Święta w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
11Jacek11
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 54
Na forum od: 12 sty 2018 15:50
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Święta w sanatorium

Post autor: 11Jacek11 »

Jakie macie zdania na taki temat?
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Święta w sanatorium

Post autor: BozenaMat »

Nie wyobrażam sobie świąt z dala od rodziny. Oni tu a ja tam. Wprawdzie ponoć są przepustki, ale.......... gdzie ten czas przedświąteczny? Przygotowania, zapach wypieków roznoszący się po domu, ubieranie choinki? Dla mnie święta mają swą magię........ lubię całą tę otoczkę związaną ze świętami. Dlatego...... święta tylko w domu :)
Ale pewno osoby samotne, mające rodziny rozproszone po świecie.... wolą spędzić ten czas w Sanatorium, z ludźmi.......... niż być w domu samemu. :)
Albo tacy, którzy z racji zdrowia wybierają wygodę, spokój..... nie lubią przedświątecznego zamieszania. Wtedy Sanatorium jest dobrym rozwiązaniem.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11633
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Atina »

11Jacek11 pisze: 10 lis 2018 13:44 Jakie macie zdania na taki temat?
Bardzo miłe wspomnienia...od czasu do czasu to dobry czas na sanatorium :roll:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Fionka »

Bardzo bym chciała spędzić święta w sanatorium . Oczywiście rodzinka by przyjechała na te magiczne 3 dni . W moim wypadku to bardzo realne w 2019 r . Na ten czas uciekam przed świętami i wracam na tydzień przed. Osłabia mnie to całe wariactwo z porządkami zakupami. Tak jak by cały rok nikt nie sprzątał i nic nie jadł . Choinkę zdążę ubrać :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1242
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Samosia »

Fionka pisze: 10 lis 2018 21:34 Osłabia mnie to całe wariactwo z porządkami zakupami. Tak jak by cały rok nikt nie sprzątał i nic nie jadł . Choinkę zdążę ubrać :lol: :lol:
Masz w 100% rację bo ludzie w tym czasie wariują...zachowują się tak jakby za chwilkę miał być koniec świata....a gdy wreszcie nadejdzie ten cudowny czas to zamiast radości jest zmęczenie :roll: Dlatego my już od kilku lat na przekór rodzince uciekamy na święta ( Boże Narodzenie i Wielkanoc ) w nasze ukochane góry :serce:
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Święta w sanatorium

Post autor: smuga »

Wieki ;) temu dostaliśmy skierowanie do sanatorium w okresie Świąt Wielkanocnych i była załamka ..jak to ? święta poza domem :o bez dzieci :( I proszę 8-) święta były , oprawa świąteczna , dzieci dojechały , nikt z głodu nie umarł , okna się umyły po świętach ( nie zaszkodziło im to :lol: :lol: ) a my wszyscy wypoczęci i zadowoleni . Teraz jak tylko się udaje również święta bożonarodzeniowe spędzamy poza domem i najczęściej nad morzem. Brak tłumów , cudne powietrze a wiem co mówię bo powietrze zimą w moim regionie jest fatalne . Góry mam na wyciągnięcie ręki więc zimą preferuję morską bryzę . W tym roku Międzyzdroje :D już tuż tuż :lol: :lol:
forumowicz

Re: Święta w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Jeszcze kilka lat temu absolutnie nie dopuszczałam tego do myśli , Święta poza domem ? bez rodziny? ale teraz jakoś tak inaczej patrzę , wiem , że można . Nawet Wasze posty , są dowodem na to , że można je spędzić i pięknie, i rodzinnie, i inaczej :)
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1231
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Święta w sanatorium

Post autor: zawiela »

W 2016 r.spedzałam świeta Bożego Narodzenia w Krynicy w sanatorium LWIGRÓD.
Wspominam bardzo fajnie,mąż z synem dojechali.
Zero roboty,zero sprzatania,zero latania jak durna po zakupy.
Od czasu,do czasu wskazane jest,tak spędzić świeta.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Święta w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Zaliczyłem Wielkanoc w Busku w Krystynie kilka lat temu i nie żałuję. Była fajna atmosfera, świąteczne dania i oczywiście obowiązkowy dyngus.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Święta w sanatorium

Post autor: Sloneczko »

W końcu miałabym święty spokój 😎
ODPOWIEDZ