Ulubione zabiegi w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Lewek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8578
Na forum od: 22 lip 2012 20:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: Lewek »

Uwielbiam wszelkie zabiegi wodne i zawijania borowinowe . Chciałabym kiedyś kriokomorę, ale jeszcze jej nie doświadczyłam...
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: darek »

Lewek pisze: 20 gru 2018 21:25 Uwielbiam wszelkie zabiegi wodne i zawijania borowinowe . Chciałabym kiedyś kriokomorę, ale jeszcze jej nie doświadczyłam...
Krio Komorę zaliczyłem tylko że bieliznę a byłem przekonany że w 100% bawełniana była z domieszką Lacyry zaliczyłem i to był BŁĄD.
Mimo lat w sanatoriach zawsze wspominam jeden zabieg ,który wykonywała taka starsza Pani Jeszcze wtedy NIKT nie wspomniał o mgr czy fizjoterapeutach.
Pani ..wannowa bo taki miała angaż tak -Obsługa wanien i innych
Pani ta od lat 70-tych obsługiwała jako jedna z pierwszych Wannę z Hydromasażem prace rozpoczynała w Sanatorium Hutnik w Kołobrzegu a po pewnym czasie została podkupiona do sanatorium San HSW w Kołobrzegu.
Nie wiem czy jest na forum ktoś kto bywał w tym sanatorium w latach 80 tych i 90 tych tak do 1998 bo wtedy ta Pani poszła chyba na emeryturę .
Ale Masaż podwodny w jej wykonaniu 30 minut to była FINEZJA potrafiła dyszą wody rozmasować tak ciało że co nie którzy wracali do Żywych.
Od zawsze gdy pojawiam się i Doktora w Sanatorium Prosze o Kompleksowy masaż podwodny -Mam opcje bo bo w ciągu dnia od ponad 30 lat wstrzykuje sobie ponad 6 iniekcji insulinowych oraz 6 innych zastrzyków i pojawiają się tzw Zrosty stąd opcjonalnie zawsze łapię się na 10 masażów podwodnych i to jest No-1 tylko że dziś 95% Fizjoterapeutów robi to na odczepnego stąd Mam Problemy z wyegzekwowaniem Właściwego zabiegu
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4912
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: alutka 114 »

Miom ulubionym zabiegiem jaki miałam w Iwoniczu był aquavibron - polecam każdemu, wszelkie zajęcia w basenie, kąpiel perełkowa, mniej ulubionym ale za to skutecznym była fala uderzeniowa, ale najmilej wspominam parkietoterapię w Barze na Górce :lol:
Awatar użytkownika
Andrzej-WP
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 07 paź 2015 08:39
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: Andrzej-WP »

Chciałbym dodac ,że właśnie masaż podwodny, dobrze zrobiony - to jest coś wspaniałego, tak dla zdrowia ,ciała jak i relaksacyjnie. Będąć parokrotnie w sanatorium SAN w Kołobrzegu , zawsze jestem zadowolony z przebiegu tego zabiegu, choć w innych placówkach różnie bywa. Pozdrawiam

darek pisze: 26 gru 2018 22:03
Lewek pisze: 20 gru 2018 21:25 Uwielbiam wszelkie zabiegi wodne i zawijania borowinowe . Chciałabym kiedyś kriokomorę, ale jeszcze jej nie doświadczyłam...
Krio Komorę zaliczyłem tylko że bieliznę a byłem przekonany że w 100% bawełniana była z domieszką Lacyry zaliczyłem i to był BŁĄD.
Mimo lat w sanatoriach zawsze wspominam jeden zabieg ,który wykonywała taka starsza Pani Jeszcze wtedy NIKT nie wspomniał o mgr czy fizjoterapeutach.
Pani ..wannowa bo taki miała angaż tak -Obsługa wanien i innych
Pani ta od lat 70-tych obsługiwała jako jedna z pierwszych Wannę z Hydromasażem prace rozpoczynała w Sanatorium Hutnik w Kołobrzegu a po pewnym czasie została podkupiona do sanatorium San HSW w Kołobrzegu.
Nie wiem czy jest na forum ktoś kto bywał w tym sanatorium w latach 80 tych i 90 tych tak do 1998 bo wtedy ta Pani poszła chyba na emeryturę .
Ale Masaż podwodny w jej wykonaniu 30 minut to była FINEZJA potrafiła dyszą wody rozmasować tak ciało że co nie którzy wracali do Żywych.
Od zawsze gdy pojawiam się i Doktora w Sanatorium Prosze o Kompleksowy masaż podwodny -Mam opcje bo bo w ciągu dnia od ponad 30 lat wstrzykuje sobie ponad 6 iniekcji insulinowych oraz 6 innych zastrzyków i pojawiają się tzw Zrosty stąd opcjonalnie zawsze łapię się na 10 masażów podwodnych i to jest No-1 tylko że dziś 95% Fizjoterapeutów robi to na odczepnego stąd Mam Problemy z wyegzekwowaniem Właściwego zabiegu
Awatar użytkownika
BG63
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 07 sty 2019 16:31
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: BG63 »

najlepsze zabiegi to borowina, masaże różnego rodzaju a zwłaszcza bicze i masaż podwodny kąpiele i gimnastyka w basenie
:)
Awatar użytkownika
tico22
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 125
Na forum od: 15 sie 2016 16:35
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: tico22 »

Witam serdecznie, ja oprócz w/w zabiegów podczas mojego ostatniego pobytu w sanatorium polubiłem chodzenie z kijkami ☺. Polecam Wam nordic walking, jeżeli się już zacznie chodzić, to wciąga i daje dużą przyjemność, pracują wszystkie partie mięśni, oddycha się lepiej. Można przy okazji poznać wielu fajnych ludzi 👍.
Awatar użytkownika
BG63
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 07 sty 2019 16:31
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Ulubione zabiegi w sanatorium

Post autor: BG63 »

noto kije zabieram może znajdzie się jakaś osoba z którą można pochodzić i pogadać po drodze ;)
ODPOWIEDZ