Pamiątki z sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14335
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: GIENIA »

O tak ANDY :D wspomnienia to najpiękniejsze i najtrwalsze pamiątki :D , ale ja tam lubię zbierać upominki , takie mało cenne finansowo , a dla mnie bezcenne . Mają one u mnie , w moim pokoju swój kącik ;) , z każdym z nich wiąże się wspomnienie o konkretnej osobie , o wspólnych chwilach ..... :) moim konikiem są np ... słoniki :D ... i chociaż mam ich sporo , doskonale pamiętam który jest od Kogo :D
I te pamiątki , nie dopuszczą , aby wspomnienia się zatarły :D
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: biedroneczka »

To i ja napiszę jakie pamiątki przywożę z podróży, również tych sanatoryjnych :D
Są to maleńkie naparstki, często z logo miasta lub namalowanym obrazkiem charakterystycznym dla danego miejsca :kwiat:
Wykonane są w większości z porcelany, są maleńkie więc nie zabierają dużo miejsca i kosztują kilka złotych, także żaden to wielki wydatek...
Po powrocie stawiam je w gablotkach wiszących na ścianie i w każdej chwili patrząc na nie mogę wrócić wspomnieniami do miejsc, w których byłam :serce:
O mojej pasji wiedzą już przyjaciele i znajomi, którzy także dbają o powiększanie mojej kolekcji, przywożąc je ze swoich podróży :serce: :serce: :serce:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: darek »

Oj
Ostatnio będąc na półwyspie apenińskim -widziałem Piękne niespotykane naparstki -Nawet pomyślałem o dwóch .
NIESTETY sklep z Suwenirami był juz zamknięty a rano przed otwarciem juz miałem zabukowany pociąg.
Wiem dałem ciała Mogłem wejśc z kratami -ale czy warto było :)
Prawdopodobnie by zamknęliby za całe 4 euriszo ( 2 sztuki po 2 )

Natomiast w Rzymie spotkałem kilka i wszystki Uszkodzone - chyba nie cieszą się jak Magnesy ,które są wszedzie a i cena Magnesów w rzymie obecnie jest wyjątkowa za 12 sztuk TYLKO 10 euriszo czyli poniżej 1
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14460
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Pamiątki jak mogą być to najlepiej nie spotykane, pojedyncze, a nie sztampowe i masowo robione i w dodatku jeszcze w CHRL :evil: . Niestety żeby takie znaleźć trzeba by dużo czasu poświęcić, albo popytać się miejscowych. Są ludzie zapaleńcy czy miłośnicy,którzy zajmują się rękodzielnictwem i robią fajne rzeczy... zdarza się, że mogą to być rzeczy dużych rozmiarów i trzeba mieć miejsce na ekspozycję :o :oops: .
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: darek »

Zgadzam się z Toba Andy

Pamiątka musi coś przypominać .
Natomiast informacja Biedronki o Kolekcjonowaniu Naparstów odnosze jako Informację .
Widziałem kilka szaf z bogatej kolekcji Biedronki jak i innych Pań i wierz Mi sa to Bogate Kolekcje .
Do dziś Żałuję że nie kupiłem na Giełdzie staroci całego kosza naparstków zapewne Koleżanki miały by czy się wymieniać .
Zreszta Naparstki sa mało spotykane porównując do Magnesów
A mam ich ponad 500 sztuk
a oczekuję na ponad 50 ,które gdzieś czekają na dostarczenie
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Moja najlepsza pamiątka z sanatorium to mała, miła żywa istotka, z którą wróciłem kiedyś do domku :lol: ;) :lol:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: Pancernz »

ANDY z tymi pamiątkami z nadrukiem CHRLD to masakra,byłem w pewnym kraju na drugim końcu świata i właśnie za chiny ludowe hehe nie mogłem się na nic zdecydować bo wszędzie wyroby z Chin ,wracając z jakiegokolwiek miejsca czy to raczej sanatorium nie kupuje nic ,jakiś czas temu stwierdziłem ,że i tak po czasie albo ląduje to może nie w koszu ale gdzieś tam na pewno nie na wierzchu lub mocno jest pokryte kurzem . Dlatego od iluś tam lat jedynie fotografie lub krótkie filmiki czy to z telefonu czy rejestratora w aucie a potem zapis całej drogi kopiuje sobie na płytkę i wspominam co jakiś czas
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14335
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: GIENIA »

Marek .. mysz w plecaku przywiozłeś :?: ;)

Pancernz ... tak , ta chińszczyzna jest już wszędzie :roll:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: Hipokryt »

Miła "Gieniu" :D - odpowiedź nietrafiona, ale idziesz w dobrym kierunku.
Jak odgadniesz zagadkę (lub inni) - w nagrodę będzie obrazek tej małej istotki :lol:
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Pamiątki z sanatorium

Post autor: margot »

pchlica :twisted:
ODPOWIEDZ