Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

BarbaraB64 pisze: 25 wrz 2020 12:58 Dzień dobry. Dzwoniłam dziś do Lądka i na jedynkę mogą liczyć tylko osoby że znacznym stopniem niepełnosprawności więc nic z tego bo mam tylko umiarkowany, w mojej sytuacji mogę liczyć ewentualnie na dwójkę w studiu 2 + 2. Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
Witaj :kwiat: .
Nie wiem jak jest w Lądku Zdroju bo tam nigdy nie byłam . Ale dwójka w studiu 2+2 w obecnych czasach nie podoba się mi . Czy to oznaczałoby , że jedna łazienka będzie na cztery osoby ? :roll:
Jak dla mnie to jakieś nieporozumienie tym bardziej , że dużo osób rezygnuje z wyjazdów . A może jednak coś się znajdzie bardziej sensownego ? Próbuj i nie dawaj się zbyć , zdobądź też zaświadczenie od lekarza prowadzącego a nuż się uda ...chociaż dwójkę . Pozdrawiam ciepło i powodzenia :kwiat: :serce: :) .
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: BarbaraB64 »

dani888 dokładnie tak, łazienka na 4 osoby, planuję jechać dzień wcześniej żeby być już na 7:30 w sanatorium bo od tej godziny zaczynają przyjęcia więc mam nadzieję że uda się coś załatwić lepszego, na zaświadczenie nie liczę bo już próbowałam załatwić to lekarka wielkie oczy zrobiła o co mi chodzi bo ona pierwszy raz słyszy żeby jakieś zaświadczenia do sanatorium wypisywać, ewentualnie kiedy zacznę łazić z bólu po nocach i współlokatorka nie będzie mogła się wyspać to sama poprosi o zmianę ;) :D Pozdrawiam Serdecznie :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Jestem okropnie zaskoczona bo moja lekarka wystawiła mi zaświadczenie bez żadnych trudności .
Musiałam tylko jej przypomnieć o co chodzi , to był lekarz specjalista . Nie lekarz rodzinny , niestety , lekarkę rodzinną muszę zmienić bo nie da się z nią w ogóle rozmawiać . Widocznie już mam za dużo chorób :lol: :lol: .
Skoro tak to może faktycznie pojedź wcześniej , może coś wskórasz czego Ci życzę naprawdę :serce: :kwiat: :) . Powodzenia i pozdrawiam .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Hipokryt »

To wszystko już zostało opisane w bardzo podobnym forumowym temacie: viewtopic.php?f=13&t=13829&hilit=Jednoosobowy
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Owszem ale to było jeszcze przed pandemią.
Gaba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 592
Na forum od: 29 sty 2010 13:46

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Gaba »

właśnie wróciłam z sanatorium w Horyńcu-KRUS -KAŻDY miał jedynkę i co? :shock: było słychać narzekanie ,że nudno ,że nie ma do kogo buzi otworzyć itp...śmiem twierdzić ,że wielu ludzi "wyleczyło" się z "jedynek" :lol: ... Jeszcze taki się nie narodził ,żeby wszystkim dogodzić ;) Ja wróciłam zadowolona -zresztą jak zawsze ;)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: GIENIA »

We wszystkich KRUS owskich ośrodkach , do końca pandemii są tylko pokoje jednoosobowe .

Gaba , a można było przebywać w nie swoim pokoju :?:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: zbigniew165 »

Gienia, żeby tak było też z NFZ, jak wydzwonię ze zwrotów w listopadzie Świnoujście. :)
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Andrzej1958 »

Na przełomie czerwca i lipca byłem w Śląskim Centrum Rehabilitacji Uzdrowiskowej w Rabce z NFZ. Pokój jednoosobowy można było zarezerwować telefonicznie bez żadnego uzasadnienia. Początkowo wszystkich kwaterowano tak jakby miało być pełne obłożenie. Ale że nie wszyscy dojechali to po dwóch dniach nastąpiło rozluźnienie w pokojach, jeśli ktoś chciał. Oczywiście za dopłatą.
Wcześniej miałem skierowanie do Zimowita w Rymanowie (wyjazd nie doszedł do skutku). Bez większych trudności miałem zarezerwowaną jedynkę.
W Muszynie w Koronie dla NFZ jeśli dobrze pamiętam jest 6 jedynek. Na jakich zasadach są przydzielane - nie wiem.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

GIENIA pisze: 02 paź 2020 19:25 We wszystkich KRUS owskich ośrodkach , do końca pandemii są tylko pokoje jednoosobowe .

Gaba , a można było przebywać w nie swoim pokoju :?:
Gieniu , w Wieńcu oficjalnie nie wolno było przebywać w innych pokojach ale w praktyce było inaczej :D .
W jednym przypadku to nawet ochrona musiała interweniować , nie brano pod uwagę regulaminu i tak było , niestety , ku niezadowoleniu kuracjuszy :lol: :lol: .
ODPOWIEDZ