prosba o konkretne sanatorium do nfz

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

ok
Pani pisze o Kołobrzegu tam jest ponad 20 obiektów które świadczą usługi dla NFZ
Czyli jest szansa ,że schorzenie dopasuje się
Natomiast Autorka postu zadała PYTANIE o konkretny obiekt w kontretnej miejscowości
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7126
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

prośba o konkretne sanatorium do Nfz

Post autor: jacky6 »

Whishfull thinking czyli pobożne życzenie....
Można też nazwać loterią ...
....
A ponieważ przypadki chodzą nie tylko po ludziach więc należy...
Cierpliwie odczekać swoją kolejkę...
...
:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi...
:ugeek:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

.......... są osoby ze specyficznymi schorzeniami gdzie sa kierowane OBLIGATORYJNIE
Te osoby mogą pośrednio w CIEMNO wiedzieć z chwilą zakwalifikowania do jakiego obiektu i do jakiej miejscowości mogą kupować ..bilet.
Tak ,ze insynuacje są nie na miejscu :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: stokrotka »

Dołączyłam do wniosku po weryfikacji ,prośbę o konkretną miejscowość-bez wyszczególnienia nazwy sanatorium i ... dostałam.Ostatni raz w sierpniu br.
Byłam dopiero dwa razy w sanatorium z NFZ -i za każdym razem przychylnie potraktowano moją prośbę.Wiele opinii tu było o NFZ w Katowicach - ja nie mogę złego słowa powiedzieć.Uwzględniono fakt że nie miałam już urlopu wypoczynkowego ,dlatego wyjazd był przesunięty na dalszy termin.Oraz to ,że poprosiłam o zmianę miejscowości niż ta która była sugerowana na wniosku.Oczywiście prośba była poparta wynikami badań ,które "doszły" do stanu zdrowia sprzed 4 lat,gdy składałam ów wniosek.
W moim przypadku obie prośby były uwzględnione.
Czytając komentarze "stałych" bywalców z mojego funduszu - śląskiego, mają pretensje bo dostali np. Goczałkowice.Widocznie ich dolegliwości kwalifikowały się do ośrodków z super bazą zabiegową, a nie jako wczasy krajoznawcze.Na wczasy można jechać prywatnie jak i do sanatorium w przypadku takiej możliwości finansowej.Wtedy wybiera się samemu i termin,i miejscowość i sanatorium.Nie koniecznie krajowe. Niezadowoleni mogą zrezygnować z wyjazdu NFZ , tym samym dając możliwość wyjazdu naprawdę potrzebującym.
Pozdrawiam renatę22 :kwiat: -próbuj i czekaj na wyjazd.
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: renata22 »

wita..dziekuje za wszystkie informacje...juz dostalam decyzje ..mam numerek a teraz czekam na 2019r na wyjazd...i chcialam nadmienic ,ze dolaczyłam prosbe o to konkretne sanatorium,wiec poczekamy, zobaczymy,....pozdrawiam wszystkich.. :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

Stokrotko

Twa wypowiedź potwierdza regułę .Wypowiedź godna choć tylko Pacjenta -ale godna rzecznika NFZ.
Nie Pacjent wybiera obiekt -LECZ dolegliwość szuka obiektu ;) - miejscowości.
Obiektów ,które świadczą usługi dla NFZ **** czy ***** gwiazdowych jest kilka.
Natomiast obiekty stanowią w 70% średnio standard ** czy ***
Niestety sa jeszcze obiekty pamiętające czasy bardzo odległe gdzie liczy się WALOR KLIMATYCZNY nie REPREZENTACYJNY
Kuracjuszy nie tylko przybywa ale NIESTETY na starzenie się społeczeństwo starzeje się i zwieksza się zapotrzebowanie na Kurację czy tez REHABILITACJE .
Niestety boom lat 70-80 czy 90 gdy Firmy organizowały zorganizowany pobyt NIGDY już nie będzie :cry:
Ośrodków sanatoryjnych nie przybywa -Kuracjuszy tak.

Ale na pocieszenie np w Katowicach powstają trzy duże CENTRA REHABILITACYJNE , które wg zapowiedzi zapewne pozwolą na skuteczna rehabilitację w miejscu zamieszkania.
Na wiosnę zostaną np oddane tężnie solankowe :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: stokrotka »

Darku! Skorzystają z tych ośrodków rehabilitacyjnych mieszkańcy Katowic i okolic. Niestety nie każdy mieszkaniec Śląska skorzysta z tej formy rehabilitacji, ze względu na odległość .Zawsze to coś.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: darek »

Niestety skorzystają Ci ,którym będzie po "drodze "
Ale zapewniam Cie ,że miał powstać system baz -ośrodków profilaktyczno-rehabilitacyjnych na terenie całego województwa z zamiarem ,aby w każdym powiecie był obiekt spełniający standard.
W obiektach ,które powstają ( są w trakcie budowy) mają być baseny, kompleksowe bazy rehabilitacyjne oraz zaplecze wyposażone w wile urządzeń .
Zapewniam ,ze odciąży to czy może wręcz zmniejszy chęć przemieszczania się dla seniorów.
Dodatkowy atut to to ,ze prócz pracowników etatowych będą się tam szkolić studenci AWF w zakresie fizjoterapii.
Plan Bardzo ambitny -oby się powiódł i oby włodarze Katowic ,którzy są po za "Układem -Partyjnym" - Zrealizowali ten projekt.

Wtedy poproszę mego Lekarza Rodzinnego o rehabilitację obok Parku na Kościuszki :)
renata22
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 13 sie 2015 20:19
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: renata22 »

WITAM.....NIESTETY MOJA PROSBA O KONKRETNE SANATORIUM NIE PRZESZLA W NFZ........WLASNIE DOSTALAM ZAMIAST KLIMATU NADMORSKIEGO KLIMAT GÓRSKI- KUDOWA ZROJ....NO COZ...CIESZYC SIE....POZDRAWIAM WSZYSTKICH.... :D :D :D
forumowicz

Re: prosba o konkretne sanatorium do nfz

Post autor: forumowicz »

Znam kilka osób , które proszą o konkretne uzdrowisko i najczęściej dostają - czyli można lub czasami się udaje.
Myślę , że próbować trzeba :)
ODPOWIEDZ