Zaproszenie na turnus

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

To dobrze, że w ogóle zapytał , jak to trzeba czuwać nad naszymi seniorami :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Tak na prawdę , to zadzwonił , aby się pochwalić i zapytać mnie " doswiadczoną " co i jak załatwiać :D
forumowicz

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: forumowicz »

No widzisz Gieniu , dobrze, że byłaś na miejscu :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Tak sobie myślę , że ja bym tam nie pojechała nawet za darmo , ale skoro wujek ma ochotę ;) jeść podstawią , zabiegi jakieś tam będzie miał , pozna innych seniorów , ( może seniorkę :oops: ) , połączenie bezpośrednie od nas jest , to może niepotrzebnie Mu odradzam :roll: muszę z Nim jeszcze pogadać :)
Patrzyłam na to ze swojego punktu widzenia :?
moniqa
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 07 lis 2017 19:29
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: moniqa »

Gieniu, myślę, że nie bez powodu masz takie myśli, abyś nie pojechała.
Taki wyjazd może być tylko po to, aby zrobić pranie mózgu takim starszym ludziom. A kto wie co oni tam podpiszą i w czyjej obecności?
Za darmo bym nie pojechała i każdemu odradzała. Taniej to czasem nie znaczy taniej.
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: Hipokryt »

Nie wiem, czy wiecie ale trwa kampania społeczna: "Stop manipulacji, nie kupuj na prezentacji" skierowana do seniorów. Twórcy tej akcji przestrzegają seniorów przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy oferują produkty w zawyżonych cenach na prezentacjach i pokazach.
Cel akcji to edukowanie seniorów i ich dzieci oraz gminy, uzdrowiska, sanatoria, hotele, które przyłączają się do kampanii deklarując, że nie będą wynajmować powierzchni pod tego typu prezentacje.
Więcej szczegółów znajdziemy na stronie Fundacja Aktywizacji Seniorów "Teraz" (FAST)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

moniqa , ja bym nie pojechała dlatego , że jak dla mnie to dziura , ośrodki położone daleko od głównej drogi i czegokolwiek , zabiegi jakie tam oferują mam w przychodni , i nie jest to sanatorium , to 3 budynki jednego właściciela , takie właśnie na turnusy rehabilitacyjne . Komercyjnie wątpię , aby ktokolwiek tam pojechał , bo standard bardzo niski , noo , może w jednym z nich nieco lepszy .
Nie sądzę aby tam próbowano naciągnąć kogoś na prezentacje .... po prostu nie mają chętnych :roll:

Jeśli by wujek zdecydował jechać , jest Ktoś na forum , kto doskonale zna te ośrodki od kuchni .. poprosiłabym o opinię z pierwszej ręki :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: violet58 »

GIENIA pisze: 25 sty 2019 13:21 ...Jeśli by wujek zdecydował jechać , jest Ktoś na forum , kto doskonale zna te ośrodki od kuchni .. poprosiłabym o opinię z pierwszej ręki :)
Dobrze by było wiedzieć jakie te ośrodki i gdzie ;) :D
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14539
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: GIENIA »

Postawiłam im tu , jakby zarzut ;) posiadania danych seniorów , a konkretniej seniora , zatem nie podam ich nazw publicznie . Moje pytanie dotyczyło tylko tego , jak ktoś może posiadać dane osoby , która nigdy w tych ośrodkach nie była :cry:

Jeśli jednak będe chciała zdobyć więcej szczegółowych informacji na temat tych ośrodków , wiem kogo na forum zapytać ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Zaproszenie na turnus

Post autor: darek »

GIENIA pisze: 24 sty 2019 13:34 Mój wujek 80+ , dostał zaproszenie imienne na turnus 14 dniowy za kwotę 690 zł .
Jest to znany , niewielki kurort , a 3 ośrodki , które w zaproszeniu były podane , nie cieszą się szczególną popularnością ...
Wiedząc , że byłam kiedyś w tej miejscowości , zadzwonił i pytał czy nie wiem o co w tym chodzi , bo On nigdy tam nie był i nie ubiegał się o żaden turnus .
Zadzwoniłam na podany numer , zresztą ten sam widnieje w internecie , pani przyznała , że owszem , wysyłają zaproszenia seniorom , ale nie potrafiła mi powiedzieć , skąd są w posiadaniu adresu wujka , ani kto może mi takiej odpowiedzi udzielić . Na zaproszeniu nie ma żadnego nazwiska osoby wysyłającej , są tylko nazwy ośrodków , adres , cennik i numer tel.

Co o tym myślicie ? skąd mieli te dane :roll:
Wspomniałem o Mojej sąsiadce dla ,której weryfikuję i sprawdzam nr kolejki .
Oraz o Moje Mamie

Otóż również w Katowicach pojawiły się koperty -tak koperty z Zaproszeniami ( Ale bez znaczków czy stępli pocztowych !!!)na ..TURNUS REHABILITACYJNY dla Seniora za całe 690 plus z dojazdem x 2 za 75 złotych
Zagwarantowana opieka medyczna zabiegi 3 posiłki dziennie -wycieczki

Oraz jak wspomniała Gienia ..Imienne zaproszenie .


Wniosek ,ktoś musiał kupić bazę z Związ Emer,i Rencistów i wypełnia lukę lub....
Sąsiadka jak I Mama ..kiedyś otrzymały ZAKAZ podpisywania czego kolwiek nawet tych zgód Marketingowych i teraz zastanawiam się skąd
Fakt Obie Panie mają złożone wnioski chyba że Ktoś podkupił pliki z NFZ lub przychodni Rejonowych.
Zaproszenia sa Zastanawiające
Chyba zadzwonię i zapytam się skąd Mają Namiary
ODPOWIEDZ