Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Dziewczyny , w 100% macie rację , już uśmiecham się :) a nawet śmieję :D . Zabolało ale dzięki Wam przeszło :serce: . Z drugiej strony powinnam być zahartowana na takie rzeczy bo mam do czynienia z różnymi ludźmi ale na starość chyba staję się bardziej wrażliwa ;) . Buziolki...
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Hipokryt »

Po takiej konstruktywnej wymianie zdań mało jest chętnych na subiektywne opisanie pobytu w sanatoryjnej "jedynce" wraz z podaniem nazwy konkretnego obiektu :lol:
O wiele łatwiej nam się opowiada o metodach na wejście do tej "jednoosobowej sanatoryjnej oazy szczęścia" :lol:
Najłatwiej - jak zwykle wychodzą... "osobiste wycieczki" forumowe :lol:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Felice »

A innym zgłaszanie postów...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: darek »

Drogi Hipokrycie

Chciałem nawet znowu nazwać Cię po Imieniu -ale Ty nie życzysz sobie.

Wg posiadanych informacji Ty Jesteś osobą OPIEKUJĄCA się Niepełnosprawnym - Prawdopodobnie dzięki Niepełnosprawności Syna - bo sam wspomniałeś POZNAŁEŚ Sanatoria - Sanatoria i życie tam Panujące.
Jednak jako OPIEKUN nie poznałeś KURACJUSZY.
Byłem wielokrotnie w obiektach sanatoryjnych rozpoczynałem ponad 30 lat temu jeszcze w innych czasach , gdy w Polsce Panował realny socjalizm gdy stacjonowali czerwono armiści w Kołobrzegu i od nich kupowało się to co było dostępne od 13,00

Do BRZEGU Dziadku - tak mawia Mój Wnuk.

Miałem podczas swych pobytów przyjemność różnych współspaczy pokojowych - bo Znajomymi się zbytnio NIE INTERESOWAŁEM .

Nie wiem czy wiesz jak Fajnie jest mieszkać w pokoju z Alkoholikiem z Osobą z Epilepsją , z Cukrzykiem -Alkoholikiem czy astmatykiem palącym 2-3 paczki papierosów dziennie nawet o 2-3 w nocy

TAK z ASTMATYKIEM bo takie miał skierowanie i wszystkim opowiadał ,ze JEST bez Płuca !!!!
Z ukrytym Alkoholikiem ,który dziennie wypijał kilka butelek wody brzozowej - Nawet rzekomo brak jej było w Kołobrzegu.

Nie miałem zamiaru kolejny Raz opisywać jak POZBYŁEM się współspacza z Pokoju ,który w cugu alkoholowym oddał mocz na Moje łózko a i na mnie-OBUDZIŁA mnie fontanna Moczu na Mnie .

Tak poszedłem do Dyżurki Pielęgniarskiej zawezwałem Siostrę , Panią Recepcjonistkę i Lekarza Dyżurnego .
Oni rozmawiali jak poszedłem się Wykąpać pod prysznic i spakowałem się Opuszczając Pokój .

Okazuje się po tym zdarzeniu ,że ze swymi schorzeniami mogę wnioskować o Pokój Jednoosobowy .
Schorzeń nie będę Wymieniał -bo to nie poradnik Medyczny dla Opiekunów


W każdym Obiekcie sanatoryjnym jest Lekarz ,który weryfikuje zasadność przydziału pokoju takiego czy innego.

Musisz Pamiętać że w obiektach sanatoryjnych jest około 5% pokoi typu 1 Osobowych.

Zastanawiam się DLACZEGO nie podnosisz Larun ,że Małżeństwa MAJĄ pierwszeństwa do pokoi dwu-osobowych a tzw Singlowie są kwaterowani w 3 czy 4 ???

W pewnym Kołobrzeskim sanatorium na Turnus przyjechało więcej małżeństw niż było dwójek .
Czy wiesz co sie tam DZIAŁO ?? Ci którym nie pozwolono razem się Kurować napisali Petycję do NFZ ,że Dyrekcja nie zagwarantował im godnych warunków do rehabilitacji
Chciano odwołać Dyrektora .

Wież Mi Hipokrycie korzystam z pokoju Jednoosobowego Mimo nie zawsze Higienicznego trybu życia w pokoju zawsze staram się być w okolicach obchodu i Lubie samotność bo w samotności lepiej znoszę schorzenia nie musze wysłuchiwać co komu i na co Choruję .

