Wyżywienie w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: darek »

9,40
Tyle wynosi dzienna różnica do posiłkow w Wielkiej Pieniawie,
Nie ukrywam ,ze Pierwszy Obiad oraz kolacja z NFZ i to komercyjne wyżywienie jest MOCNO zróznicowane.
Natomiast dziś zaintrygowała mnie inna sprawa .
Piszecie Drodzy Państwo o wynoszeniu ok
jest jak piszecie Standardem -ale dzis na stołowce komercyjnej Pani ot tak zajumała całą skrzynke Herbat -( cała zawartość ..przesypala do torebki :)).
Kolejna za Nią -która brała kawę popatrzyła się na Mnie i odeszła Ja natomiast poprosiłem o uzupełnienie bo do sniadania raczej preferuję Mocną herbatę ,która daje mi większego kopa niż nawet expresso .

Wiem może zabrakło może jest koneserem po południowej herbty w Pokoju ale czy potrzeba było brać około 100 różnych
Ok
Może kończy turnus a w domu ze względu na wolną niedzielę nie kupi
SMUTNE
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14117
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Darku :) taką panią , nazwałabym inaczej :lol: :lol: wynoszenie , o którym piszemy dotyczy porcji , które mamy przydzielone na talerzykach ..... nie zjemy - wyrzucą ... a może Ktos ma potrzebę zjeść kanapkę ok 11 :)

Miłego pobytu :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 12 maja 2018 10:05 Darku :) taką panią , nazwałabym inaczej :lol: :lol: wynoszenie , o którym piszemy dotyczy porcji , które mamy przydzielone na talerzykach ..... nie zjemy - wyrzucą ... a może Ktos ma potrzebę zjeść kanapkę ok 11 :)

Miłego pobytu :)
Dzis na ..sniadanie zaspałem pojawiłem się jako ..ostatni.
Pani Kelenerka zapytała czy coś potrzebuje ..bo doniesie do tzw ..Szewda
Potrawy wiadomo niedziela rano .
Jakaś kawa z Ekspresu na tzw deser posniadaniowy szukam ..herbaty
Jest Duzy termos z wrzatkiem ..ale brak torebek..
Pozwoliłem sobie poprosić Pani doniosła ...ale zastanowiła się
Panią ..Zaprosiłem na poranna kawe ..okazało się ,że ten PROCEDER jest nagminny podczas każdego pobytu pojawiają się ..wynoszacze nie tylko Herbat ,ale sztućców -tak okazał się ,że podczas jednego miesiąca zniknęły 2 zestawy a 12 sztuk x 4 czyli 2 kpl sztucców ..SUPER
.. chyba zacznę kolekcjonować ..Wazy obiadowe :)

Smutne niestety prawdziwe
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: To_ja_Jowita »

dziwi mnie tylko, że przyzwalamy na takie zachowanie. Dlaczego Darku nie zwróciłeś uwagi tej Pani na takie zachowanie, co ona nie wie, że nie jest sama, że pozostali też chcą się napić herbaty. Jak sami nie będziemy wytykać palcami takich osób to znaczy, że je popieramy. po ostrej uwadze podobnych zachowań by nie było.
Nie dajmy się zwariować, na herbaty to jeszcze nas wszystkich stać i nie można pozwalać na podobne kradzieże
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Wyżywienie w sanatorium

Post autor: jacky6 »

pytanie nie na śniadanie...

Czy nowe Panie Wynoszące były z dobrej czy złej zmiany ?

Czy ktoś to miał under Control?

:mrgreen:... :ugeek:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: darek »

..insynuacja nie WNOSI nic do tematu
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Szpital Uzdrowiskowy nr 1 w Ciechocinku - /wyżywienie dieta normalna / : odtwarzam z zapisów telefonem i z mojej pamięci - em przyjechałem w porze przed kolacją w dniu 7.06.br , na obiad nie zdążyłem ,taki rozkład pociągów. Otrzymałem kolację :chlebek, bułeczka drożdżówka wypiek własny kuchni, 2 plasterki wędliny ,sałatka warzywna o poj.1 łyżki stołowej,herbatka.
8.06. śniadanie: zupa mleczna zacierka, 1 jajko na twardo,3 plasterki wędliny, masełko ,,chlebek 2 gat. do wyboru tj; żytni i pszenny. obiad: zupa fasolowa bardzo gęsta, , drugie danie ziemniaczki,kotlet rybny, kapusta lekko gotowana,kompot rabarbarowy prawdziwy.kolacja: 2 paluszki kiełbaski, 1/4 pomidora,1 plaster sera żółtego, chlebek j.w. masełko, bułeczka drożdżówka j.w. herbata.
9.06. śniadanie: twarożek ze szczypiorkiem, 6 plasterków kiełbaski suchej, masełko, 1/4 pomidora, dżem, chleb j.w. obiad: zupa krupnik, drugie danie kotlet mielony wieprzowy, ziemniaki, gotowany kalafior, kompot owocowy.kolacja: kiełbasa parzona 3 plastry, masełko, ogórek kiszony, chlebek j.w. , wątróbka gotowana z cebulką, herbata.
10.06 niedziela: śniadanie kiełbasa szynkowa 2 plastry,galareta drobiowa, serek mały twarogowy, masełko, chrzan, chleb .w. herbata z cytryną.obiad: zupa pomidorowa z makaronem, kotlet panierowany z kurczaka, kapusta pół gotowana na parze, kompot owocowy. kolacja: 2 plastry szynki wieprzowej, sałatka z kukurydzy, masełko, chleb jw. herbata.Pierwszy tydzień przy stole na stołówce szpitala uzdrowiskowy .Upał cały tydzień 30 st C,kupowałem tylko wodę mineralną "Krystynkę " w sklepie firmowym wód mineralnych .CDN nastąpi....
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

