Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Przepraszam .... Szczęśliwego Noego Roku 2020 :kwiat: :serce: :) .........
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7034
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: sztani »

Dani są takie jednostki chorobowe na które można starać się o jedynkę .są to często udokumentowane schorzenia dodatkowe . Nie piszą tu o nich bo to raczej sprawy osobiste,intymnie. Np. Alergie ,choroby skóry bezdech i sen z aparatem CPAP i wiele wiele innych :)
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Sztani dziękuję Ci bardzo za odpowiedź chociaż niefortunnie zapytałam o coś Hipokryta i ustawił mnie do pionu :o . Nie jestem aż tak długo na NS aby wiedzieć o tym , że należy trzymać się sztywno tematu :? . Ale przeprosiłam już . Wygląda na to , że muszę jeszcze odwiedzić innego lekarza .
Raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam :serce: :) .
Gość

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Gość »

Dani. Z reguły trudno o rezerwację. Ja jeżeli mogę to jadę dzień wcześniej płacę za nocleg wtedy możliwe, że zostawią ten sam pokój. Raz mi się udało. Często jest też tak, że ośrodek przyjmuje też gości komercyjnych a wtedy, szczególnie w ciepłym okresie otrzymanie jedynki graniczy z cudem. Mogą też mieć takich pokoi niewiele, widziałam nawet trójkę zrobioną chyba z jedynki i czwórkę z dwójki. 🥴 Zresztą... jadę z pozytywnym nastawieniem i z reguły spotykam fajne współlokatorki. Zapewne stali bywalcy mają też inne sposoby poza posiadaniem schorzeń, o których pisze Sztani ale nie ich zwyczajnie nie znam. Żaden ze mnie kombinator.🤭
Jeżeli się nie uda z jedynką wierzę, że będziesz miała super towarzystwo w pokoju.😊
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Hipokryt »

Czytam i oczom nie wierzę :shock:
Czyżby przedmiotem marzeń pełnosprawnej osoby jest otrzymanie miejsca w pokoju-izolatce kosztem osób chorych?
Dodam, że byłem świadkiem jak kiedyś pewien kuracjusz nieopatrznie pojawił się przed recepcją z paczką pampersòw. Już na drugi dzień był zesłany do owej "izolatki" i wcale nie był zadowolony bo stracił fajne towarzystwo. Może metoda na nietrzymanie moczu będzie odpowiedzią jak walczyć o jedynkę?
Nie podam gdzie i kiedy to było i jaki był numer tej izolatki.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Felice »

Nie rozumiem porównania pokoju jednoosobowego do izolatki.
Izolatka to pomieszczenie przeznaczone dla osoby chorej zakaźnie lub podejrzanej o chorobę zakaźną.
Gość

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Gość »

Hipokrycie. Izolatka? Być może oprócz ludzi ze wskazaniami medycznymi do otrzymania takiego pokoju są też tacy co po prostu lubią swoje własne towarzystwo i przyzwyczajenia? Może bardziej azyl ? :? Jeżeli jest taka możliwość i dostępność takich pokoi dlaczego by nie :?: Jeżeli takiej możliwości nie ma , też dobrze - jeszcze nigdy nie umarłam przebywając w pokoju wieloosobowym :lol:
Historia o pampersach trochę nie na miejscu. :roll: Wszystko to kwestia naszych cech charakteru. Ja z kolei miałam inną sytuację - 3 jedynki na turnus i jedna z Pań , która dostała na recepcji ataku astmy i urządziła cyrk aż miło. Jedynkę dostała. Nawet po remoncie :o Do końca turnusu ataków nie było a w dusznych pomieszczeniach do tańca brylowała na parkiecie aż miło. Nie jestem zwolennikiem powiedzenia "cel uświęca środki". :lol:
Jak się kiedyś spotkamy i będziesz chciał odstąpię jedynkę bez wahania - dodatkowe środki nacisku nie będą potrzebne :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

Hipokryt pisze: 02 sty 2020 20:13 Czytam i oczom nie wierzę :shock:
Czyżby przedmiotem marzeń pełnosprawnej osoby jest otrzymanie miejsca w pokoju-izolatce kosztem osób chorych?
Dodam, że byłem świadkiem jak kiedyś pewien kuracjusz nieopatrznie pojawił się przed recepcją z paczką pampersòw. Już na drugi dzień był zesłany do owej "izolatki" i wcale nie był zadowolony bo stracił fajne towarzystwo. Może metoda na nietrzymanie moczu będzie odpowiedzią jak walczyć o jedynkę?
Nie podam gdzie i kiedy to było i jaki był numer tej izolatki.
Wygląda na to , że źle mnie zrozumiałeś i jest mi bardzo przykro , że w ten sposób mnie traktujesz . Nie jestem żadną kombinatorką a mówiąc o innym lekarzu miałam na myśli lekarza , który zna moje wszystkie schorzenia . Poza tym mylisz się i to bardzo i gwoli zaspokojenia Twojej ciekawości oznajmiam , że jestem osobą niepełnosprawną a więc i chorą . Nie znasz powodów dlaczego zależy mi na tzw. jedynce , nie zamierzam też wyliczać Ci moich schorzeń i konwersację z Tobą uważam za zakończoną . Pozdrawiam i zdrówka :) .
P.s nietrzymanie moczu to też choroba.....
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: dani888 »

MAJKO i Felice , dziękuję Wam za mądre słowa :kwiat: :kwiat: ale po wypowiedzi Kolegi jednak muszę troszkę ochłonąć .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pokój jednoosobowy .W którym sanatorium?

Post autor: Felice »

Dani Hipokryt tak ma...nie przejmuj się nie warto.
Ja też jestem osobą,która na wyjazdach zawsze stara się o pokój jednoosobowy i nie zamierzam się tłumaczyć dlaczego tak.
Powód może być również taki,że nie chciałabym trafić choćby na takiego osobnika :lol:
ODPOWIEDZ