prosba o konkretne sanatorium do nfz

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: renata22 »

witam,mam pytanie czy jak napisze prosbe do nfz o konkretne sanatorium to bedzie przychylna odp ze strony nfz??? ma ktos jakies wlasne doswiadczenia??? bo wiem ,ze podobno tak mozna napisac i wtedy przydziela nfz ......moze ktos cos wie,slyszal,jak to zrobic??? czekam na odzew z waszej strony....pozdrawiam wszystkich serdecznie..... :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: Felice »

Ja dołączyłam do skierowania prośbę i dostałam tam gdzie prosiłam.W mazowieckim uwzględnili :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: lawenda »

Wiele zależy od NFZ-u i dobrej woli osoby przydzielającej sanatorium.
W moim NFZ-ie niestety jej niema. Kiedyś poprosiłam o Krynicę Zdrój, a dostałam Piwniczną Zdr. Kiedy zadzwoniłam z zapytaniem dlaczego taka decyzja, uzyskałam odpowiedź, że czego ja chcę przecież to ten sam klimat. Nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać. Moi znajomi poprosili o Kołobrzeg, a dostali Ustroń. :(
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: renata22 »

aha,,,rozumiem,,,czyli zalezy ktory nfz i jaki dzien ma osoba decydujaca....ok dziekuje wam za odp...milego wieczoru...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

Pozwolę sobie na zabranie głosu w sprawie
Wybór obiektu na leczenie sanatoryjne
Otóż jak wiemy jest ilość kas chorych każda kasa na zasadzie "Wymiany " kupuje w danym ( tam gdzie są obiekty usługi sanatoryjne czy poszpitalne)
obiekty oddają swe miejsca swemu oddziałowi NFZ z informacją Co oferują -chodzi tutaj o schorzenia.
Następuje rozdział miejsc.
Od kilku lat np kołobrzeski San nie ma podpisanej umowy na Cukrzyków ze śląska ( ma kilka miejsc dla innych oddziałów) choć ma umowy na inne schorzenia.
Są obiekty ,które nie obsługują pacjentów z poszczególnych województw.
Naprawdę chyba NIKT nie wie jaki jest podział.
Oczywiście miejsca mają być w obiektach dzielone oddziałów nie wg liczby mieszkańców oczywiście zdarza się ,że poszczególne oddziały nie mające na swym terenie obiektów sanatoryjnych oddają nie wykorzystane miejsca.
Oczywiście taki rozdział następuje w 3 kwartale na rok przyszły .
Stąd też nieraz najgorętsza prośba o dany Obiekt może spełznąć bo w/w obiekt nie ma umowy zdanym oddziałem NFZ
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: lawenda »

Darku zgadzam się z tobą w 100% ale czasami umowy są podpisane, a dobrej woli brak. :(
Wystarczyłoby trochę empatii i życzliwości.

Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1227
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: zawiela »

Pierwszy raz na skierowaniu mam napisane Kołobrzeg.Wysłane w marcu.Zobaczymy w przyszłym roku,czy pojade tam czy nie.
Dotychczas ,na skierowaniu miałam NADMORSKIE,Świeradów Zdrój hihihihi,nadmorskie i Połczyn Zdrój x2 nadmorskie hihihihih.Pożyjemy ,zobaczymy.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

Jeszcze JEDEN ważny aspekt

Mimo ,że obiekt ma podpisaną umowę ze swoim NFZ ,mimo ,że fundusz ma kontrakt z funduszem- naszym.
Może okazać się ,że dany obiekt nie leczy danej jednostki chorobowej.
Proponuję zobaczyć sobie skierowanie - jest tam kilka kodów chorobowych ,które nam laikom nie są znane i na podstawie WNIOSKU lekarza rodzinnego Lekarz Balenolog ( Ta nazwa jest super Mógłby się nazywać..sanatoryjny ) kieruje wg ....z góry ustalonego szablonu

..EMPATIA tak -ale wakacje trwają od 15 czerwca do 15 sierpnia i WSZYSCY wtedy by chcieli ;)
Awatar użytkownika
asik_p
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 03 paź 2017 20:32
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: asik_p »

Witam,
Ja poprosiłam lekarza kierującego o wpisanie na skierowaniu Krynicę Zdrój i tak dostałam. Mazowiecki NFZ uwzględnił moją prośbę :)
W poprzednim przypadku jak skierowanie zostało zwrócone do weryfikacji to były wpisane już 4 propozycje miejscowości. Wybrałam jedną i dołączyłam karteczkę z prośbą o sanatorium w tej właśnie miejscowości. Udało się, albo mam farta, albo ktoś myśli i uwzględnia prośby kuracjuszy.
Ania52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 498
Na forum od: 13 lis 2016 17:48
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: Ania52 »

Moja p dr zawsze pisała Kołobrzeg i za czwartym razem dostałam ten Kołobrzeg.Tym razem też napisała Kołobrzeg,ale to tak z rozpędu.Ja chciałam nad morze,ale do innej miejscowości.Zobaczymy co przydzielą,ale to dopiero za rok,po weryfikacji.
ODPOWIEDZ