Hipokrycie śmieję się ,że jeżdże ponad 30 lat - Ciagle jeste Jednym z Najmłodszych - jak To określiła Pewna Pani OKAZ ZDROWIA -190 pare cm ponad 120 kg Niby przystojny i Co Ja tam robię
Nie lubie się Tłumaczyć i potwierdzać ..choć ostatnio zdenerwowałem się wyciągnąłem ostatni wypis i Pani przy kolejnym schorzeniu PRZEPROSIŁA
Dla innej miałem Informację ,że Mieszkam w Jedynce i jako "Nieślubny Syn Pewnego Ojca " w pokoju zbieram datki na Kolejnego R-R.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Felice , Darku .....dziękuję Wam serdecznie ale po przeczytaniu dzisiejszych postów postanowiłam sobie , że nie będę już nic wspominać o pokojach jednoosobowych bo to jest bez sensu . Szkoda , że osoby niepełnosprawne są przez niektórych ludzi zwyczajnie dyskryminowane . Ale te zjawisko zdarza się i w pracy , niestety :( . Może jednak poprzestanę na tym bo ludzka zawiść (niepojęta jak dla mnie) czasem przybiera ogromne rozmiary . Po co ? Dlaczego ? Aby komuś jeszcze bardziej dopiec ?
P.s. tu nie mam na myśli Was :serce: .......pozdrawiam .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: darek »

Droga Dani

Pozwoliłem sobie opisać li tylko swój przypadek DLACZEGO.
Uważam że każdy ma PRAWO do tego czego pragnie .
Wszak wszyscy jako kuracjusze ponosimy podobne koszty pobytu czekamy w kolejkach i powinno być podobne traktowanie.

Osobiście Znam wiele osób ,które wolą towarzystwo 2-3 Osób bo można zagadać .
Moja Mama była ostatnio w sanatorium i sama poprosiła o pokój 3 osobowy .
Sąsiadka której sprawdzałem numerki i buchalterię gdy ja zawiozłem ostatnio do Ustronia Wprost poprosiła o pokój 4 osobowy- bo jest samotna wdową .

Niestety sanatoria maja JEDEN problem jest za mało obiektów z pokojami 1 osobowymi .
Dajmy taki renomowany San w Kołobrzegu -był budowany w latach 70-80 i był przeznaczony jako obiekt wczasowy i pokoje miały być 2-3 osobowe do wypoczynku rodzin HSW.
Można w nim Byc w jedynce -ale płacimy 100% za drugie łóżko.

NFZ - Oficjalnie nie gwarantuje -ale jest wykaz kilku schorzeń i jeżeli Obiekt "Posiada" warunki może ..ale nie musi
Stąd nieraz tak interpretacja Kuracjuszy
forumowicz

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: forumowicz »

No właśnie,jak to jest ,gdyby ktoś wyjeżdża z NFZ do sanatorium,czy istnieje możliwość dopłaty,aby otrzymać jedynkę? ile się dopłaca?
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: darek »

Drogi Maxie

Oficjalnie mając Vocher kontaktujesz się z dyr.ds lecznictwa danego obiektu przedstawiasz swe argumenty ,że ..
Piszesz oficjalne pismo i ponosisz koszty za wolne łózko w twoim pokoju .
Osobiście pomogłem kilku Osobom w tzw załatwieniu - kwestia przejścia Recepcji dz. Rezerwacji/ Marketingu .

Koszt uzależniony jest od OBIEKTU bo np w Kołobrzegu na tej samej ulicy w obiektach podobnej klasy to różnica wynosiła i 25 zeta za dobę
Średnia cena za nie wykorzystane łóżko za 21 dni to średnio od 50 zeta za dobę.
Musisz też pamiętać ,że mimo że wykupujesz to wolne łóżko to Oficjalnie na recepcji nie płacisz za Pokój dwu osobowy tylko za jedynkę To podnosi koszty.

Pozwolę sobie na podanie symulacji jaką wyliczyło jedno z Sanatori za pobyt Samodzielny w pokoju dwu osobowym
21 dni dwójka -Oficjalnie wg NFZ =24,1 za dobę daje 506,1
21 dni jedynka-Oficjalnie wg NFZ =36,1 za dobę daje 758,1

i Teraz to co zaproponował Obiekt znajomemu;
21 dni jedynka-Oficjalnie wg NFZ =36,1 za dobę daje 758,1
PLUS 21 dni x 12,05 253,05

Razem miał do zapłacenia za Pokój dwu osobowy do samodzielnego wykorzystania do zapłaty 1 011,15
Wynegocjował rabat 11,15 złotych

Ale o czym dopiero jak wszedł dowiedział się Zyskał pokój o powierzchni ponad 24 m kw , super łazienkę z osobną wc oraz duże podwójne łóżko o wymiarach chyba 200 x 220 !!!!

Kolega nie narzekał Był pierwszy raz i był szczęśliwy choć musiał się ukrywać z Informacjami Dlaczego ma takie warunki....
forumowicz

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: forumowicz »

dziękuje za szczegółową odpowiedź,czyli nie ma problemu z jedynkami,zamiast dawać łapówkę ,można to załatwić oficjalnie i mam nadzieję,że nie cierpią na tym naprawdę potrzebujący/bo idzie to z puli komercyjnej/
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: darek »

No nie do końca tak jest .
Wiadomo w szczycie sezonu NIKT z Zarządców nie pójdzie na taki układ bo wiadomo liczy się kasa.
Ale Osobiście znam obiekty ,gdzie jest REZERWA - Administracyjna .
Nie wszystko jest sprzedawane NFZ i dlatego ROZMAWIAJĄC możemy coś uzyskać dla siebie
ODPOWIEDZ