Aspołeczne zachowania w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Moja Mama chorowała ok 8-10 lat na Alzheimera , zmarła 1,5 roku temu właśnie dlatego , że wiem jak wygląda przebieg choroby, jak zmieniała się moja Mama, jakie targały mną rozterki nie piszę i nie będę pisała o szczegółach.
Wiem także jakie mają zachowania dzieci z zespołem Downa bo również miałam z nimi bezpośredni kontakt .
Właśnie dlatego nie chce mi się wchodzić w idiotyczne dyskusje , a czytając niektóre wypowiedzi to scyzoryk się otwiera :|
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

darek pisze: 05 cze 2018 21:40 ..TO JEST Własnie Empatia

Tato zmarł w domu , ale Wiem co to Jest HOSPICJUM
Wiem jakie tam są dramaty Ja nie umniejszam Twojej Roli przy Bracie, ale co przeżywaja Rodzice gdy ich Dziecko odchodzi i NIE MA POMOCY
Napisałam to tylko po to aby powiedzieć rozumiem...w moim przypadku była tylko mama, która też wymaga opieki...ją też złapał zresztą rok temu nowotwór..każdy rodzaj takiego przeżycia wbrew pozorom jest równie trudny. Oby jak najmniej takich sytuacji przez resztę życia
A teraz...lepiej przejdźmy do balkonowych palaczy. 😊
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: darek »

..cholera Nie palę od 01-05-2009 Ale na Balkon wyjde Tylko Prosze nie dmuchac na Mnie i Prosze w Moim Towarzystwie Palić ..Papierosy nie skrety :) bo niźle ..smierdza
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Niecierpię papierosów...ciężko by miała sanatoryjna palaczka ze mną w pokoju 💣
I już mi weselej..😀
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: darek »

ok
to mozemy iśc na Dyskoteka
Bo nie bedziesz latac na ..cygareta

ok
kończe bo zaraz dostane bana
Awatar użytkownika
okkasia1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 147
Na forum od: 13 lut 2016 14:13
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: okkasia1 »

Florka, a gdyby to byla palaczka wychodząca na dymka do wydzielonego miejsca np w ogrodzie, też miałaby ciężko???
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: moderator »

Szanowni Państwo, temat miał dotyczyć aspołecznych zachowań w sanatoriach.
Dyskusja choć porusza niezwykle delikatne sprawy odeszła znacznie od tytułu. Może warto założyć osobny temat pt. "empatia" gdzie można by takie sprawy poruszać? Zachęcam odważnych.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Zatem ..wracając do tematu i odpowiadając okkasiu na Twoje pytanie. Czym innym jest palenie W WYDZIELONYM miejscu, jeszcze w ogrodzie a czym innym w pokoju, toalecie, lub przy otwartym balkonie...bo zimno aby wyjść i zamknąć za sobą drzwi, przerabiałam już pranie firan w sanatorium.
Palacze (chociaż kultura palenia się zmienia) często mają problem z szacunkiem dla niepalących.
Naprawdę nie znoszę dymu papierosowego, nawet zapachu ubrań. Jeżeli miałabym wybór zdecydowanie do pokoju chciałabym osobę niepalącą.
Awatar użytkownika
Isia55
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 48
Na forum od: 02 paź 2014 09:35
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Isia55 »

Florka jak ja dobrze Ciebie rozumiem. Ja nie toleruje dymu i wspólne zamieszkanie z palaczką to dla mnie katorga. Przeżyłam jeden taki pobyt w sanatorium dzieląc pokój z palaczką, która paliła na balkonie, ale wracała "pachnąca" dymem. Wszystkie rzeczy we wspólnej szafie " pachniały" papierosami. Nawet ręczniki w łazience śmierdziały dymem. Wspólny pokój to tylko z taka osoba jak Florka bo rozumie osobę, która nie znosi dymu.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: Felice »

Palenie w miejscach gdzie nie powinno się jest olbrzymim brakiem kultury. Zakaz dotyczy budynku i terenu wokół niego więc balkony,oblegane częstokroć drzwi wejściowe,ławeczka w parku też temu podlega. Palarnie jeśli są to co innego,ale niestety smród i tak wnoszony jest do pokoju. Tragedia...
ODPOWIEDZ