1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: darek »

Felice pisze: 04 gru 2018 10:28 Kotek nie wprowadzaj ludzi w błąd,NFZ nie finansuje pobytu opiekuna na turnusie.
Dziękuję

Szkoda że nie ma Już PLUSIKÓW
Oczywiście masz Rację ,ale Inni moga mieć odmienne zdanie .
W roku 2018 osoby zaliczone do Stopnia ZNACZNEGO
Zyskały jedynie podwyższenie stawki dodatku innych przywilejów w dziedzinie wyjazdów sanatoryjnych raczej chyba nie stwierdzono ale to na marginesie.
Była czy jest dział dotyczący ulg dla osób niepełnosprawnych na portalu
forumowicz

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Nie napisałem o kosztach finansowania turnusów co do opiekunów. Pani Marzenka zadała pytanie o zmianach w świetle nowej Ustawy Sejmowej. Portal to możesz sobie założyć nie jeden a w nim tematów wiele. Jest Ustawa Sejmowa. P.s.Wypraszam sobie kierowania do mnie ironicznych postów.Dyskusje z nickiem "Felice" i "darek" nie interesują mnie. Bez odbioru!!!
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20122
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: Felice »

Nikt ci nie każe ze mną dyskutować,ale również nie zabronisz mi wypowiadania się w temacie,szczególnie jak bzdury piszesz dotyczących kwestii formalnych.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14461
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: ANDY12345 »

Kochane Ludziki każdy z nas ma jakąś wiedzę na dane tematy, ale o dokładne i rzetelne informacje zgłaszajmy się do urzędu. Niektóre sprawy nie są dla nas całkowicie jasne, a w urzędzie możemy prosić o dokładne wyjaśnienie. Dobrze jak tutaj znajdujemy pomoc i kierunek jak dalej postępować. Ustawy można zacytować ale JA i tak nie do końca będę ją rozumieć. Najlepiej ze wszystkimi zapytaniami zapisanymi na kartce, bo po drodze można coś zapomnieć zgłosić się do danej instytucji bo do tego są powołani.
Życzę uzyskania pełnych informacji które Cię interesują :) , pozdrawiam i miłego dnia.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2547
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: Mazrena »

Dziękuję Wszystkim za wypowiedzi :)
Andy do Nfz nie podejdę, ale dzwoniłam i wiem , że chcąc jechać z os o znacznym stopniu muszę złożyć 2 wnioski i tak można jechać we dwoje. W NFZ nie ma czegoś takiego jak opiekun. I to wiem z info telefonicznej ;)
O PCPR (PERON) też wiem :P

Pytałam ,czy ktoś słyszał o innej formie wyjazdu :?: , bo obiło mi się o uszy ,że jest wyjazd os o zn stopniu niepełnosprawności ma wyjazd za darmo , a opiekun odpłatnie ...% . :oops:

Ps Kotek NFZ nie finansuje opiekuna - u nich czegoś takiego nie ma - dzwoniłam do NFZ :)
forumowicz

Re: 1 grupa niepełnosprawności a wyjazd leczniczo-uzdrowiskowy

Post autor: forumowicz »

Ok. Nie sprecyzowałem jednego zdania w pierwszym swoim poście i wyszło nieporozumienie co do kosztów wyjazdów opiekuna, opiekun zawsze płacił jak pamiętam. Myślałem ,że chodzi o to czy może jechać opiekun, zawsze może ale odpłatnie .
Proszę zajrzeć na forum Osób Niepełnosprawnych ,może ktoś z tego forum korzystał z takiej formy bezpłatnego wyjazdu na turnus ,tzn z innej formy wyjazdu. Zadzwonić do centrali ZUS w Warszawie. Teraz to już wiem w czym był problem.Dziękuję za uwagę. Kotek1972 :ugeek:
ODPOWIEDZ