obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: darek »

Zyzia pisze: 02 maja 2018 12:28 Witam. Jestem tutaj nowa i chciałabym dowiedzieć się czegoś na temat wyjazdu do sanatorium.
Komisję miałam 11-04 tego roku i dostałam zgodę na wyjazd. Moje pytanie brzmi: jaj długo się czeka w Warszawie na odpowiedź z ZUSu, gdzie wyjeżdżam i z jakim terminem.
Drugie pytanie: czy jest możliwość wykupienia w ośrodku pokoju jednoosobowego. Wiem tylko że przez NFZ taka możliwość jest, ale nie wiem czy też przez ZUS.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy załatwia się przed wyjazdem taki pokój czy już na miejscu. Dziękuję.
Czas to srednio od 14 dni w góre powyżej Kolega dostał w 16 dniu.
Piszesz ogolnikowo -Zależy jakie schorzenie -Niech to zostanie tajemnica ;)
ale jest wykaz w mazowieckiej zakładce ZUS obiektów -gdzie kierują.
Co do pokoju .
Tutaj może ale nie musi byc PROBLEM sa obiekty ,które w swej ofercie posiadają równiez dla tzw Prewencji pokoje 1 osobowe.
Wszystko zalezy od ... czasu oraz kwesti przekonania lub standardów panujących w obiekcie.
Przeważnie to dział ..marketingu bądź Lekarz Naczelny deyduje o ...
Sa takie które wstepnie rezerwuja ,ale są i takie kiedy zwycieża Prawo pierszweństwa ?? dzieny wyraz powstał .
Teoretycznie powinien Listonosz juz zapukac ,ale weekend i ...
możesz ew zadzwonic bo tam tez są ludzie mówię o ZUS i zadac pytanie dokąd Cie wysłali ,abyś ew mogła skorygować ..
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Tojka »

Zyzia,
jak tylko dostaniesz zawiadomienie o miejscu i terminie, to zadzwoń do tego sanatorium i podpytaj o mozliwośc zarezerwowania jedynki.
reszta tak jak pisze daraek - wszystko zalezy od miejsca do którego jedziesz i od osoby która przydziela pokoje.
W niektorych sanatoriach gdy sie odpowiednio wczesniej zadzwoni nie ma problemu z jedynką, w wiekszości jednak ten problem jest .
Jedynke mozna otyrzymac rowniez na podstawie zaswiadczenia od lekarza o konieczności zamieszkania w jedynce w zwiazku z chorobą.
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Dotka »

Widzę, że główny temat trochę umknął ;) Ja odnośnie wieku napiszę tak, niby nie jest to takie istotne ile kto ma lat itd, ale u mnie w sanatorium tzw "grupy towarzyskie" były wśród osób zbliżonych wiekowo. Miałam to szczęście trafić na swietny turnus i poznałam super ludzi, w kazdym wieku, myślałam jednak, że kuracjusze na turnusach ZUS są trochę młodsi. U mnie na 100 osób w wieku do 40 lat byly 4 osoby, do 50 lat może 10, a reszta między 50 a 60.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: darek »

Dotka pisze: 05 maja 2018 11:02 Widzę, że główny temat trochę umknął ;) Ja odnośnie wieku napiszę tak, niby nie jest to takie istotne ile kto ma lat itd, ale u mnie w sanatorium tzw "grupy towarzyskie" były wśród osób zbliżonych wiekowo. Miałam to szczęście trafić na swietny turnus i poznałam super ludzi, w kazdym wieku, myślałam jednak, że kuracjusze na turnusach ZUS są trochę młodsi. U mnie na 100 osób w wieku do 40 lat byly 4 osoby, do 50 lat może 10, a reszta między 50 a 60.
..z całym szacunkiem "Dotka"

czas oczekiwania na tzw leczenie sanatoryjne w ostatnim czasie ze względu na .. przeistoczenie się NFZ w FWP mocno się wydłużył.
Oczywiście Każdy ma prawo do prewencji oraz do leczenia.
Społeczeństwo się STARZEJE i każdy chciał by jeszcze do Kołobrzegu ,Krynicy czy Ciechocinka bo tam stawiają na NOGI .

Liczba obiektów świadczących usługi NIE ZWIEKSZA się a wprost maleje pozostaje czas okresu mniej atrakcyjnego .
Wszak wiele obiektow w miejscowościach nadmorskich sprzedaje -Komercyjnie a w martwym sezonie są Sanatoria.

Piszesz o wieku.
Tak zgadzam się bo niestety PR-Sanatoryjny jest na NISKIM poziomie.
każdorazowo po Powrocie musze Opowiadać ,że Tym Razem nie Poznałem ..Pani o Fortunie Piaseckiej -Jonson stąd moj powrót do firmy.
kolejna Sprawa wiele osob nie do końca wierzy w rehabilitację próbuje rehabilitowac się w sposób domowy -jaaś siłownia jakiś raz x miesiąc ..basen bo BRAK czasu
i ostatnia Sprawa -Wiele osob ,które powinny OBAWIAJĄ się ,ze po 24 dniach może Zabraknąc w Zespole dla NICH miejsca i to jest najsmutniejsze
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Fionka »

Na turnusach z ZUS w których brałam udział zawsze większość to ludzie między 30 a 45 rokiem życia , mało tych na piątkę :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: darek »

Fionka pisze: 05 maja 2018 13:27 Na turnusach z ZUS w których brałam udział zawsze większość to ludzie między 30 a 45 rokiem życia , mało tych na piątkę :lol:
oj zdziwiłabyś się
Ostatnio byliśmy Jako wspomożenie duchowe dla Kolegi

-BO TO BYŁ JEGO PIERWSZY RAZ
i co sprawdziłem u Pani siostry-pielęgniarki
-Co sama Stwierdziła tak niskie pesele to ostatni Standard .
Dominujący wkwietniu wKrynicy pesel oscylowal wokół 5 i 6
Brak było na 7 a o 8 nie wspominiano
Zreszta kolega w ostatnim tygodniu gdy do domu było blisko ..Natrafil na tańcach u lysego kilka osóbz jego pesela na 7

Bylem widzialem Pesel 5 i duzo 6 ale tej początkowej :)
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: kajacek »

O kurczę, to ja ze swoją 60 (rocznik 1958) będę seniorem w grupie ZUS?!?! 😉
Poza tym to mój pierwszy wyjazd do sanatorium, tak więc jestem swierzak w temacie 😱😉
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Fionka »

Darek pisze że tych z piątka jest sporo . Ja spotykałam raczej same 6 i 7 :lol: :lol: No cóż trzeba było dzieci życia uczyć :lol: :lol: :lol: Jutro się okaże . Zdam relacje.
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Dotka »

Kajacek bez obaw, wg mojego ( co prawda jednorazowego ) doświadczenia większość osób będzie w wieku zbliżonym do Twojego :) Życzę fajnych ludzi na turnusie, ile by lat nie mieli ;), udanego wypoczynku i co najważniejsze super rehabilitacji :)
Dotka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 103
Na forum od: 17 sty 2018 23:48

Re: obawy przed pierwszym wyjazdem/ZUS/wiek/

Post autor: Dotka »

Aha, żeby nie było, że mam coś do "starszych" osób bo nie mam, po prostu byłam zdziwiona małą liczbą młodszych kuracjuszy :) Chociaż z drugiej strony sama najmłodsza nie jestem :lol:
ODPOWIEDZ