II tydzień pobytu : jadłospis : 11.06.poniedziałek - śniadanie zupa mleczna, 2 plastry wędliny, 2 plastry sera żółtego, masełko, chleb j.w. , 1/4 pomidora,herbata. obiad - zupa selerowa z makaronem, drugie danie - sztuka mięsa wieprzowego, ziemniaki, sałata, kompot porzeczkowy. kolacja- makaron z dodatkiem sosu ? 2 plastry wędliny, masełko, chleb j.w. herbata.
12.06 wtorek : śniadanie - kakao,bułeczki pszenne, pasta jajeczna, 2 plastry wędliny,rzodkiewka w śmietance, masełko.chleb j.w.
obiad- zupa ogórkowa, ziemniaki gotowane, żeberka wieprzowe, buraczek na ciepło,kompot owocowy.
kolacja- pasztet wieprzowy, masło, chleb j.w. herbata, bułeczka słodka własnego wypieku w kuchni sanatoryjnej.
13.06 środa: śniadanie - serek topiony szt 1, sałata, 2 plastry wędliny, chleb j.w. ,zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi.
obiad- zupa grysikowa, drugie danie- ziemniaki, marchewka tarta, sztuka mięsa wieprzowego gotowanego w sosie, kompot owocowy. kolacja- makaron gotowany z serem twarogowym i boczkiem podsmażanym, masełko, 2 plastry wędliny, herbatka.
14.06.czwartek : śniadanie - jogurt, kiełbaska szt1 ,ogórek kwaszony, dżem do wyboru, chleb j.w. , masło, kawa zbożowa z mlekiem.obiad- zupa buraczkowa, drugie danie - ziemniaki gotowane, kotlet panierowany wieprzowy, kapustka świeża, kompot owocowy. kolacja- 2 jajka na twardo faszerowane mięskiem wieprzowym, masło, 1/4pomidora, chleb j.w., herbata, bułeczka drożdżowa posypana makiem.
15.06. piątek - śniadanie- kasza manna na mleku, rzodkiewka z serkiem twarogowym, 2 plastry wędliny, masło, chlebek j.w.
obiad - zupa letnia mix, drugie danie - łazanki= makaron i boczek podsmażany, kapusta pekińska,kompot owocowy. kolacja -
ryba po grecku, wędlina 4 szt, masło, chleb j.w. herbata.
16.06.sobota- śniadanie- dżem, masło, 1/4 pomidora, wędlina 4 plastry, chleb .w. , herbata, 2 plastry sera żółtego.
obiad - zupa warzywna, drugie danie - ziemniaki gotowane, bitki mięsne gotowane z sosem grzybowym, surówka z kapustki surowej, kompot owocowy. kolacja- chleb j.w. , masło, galaretka drobiowa z sosem tatarskim, bułeczka drożdżowa z
kuchni sanatoryjnej.
17.06 niedziela- śniadanie- szynka 4 plastry, chleb j.w. , masło, serek topiony st 1, ogórek solny szt1,pasztecik drobiowy herbata.
obiad- zupa koperkowa, drugie danie- udko kurczęcia pieczone, kalafior z bułką, ziemniaki gotowane, kompot z rabarbaru.
kolacja - sałatka z tuńczyka, kiełbasa z łopatki 4 plasterki, masełko, chleb j.w., strucel z dżemem wypiek kuchni, herbatka.
CDN...
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

