całym minionym roku nie opisywaliśmy "aspołecznych zachowań w sanatorium" :D
Czy to oznacza, że aż tak bardzo poprawiła się sanatoryjna kultura czy... sytuacje takie bywają jak dawniej, ale nie chcemy już opisywać i wspominać na Forum takich mało przyjemnych wydarzeń :?:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14471
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Chcesz to masz następny kamyczek, ośrodek szpitalny - na zewnątrz 2 ławki wydzielone dla palaczy, pozostałe dla z problemami w poruszaniu. Fakt że nikogo nie było prócz 1 młodej palaczki która miała zdrowe nogi i przechodzaceg starszego o widoczmym schorzeniu o kuli. Byłem kilkanaście metrów od nich i mogłem się domyślać że starszy zwraca uwagę że palarnia jest obok na co ona i tu usłyszałem "Ch... Ci do tego".
Zamienilbym jej to na nogi.
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: maciejt »

Miałem problem z telewizorem. Pokój 3 osobowy, odbiornik bezpłatny. Grał bez przerwy. Mnie przeszkadzał, szczęśliwie mało czasu spędzałem w pokoju. No ale wieczory to już było słabo, bo przy telewizji nie potrafię czytać. Rozprasza mnie i przeszkadza. Ja jeszcze rozumiem gdy ktoś chce zobaczyć coś, co go interesuje, jakiś film czy mecz. Spoko, wiadoma rzecz. Ale telewizor grał i na trudnych sprawach i innych takich, jak tylko był któryś ze współlokatorów to od razu pilot i jazda. Zwracanie uwagi i prośby o umiar nie przyniosły rezultatu. W końcu w desperacji na początku trzeciego tygodnia wziąłem pilota i stwierdziłem, że skoro jest na trzech, i jesteśmy 3 tygodnie, to jeden tydzień władza należy się mnie. Wyłączyłem grajka, mina współlokatorów bezcenna.
W tym roku już wiem że za tv trzeba zapłacić (ja nie jestem zainteresowany), i taki numer nie przejdzie. Zaopatrzę się w dobrej jakości stopery, może dodatkowo nabędę słuchawki, takie przeznaczone do ochrony słuchu przy pracach w hałasie. Tak na wszelki wypadek.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: GIENIA »

:lol: :lol: :lol: dobry pomysł , z tym podziałem władzy nad pilotem , na Was trzech :D
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: lawenda »

Też nie chciałabym trafić na takich współlokatorów, którzy dobrze nie otworzą oczu, a już włączają telewizor. :roll:

Ale przypomniało mi się zdarzenie z października z zeszłego roku z Kołobrzegu. Po zakończonym wieczorku tanecznym w Gryfie, ja i spora grupa osób które przyszły z zewnątrz, idziemy w kierunku wyjścia rozmawiając, widzimy stojącą w drzwiach swojego pokoju starszą panią w piżamie, która donośnym głosem krzyczy do nas '' zamknijcie te ryje'' .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Felice »

Maciej w Lądku wykupuje się karty do telewizora. Dość drogo może być dla jednej osoby i w tym cała Twoja nadzieja. Możesz przy przyjęciu poprosić też o osobę do pokoju, która również nie chce wykupować TV.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Maryann »

Maciejt, jaka asertywność, gratulacje :D. A swoja drogą, to scenariusz na Trudne sprawy jak znalazł :lol:
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: maciejt »

Felice masz dobry pomysł z tym meldowaniem z osobą nie chcącą telewizji, będę próbował tak zrobić.
Maryann to nie było dla mnie miłe i trochę się stresowałem. Ale w domu nie oglądam odmóżdżacza, to na prawdę miałem problem. Poza tym moja manifestacja dotyczyła jedynie czasu mojej obecności w pokoju, a ponieważ miałem rower to w pokoju bywałem gościem i Panowie mogli śledzić kolejne odcinki takiego czy innego tasiemca. Było minęło, w sierpniową przyszłość patrzę z optymizmem i robię sobie kolejne plany obiektów które chcę zobaczyć.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Genever »

Ja TV nie oglądam, dwa razy złożyłam się "aby było w miarę sprawiedliwie" , a że była zima to siłą rzeczy było jak było. Teraz nauczyłam się mówić nie dziękuję, nie korzystam.
W Trudnych Sprawach starszą Panią widzę :lol: :lol:
Ważne to starać się podchodzić z dystansem , są też starsi ludzie, którzy siedząc samotnie w domu przywykli do grającego pudła. Oby zdrowaśki non stop nie leciały to przeżyję .
Zatyczki mam zawsze, zauszniki jak mówię na słuchawki też.
Pozdrawiam i życzę zepsutych tv w pokoju. 8-)
ODPOWIEDZ