rehabilitacja ambulatoryjna

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
slubka
Posty: 4
Na forum od: 25 mar 2019 12:56

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: slubka »

Rozumiem, że w soboty nie ma zadnych zajęć? A mogę się dowiedzieć co wchodzi wsklad tych 5 zabiegow?
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: violet58 »

Droga koleżanko, czytamy ze zrozumieniem ;) :D
Wcześniej napisałem " Rehabilitacja trwa 24 dni - dla narządu ruchu 6 dni w tygodniu (pon.-sob.), dla kardiologii 5 dni w tygodniu (pon.-pt.)" więc jeśli Twoja przypadłość dotyczy narządu ruchu to źle rozumiesz. W soboty zabiegi mam tylko przedpołudniem i w ten dzień nie ma żadnych pogadanek i relaksacji. Co zaś się tyczy rodzaju zabiegów to sprawa indywidualna, są one ordynowane przez lekarza rehabilitanta w zależności od schorzeń, trzy z nich to zabiegi fizykoterapeutyczne (wszelkiego rodzaju prądy, pole magnetyczne, laser, solux, krioterapia, kąpiele itp.) pozostałe dwa to kinezyterapia czyli leczenie ruchem (ćwiczenia w odciążeniu, gimnastyka itp.) Pozdrawiam - nie taki diabeł straszny jak go malują, myślę że jakbym musiał jechać szmat drogi do miejscowości typu Osieczek, Grębiszew czy temu podobne to już wolę ten rodzaj rehabilitacji.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: violet58 »

Dzisiaj zakończyłem rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej ZUS w trybie ambulatoryjnym prowadzoną przez Centra Medyczne Medycyna Grabieniec w Łodzi. Zabiegi z uwagi na schorzenie znacznie ograniczone zlecona krioterapia miejscowa. pole magnetyczne n.cz. i laser, do tego ćwiczenia izometryczne i wzmacniające plus mobilizacja blizn pooperacyjnych. Przesympatyczni rehabilitanci, starający się w miarę możliwości spełniać oczekiwania pacjentów, sprawnie kierując ich przepływem. Do tego relaksacje i prelekcje, ale to standard ZUS Zwrot kosztów dojazdu w wysokości równej cenie biletu miesięcznego komunikacji miejskiej - mimo, że dojeżdżałem rowerem dostałem na "zajączka" 8 dych. Opinia pani doktor o stanie funkcjonalnym na dzień wypisu - Bez zmiany zgodna ze stanem faktycznym -ja podobnie... jak przy Dosi nie widzę większej różnicy ;) :D Mam nadzieję, że może wkrótce odczuję zbawienny wpływ zabiegów i czasu jaki upływa od operacji, a jeśli nie to w zanadrzu sanatorium z NFZ, ale póki co chwila oddechu. Byłem dość sceptycznie nastawiony do tej formy rehabilitacji (zwykle wyjeżdżałem poza Łódź), ale czytając opisy pobytów w Koleczkowach, Osieczkach czy wreszcie Grębiszewach zmieniam zdanie.
Polecam, będzie Pan/Pani zadowolony/a :D :lol:
forumowicz

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: forumowicz »

Violet - miło , że się z nami podzieliłeś wrażeniami z rehabilitacji , mało jest opisów ambulatoryjnej.

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: violet58 »

To naprawdę niezła forma rehabilitacji, fakt że miałem niedaleko ca 1,5 km - rowerem moment, spacerkiem kwadrans, tyle co pole magnetyczne ;) :D
Laser 5 minut i 3 minuty krio plus ćwiczenia względnie mobilizacja - cały cykl nie trwał więcej niż godzinę, prelekcje i relaksacje też jakby krótsze, bo 30 minutowe. Gdybym rzeczywiście miał wybór ośrodka to może zastanowił bym się nad rehabilitacją stacjonarną, ale zdawanie się na ślepy los i możliwość wylosowania ośrodków, o których powyżej to raczej niechętnie - dziękuję, postoję ;) :lol:
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: sztani »

Witaj Violet Relaksacje wszędzie trwają około 30 minut.Pozdrawiam
jeśli ktoś mieszka w mieście gdzie są rehabilitacje ambulatoryjne to ok. natomiast zdarza się ,że trzeba dojechać na przykład w moim przypadku 50 km. a o oddechówce nie ma mowy bo są tylko na narząd ruchu.
Ambulatoryjne super sprawa jak ktoś ma zwierzaczka w domu i nie ma gdzie go zostawić wyjeżdżając na stacjonarne . jest alternatywa
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: violet58 »

Wydawało mi się, że w Ustroniu i Nałęczowie trwały jakby dłużej, ale to już było jakiś czas temu. Na oddechówkę w mieście to raczej rzeczywiście nie ma co liczyć - ja "na szczęście" narząd ruchu albo kardio ;) :D Pozdrawiam
jolawietrz43
Posty: 1
Na forum od: 31 mar 2020 08:53
Oddział NFZ: Podkarpacki

Re: rehabilitacja ambulatoryjna

Post autor: jolawietrz43 »

Witam polecam rehabilitację w domu [link]
Ostatnio zmieniony 31 mar 2020 21:59 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

rehabilitacja ambulatoryjna AD 2020

Post autor: jacky6 »


Zawieszona.
Wynajem wszelakiego sprzętu poczynając od rowerków miejskich po sprzęt rehabilitacyjny.

PS - czytając ubiegłoroczną relację ( znakomita ) dopiero po chwili zreflektowałem się, że biega o rok 2019.

PS 2 - Mam reh. amb. z NFZ, przepisaną na maj 2020 jeszcze w ubiegłym roku, przychodnia i zakład reh. przy szpitalu nieczynne i nie wiadomo kiedy rozpoczną działalność. Na pewno kolejka się opóźni.

PS 3 - standardowo reklama na forum NS jest niedozwolona, chyba, że Imć Admin zmienił formułę.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

ODPOWIEDZ