III tydzień pobytu : 18.06.poniedziałek - śniadanie - kiełbasa żywiecka 4 plasterki,masło, jajko gotowane na twardo 1 szt, płatki kukurydziane na mleku ,dżem, herbata, chleb razowy i pszenny . obiad - zupa ziemniaczana, drugie danie- makaron spage z mięsem, sałata w śmietanie,kompot. kolacja- kiełbasa zasmażana z cebulką, chleb j.w. musztarda, ogórek kiszony, masło, herbata.
19.06.wtorek - śniadanie - miód,twaróg, chlebek j.w. , 2 plastry wędliny, rzodkiewka w śmietance, cacao. obiad -zupa neapolitanka, drugie danie - pieczeń wieprzowa gotowana, buraczki na ciepło, ziemniaki, kompot owocowy. kolacja- kasza manna na mleku, dżem, wędlina 4 plastry,caco.
20.06.środa- śniadanie - kasza jęczmienna na mleku, serek topiony szt 1, chleb j.w.masło, salceson 4 plastry, herbata.obiad- zupa kapuśniak, drugie danie - ziemniaki, marchewka na ciepło, rolada drobiowa,kompot owocowy.kolacja- śledź z groszkiem zielonym , kukurydzą i papryką, herbata, chleb j.w. , masło, wędlina 2 plastry, bułeczka upieczona w kuchni.
21.06. czwartek- śniadanie- ser żółty 2 plastry, galantyna drobiowa, chleb j.w. , masło, papryka i ogórek szt 1, kawa z mlekiem, dżem. obiad- zupa pomidorowa z makaronem,drugie danie - ziemniaki, kalarepa tarta z śmietaną, sztuka mięsa wieprzowego,kompot.kolacja-sałatka z kapusty pekińskiej, kukurydza z makaronem, kiełbasa krakowska parzona 4 plasterki, ciasto drożdżowe z rabarbarem wypiek kuchni ,herbata.
22.06.piątek- śniadanie- masło, pasta z gotowanych jajek i zieleniną, polędwica 2 plastry, ogórek szt 1, kasza manna na mleku,herbata.obiad- barszcz zabielany, drugie danie- ryba panierowana,surówka z kapustki pekińskiej, ziemniaki ,kompot jabłkowy. kolacja- bigos z cukinia, herbata, chleb j.w. , kiełbasa łopatkowa szt 2, jabłko szt 1.
23.06.sobota- śniadanie- twarożek z rzodkiewką, chleb jw. , kiełbasa żywiecka 2 plasterki, dżem,pomidor 1/4 , ogórek szt1,herbata. obiad- żurek,drugie danie- ziemniaki, gulasz mięsno-warzywny, ogórek mało solny, kasza na sypko, kompot z czerwonej porzeczki. kolacja- masło, szynka prasowana szt 4, ,sałatka z makaronu gotowanego z pomidorem,kukurydzą,chleb j.w., herbata.
24.06.niedziela- śniadanie- ogonówka wieprzowa parzona, chleb j.w., schab drobiowy z majerankiem,ser twardy, pomidor z cebulką,masło, herbata. obiad- rosół z makaronem, drugie danie - szynka wieprzowa pieczona, ziemniaczki ,fasolka szparagowa gotowana, kompot z czarnej porzeczki.kolacja- masło, sałatka jarzynowa, szynka konserwowa 4 plastry, ciasto drożdżowe własnego wypieku w kuchni ,herbata.CDN , z końcem turnusu danie bardziej kaloryczne i więcej mięska.
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

25.06.-poniedziałek - śniadanie :jajo gotowane, chleb j.w. , kiełbasa szynkowa 4 plasterki, masło, szczypiorek ze śmietanką, płatki owsiane na mleku,herbata.obiad: zupa selerowa z ziemniakami, gołąbki z mięsem wieprzowym,sos pomidorowy,ziemniaki, kompot owocowy. kolacja: budyń z serem twarogowym z makaronem gotowanym na gorąco, sos waniliowy, polędwica 2 lastry , pomidor 1/4 .
26.06.-wtorek- śniadanie:kawa zbożowa z mlekiem słodzona,masło, chleb .j.w. , serek topiony twardy 1/2 ,szynka wieprzowa 2 plastry, ogórek kiszony 1 szt.obiad : krupnik z ziemniakami,drugie danie - kotlet wieprzowy schabowy, kapusta zasmażana, ziemniaki,kompot owocowy. kolacja: chleb j.w., masło, boczek wędzony, kulebiaki z mięsem i kapustą, sałata,polędwica parzona,herbata.
27.06.-środa - śniadanie :kiełbasa krakowska ,ser biały twarogowy, dżem mix, pomidor 1/4 , kasza manna na mleku, herbata,pieczywo j.w.obiad: zupa kalafiorowa, drugie danie: rolada drobiowa, sos pietruszkowy,ziemniaki, sałata,kompot owocowy.kolacja: ser tarty żółty, masło, szynka ogonówka, sałatka z pomidorków i ogórków,bułka drożdżowa z makiem,herbata.
28.06- Po śniadaniu przekazanie pokoju i wyjazd busem do stacji Toruń Główny.
Nadmieniam,że pieczywo razowe i pszenne, podawane było tylko do śniadań i kolacji,dodatkowe porcje pieczywa były ułożone na
oddzielnym stoliku,kompoty z owoców , zupy komu mało można otrzymać było tzw dolewkę,na moim turnusie nie zauważyłem obżarciuchów czy wynoszących chleb ze stołówki, konsumpcja dwuzmianowa, bułeczki pieczone w kuchni sanatoryjnej bardzo smaczne , kuchnia na parterze, na stolikach stołówki zastawy porcelanowe ,plastyku zero .Osoby odwiedzające miały możliwość zjedzenia obiadu w cenie jak mnie pamięć nie myli 10 - 14 zł ? pod warunkiem zgłoszenia takiej potrzeby w recepcji do godz 10 tej.To wszystko w temacie " Wyżywienie w sanatorium". Kotek1972 :ugeek:
ODPOWIEDZ