Wyżywienie w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Felice »

Darek lada dzień będzie tak,że za nocleg i wyżywienie zapłacisz sam,a ze składek będą tylko zabiegi.
Powiem tak,moje ostatnie dwa pobyty sanatoryjne,jedzenie super,w ilości nadmiernej,bardzo smaczne.
Oczywiście byli tacy co narzekali i na ilość i na jakość. Ale jak mówi stare powiedzenie „jeszcze się taki nie urodził,żeby wszystkim dogodził”
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Fionka pisze: 22 kwie 2018 21:10 Kilka razy wychodziliśmy z stołówki biorąc jedynie chleb .
ktoś tu pisał , nie napisze kto , ze wynoszenie jedzenia ze stołówki jest w złym tonie ;)
w złym tonie , to moze grac organista na pogrzebie tesciowej :P , a jesli kuracjusz zabiera przydzielone mu jadełko , to jego sprawa :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2226
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Bogutka5 »

Czasami "wynoszenie" to konieczność - przy diecie cukrzycowej na pierwsze śniadanie dostajesz dodatkowo coś co musisz zjeść na drugie sniadanie .... zabierasz więc przekąskę ze soba.
Bogutka
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

otóż to :) ale zawsze znajdzie sie paniusia , której to przeszkadza :evil:
nie potrzeba nawet diety cukrzycowej , ze mna przy stoliku była kolezanka , która była na diecie odchudzajacej - na sniadanie zjadała kromeczkę , a druga i plasterek czegos tam zabierała , i jak mówiła zjadała ok 11 ... no to co :?: zeby byc wobec panius w dobrym tonie , miała swoje jedzonko zostawic , a potem isc i dokupic :?: ... niech kazdy patrzy w swoj talerz i jesli nie ma nic madrego przy stoliku do powiedzenia - niech milczy :mrgreen:
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Bogutka5 pisze: 24 kwie 2018 11:12 Czasami "wynoszenie" to konieczność - przy diecie cukrzycowej na pierwsze śniadanie dostajesz dodatkowo coś co musisz zjeść na drugie sniadanie .... zabierasz więc przekąskę ze soba.
Bogutka
dobre sanatoria , podają posiłki dla cukrzyków ok 11,0 ... ale te są nieliczne :?
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2132
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Chmurka07 »

Owszem, nawet na diecie niskokalorycznej w msw Kołobrzeg miałam o 10.30 drugie śniadanie ( podane na stołówce)
forumowicz

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: forumowicz »

w kołobrzeskiej NIWIE tez tak jest :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: Fionka »

No to ktoś musiał długo myśleć aby stwierdzić że wynoszenie jest w złym tonie :roll:Nawet w restauracji kelner pyta czy smakowało a jak zostało sporo jedzonka , ładnie pakuje na wynos.Ja np. jem bardzo mało na śniadanie . Jedyne co w siebie wcisnę to jakieś płatki , owsianka ewentualnie jajówa , natomiast ok godz 10 jestem głodna jak wilk. Po prostu robię kanapkę i zabieram na drugie śniadanie . Widać jestem w złym tonie :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Nie jestes Fionka w złym tonie , ani nikt , kto tak postępuje .
Marnotrawstwem i bezsensem byłoby zostawiac swoje porcje , które zostana wyrzucone , w kupować nowe . Poza tym , nie wszędzie są lodówki i łatwy dostęp do sklepu , aby zaopatrywać się w swoje jedzenie . Przedpołudnie to zabieg po zabiegu i wiele osób , właśnie między zabiegami podjada porcje ze śniadania .
Ja nie widzę w tym nic niestosownego , wręcz przeciwnie :)

Przy moim stoliku była kiedys kobieta , która przychodziła na stołówkę rano tylko po to , aby zabrać sniadanie do pokoju . Jak mówiła , śniadanie o godz 8.0 to dla Niej zdecydowanie za wcześnie .
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2018 13:45 przez GIENIA, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Wyżywienie w sanatorium

Post autor: GIENIA »

Waldeklat45 pisze: 24 kwie 2018 13:23 w kołobrzeskiej NIWIE tez tak jest :)
Potwierdzam :)
ODPOWIEDZ