Sanatorium ze zwierzakiem

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

Nie neguję GDY OBIEKT spełnia wymogi tzw Fitosanitarne.
Gdy w obiekcie wydzielone są miejsca dla zwierząt , gdy w obiekcie zwierzęta mają swoje kojce i zachowane jest tzw BHP.

Wspomniałem kiedyś tutaj na Forum jak do Kogoś z Mojej Rodziny ,kto posiada obiekt -Pensjonat przyjechała Rodzina z dzieckiem Chorym.
Dziecko Miało specyficzną chorobę .
Okazało się bo Małżeństwo wynajęło Duzy apartament ,że prócz Rodziny był Piesek , Było Kotek i jakieś szczurki czy chomiki.
Partnerka Kuzyna ma ALERGIE na stronie internetowej jest Wyraźna informacja że obiekt nie przyjmuje ze względów.. Zwierzat Gdy wybuchła Informacja ..Wśrod gości była też dziewczynka z alergia na sierść .

Rozpoczeło się przepychanie .
A wystarczyła informacja .Znajomi mają też Pensjonat o podobnych parametrach i przyjmują zwierzęta .

Był tylko JEDEN Problem Chory chłopczyk Lubiał Kąpać się w basenie ze swym przyjacielem pieskiem a na To Moj kuzyn nie mógł pozwolić to kilka m3 wody
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

A co do SANATORIÓW Z NFZ ZUS czy KRUS
NIE MA OPCJI ze Zwierzętami
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

Darku zatem jesteśmy zgodni. Obiekt powinien mieć informację o przyjęciu zwierząt. W takiej sytuacji alergicy, osoby nazwijmy je trwożliwe niech szukają obiektu spełniającego ich kryteria. I tak obecnie bardzo trudno znaleźć obiekt, który zwierzęta przyjmuje, szczególnie większych gabarytów psy. Wiem coś o tym 8-)

Tak samo jest w wielu europejskich hotelach i restauracjach, jasna informacja. . O myszach i chomikach się nie wypowiem ZUS, KRUS, NFZ to inna bajka, nie podlegająca naszym pobożnym życzeniom.
forumowicz

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: forumowicz »

I powiem Wam bo miałam okazję pracować jakiś czas temu w hotelu, że często goście i to Ci "nadziani" mają większy problem z higieną nie wspomnę o stanie pokoju i tego co znajdujesz w łazience i na prześcieradle...fuj... mój pies musiał by się napracować. :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: darek »

Czekoladowe Pole pisze: 27 sie 2019 14:11 Darku zatem jesteśmy zgodni. Obiekt powinien mieć informację o przyjęciu zwierząt. W takiej sytuacji alergicy, osoby nazwijmy je trwożliwe niech szukają obiektu spełniającego ich kryteria. I tak obecnie bardzo trudno znaleźć obiekt, który zwierzęta przyjmuje, szczególnie większych gabarytów psy. Wiem coś o tym 8-)

Tak samo jest w wielu europejskich hotelach i restauracjach, jasna informacja. . O myszach i chomikach się nie wypowiem ZUS, KRUS, NFZ to inna bajka, nie podlegająca naszym pobożnym życzeniom.
Oni co NAWET przed chwilą Sprawdziłem .
Mają na swej stronie Informację że NIE przyjmują ze zwierzętami.
Wolno IM bo są właścicielami.
Ustąpili bo Dziecko jest chore ,ale to ta Rodzina przesadziła gdy nagle ich syn zapragnął kąpieli w basenie ze swym ulubieńcem i głupie tłumaczenie to Nasz Piesek jest Czysty
ok

Jako że posiadają Pensjonat w znanej miejscowości wymieniają się Turystami , którzy posiadają rożne zwierzątka .
Jeden z Pensjonatów nawet posiada TERARIUM ponad 1000 litrów .

Osobiście nie wierzę że nie można zapewnić na czas urlopu opieki dla swego milusińskiego .
Kilka razy opiekowałem się pieskiem , kotkiem czy rybkami o chomikach czy szczurkach nie wspominam i to nie od najbliższych ale i od znajomych.
ROZUMIEM na wczasy do Zakopanego muszę jechać ze swym ulubieńcem Krokodylem :)
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: IwonkaG »

Podnoszę stary temat. Czy coś się zmieniło przez ostatnie lata? Jak to obecnie wygląda? Moja mama, stały bywalec sanatoriów mówi, że pieska tam nie widzisz. A sama stanę "za chwilę" przed takim problemem... Wolę wiedzieć wcześniej.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: p-siak »

Bajka Horyniec zadzwoń. Pzdr
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Hipokryt »

Nigdzie nie dzwoń bo nie ma takiej potrzeby :o
Zabieraj zwierzaka dokąd zechcesz :)
Zabieraj, ale pod warunkiem, że ten zwierzak jest Twoim asystentem, opiekunem lub przewodnikiem :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: dani888 »

Lubię zwierzaki ale w życiu nie chciałabym być z nimi w żadnym sanatorium czy w ośrodku .
Jestem alergiczką i taka opcja nie jest dla mnie , niestety ... :roll:
Dlatego zawsze dzwoniąc do danego obiektu pytam czy nie ma zwierząt .
Mamy maj i też jest bardzo wysokie stężenie pyłków różnych roślin , cierpię okropnie :( .
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Sanatorium ze zwierzakiem

Post autor: Hipokryt »

.... wytłumacz to osobie niewidomej, która jest z psem-przewodnikiem w sanatorium :roll:
Czy jest ważniejsza konieczność zapewnienia (i opłacenia) pobytu innej osoby-opiekuna dla niewidomego kuracjusza czy Twoje uciążliwe objawy alergii ? A może da to się pogodzić, pod warunkiem zachowania dystansu i wzajemnej higieny ?
ODPOWIEDZ