Zaproszenie na turnus

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Mój wujek 80+ , dostał zaproszenie imienne na turnus 14 dniowy za kwotę 690 zł .
Jest to znany , niewielki kurort , a 3 ośrodki , które w zaproszeniu były podane , nie cieszą się szczególną popularnością ...
Wiedząc , że byłam kiedyś w tej miejscowości , zadzwonił i pytał czy nie wiem o co w tym chodzi , bo On nigdy tam nie był i nie ubiegał się o żaden turnus .
Zadzwoniłam na podany numer , zresztą ten sam widnieje w internecie , pani przyznała , że owszem , wysyłają zaproszenia seniorom , ale nie potrafiła mi powiedzieć , skąd są w posiadaniu adresu wujka , ani kto może mi takiej odpowiedzi udzielić . Na zaproszeniu nie ma żadnego nazwiska osoby wysyłającej , są tylko nazwy ośrodków , adres , cennik i numer tel.

Co o tym myślicie ? skąd mieli te dane :roll:
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

no popatrz Gienia , jak to jest :evil: 80 0sób przeczytało i nikt nic nie wiedział :mrgreen:
dzisiaj nasze dane sa tajemnicą Poliszynela :| :mrgreen: RODO 8-) :idea:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: Maryann »

To ryzykowne posunięcie...Ktoś się może tłumaczyć z przetwarzania danych osobowych.. :?
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

a ja bym sie nie zdziwił jakby sie okazało że ów senior ma na siebie wziętą np telewizję z polszmatu,albo tefałenu.. gdzie przy podpisaniu umowy wyraził zgode na przetwarzanie swoich danych osobowych. Takie duże firmy maja spore pole manewru w dysponowaniu bazami danych klientow i mogły zwyczajnie je odsprzedać. Przed RODO handel takimi bazami był normalna procedurą i nie wierzę że to całe RODO spowodowało że sie to skończyło.
pewnie dalej sie to kręci ale pewnie na innych zasadach.
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

Gieniu , a może wujek był na jakiejś prezentacji.... ,
nasze dane fruwają nawet nie mamy świadomości gdzie , wszędzie je trzeba podać , jest tyle kart lojalnościowych - chcesz mieć rabat ? trzeba podać dane , zazwyczaj wyrażamy zgodę na ich przetwarzanie oraz przekazanie do celów marketingowych .
Takie zaproszenie , no cóż najlepiej wysłać do seniorów, cena atrakcyjna , może się skuszą ...

Moim zdaniem RODO to nic innego jak uszczegółowienie (i skomplikowanie) od lat funkcjonującej ustawy o ochronie danych osobowych .

Oczywiście można zrobić raban , skąd , dlaczego itp... , to da nawet kartę przetargową do dalszego rabatu ;)
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

człowiek cos podpisuje , nie czyta , albo jesli nie podpisze , bądź nie zaakceptuje ( tak jak w necie ) nie otrzyma tego na czym mu zależy - świat zwariował :evil:
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

Taka to prawda Waldku :roll:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Dzięki Waldek , dzięki wszystkim :serce:
Może być tak jak hanys pisze , wujek ostatnio kupował tel na abonament :)

Nie będziemy dociekać , targować się , i tak by nie pojechał do tej dziury i do tych pożałowania godnych ośrodków .... znam je ..... ale zastanowił mnie właśnie ten przepływ danych :roll:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14481
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: ANDY12345 »

Gieniu a myślisz że karta płatnicza to tylko karta ? wszystko za co nią płacisz jest rejestrowane a na necie wyskakują odpowiednie reklamy. My też jesteśmy towarem i to cennym :evil: dlatego staram się jak najmniej udostępniać danych tak jak w castoramie pytają o kod mówię 00-950 :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Przyznam , że wujek poczuł się wielce dowartościowany , że ktoś Go zaprasza na turnus ...... ja to odebrałam inaczej ..... ta dziura , nie jest warta nawet tych 690 zł :evil:
ODPOWIEDZ