Wyżywienie w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: medi »

A co Wy chcecie od pasztetowej ? Pyszną pasztetową ,przepyszną kaszankę ,kartofle zasmażane jadłam w Niwie .Dobra gospodyni i na gwoździu obiad ugotuje :evil: :evil: :evil: :evil: Moja matka najlepszą zupę na świecie robiła z suchego chleba łyżki smalcu i gałązki szczypiorku :P :P :P
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Felice »

Pyszną pasztetową ,przepyszną kaszankę ,kartofle zasmażane jadłam w Niwie
Medi dla Ciebie była pyszna,a 100 osób psioczyło.
Nie jadam wędlin ze sklepów ani w domu,ani w sanatorium ale to nie jest powód bym na jedzenie narzekała. Albo dadzą mi w zamian coś innego,albo po prostu kupię sobie.
Poruszany był niejednokrotnie temat szwedzkiego stołu. Czasem jest to dobre rozwiązanie,ale nie zawsze do realizacji.Ostatnio rozmawiałam z dietetyczką o marnującym się jedzeniu,bo przy talerzykowanym niestety tak jest. Ale ze względu na ilość osób na wózkach,o kulach czyli ogólnie mających kłopoty z poruszaniem się jest to nierealne.
Przytaczana powyżej często Niwa,czy mająca dwie stołówki Pieniawa może sobie na to pozwolić.
No i jeszcze taki drobiazg bardzo istotny.Jest coraz więcej ograniczeń dotyczących tego co można podać,a czego nie w zbiorowym żywieniu.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: darek »

medi pisze: 05 kwie 2018 17:58 A co Wy chcecie od pasztetowej ? Pyszną pasztetową ,przepyszną kaszankę ,kartofle zasmażane jadłam w Niwie .Dobra gospodyni i na gwoździu obiad ugotuje :evil: :evil: :evil: :evil: Moja matka najlepszą zupę na świecie robiła z suchego chleba łyżki smalcu i gałązki szczypiorku :P :P :P
Ja osobiście Zapraszam Cie
na naszą śląska tradycyjna potrawę ,która spożywam raz w tygodniu
WODZIONKA
ktoś powie suchy chleb
trocha tłustego , czosnek i dećko przypraw.

Pamiętam jako dziecko gdy jeździlem do takich Znajomych gorali zywieckich i smak zupy barszczu do dziś nie zapomniany

Oczywiście gdy się chce to zniczego można Coś smaczego zrobic :)
Awatar użytkownika
Magdala39
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 350
Na forum od: 29 paź 2017 19:57
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Magdala39 »

Oczywiście.. tylko jak powiedziała Felice nie w żywieniu zbiorowym gdzie są tysiące przepisów i rozporządzeń głównie o tym czego nie wolno..
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: medi »

Dziwne ,to w jednym sanatorium można zrobić kopiec surówki z sosem winegret a innym zamiast surówki dać trzy paseczki półcentymetrowe papryki marynowanej .To oni mają różne przepisy widać co można a co nie można dawać ludziom :evil: :evil: :evil: W jednym sanatorium można postawić darmowe tak DARMOWE jabłka w koszach przed stołówką w innych owocu nie doświadczysz .Nie gadajcie bzdur .Niegospodarność jest niegospodarnością i tyle w temacie.
Kiepscy kucharze żeby mieli nawet najprzedniejszą wołowinę zrobią z niej podeszwę z wojskowego buta . :idea:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: darek »

Medi

Zgadzam się nie w 100 ale w 1000%
Przytaczałem jak w kołobrzeskiej Willi Fortuna -Kuracjusz uczył Kucharza i dietetyczkę GOTOWAĆ .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: GIENIA »

A ja , pomimo , ze ograniczam do minimum węglowodany , w Sasance nie oparłam się racuchom z jabłkami :D pychota były .... niby nic specjalnego , a jednak coś :D
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Dzięki temu , że nie mam potrzeby jedzenia żadnych ciast, bułeczek itp... inni mogli się rozkoszować podwójną porcją.

Będąc w Wieńcu (2016r.) (poza dietą cukrzycową) bardzo często były wystawiane w koszu jabłka , jogurty i soki dla wszystkich kuracjuszy .
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Nie spotkałam się nigdy , aby były wystawione kosze z deserem :o
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Gieniu , a widzisz zawsze może być coś nowego (w koszach były tylko jabłka) :)
ODPOWIEDZ