Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: darek »

W latach 80-tych sanatoria MEWA w Kołobrzegu posiadały statut Szpitali sanatoryjnych -Gdzie pacjenci byli skoszarowani na zasadzie Szpitala .
Turnusy tam nie trwały jak w innych obiektach 24 dni tak do chyba 1998 Turnusy sanatoryjne trwały 24 dni robocze.
Natomiast Szpital trwał 28 dni co pozostało do dziś .
Mewy przed remontami posiadały takie duże sale .
Pamiętam bo byłem tam w roku ~~~1988 w sali 6 lub 8 osobowej !!!
Było to w ówczesnej Mewie 5 Cukrzycowej dziś po modernizacji Mewa 3 -przeznaczona dla Gości komercyjnych .
Pokoje wieloosobowe były na 1 i 2 piętrze.
Jedynie na parterze były chyba 2 lub 3 pokoje 2 osobowe plus izolatki
Podobnie było w pozostałych Mewach.

Wiem że również w Krynicy Zdrój - było sanatorium z oddziałem szpitalnym gdzie były podobnej wielkości pokoje .
Jedyny Plus z Krynicy ,że Doktor Ordynator oddziału Cukrzycowego był tolerancyjny i pozwalał na wyjścia przed kolacją ,,,niby na Majowe ..Wiem bo Kolega we wrześniu gdy tam był poznał swoja ..małżonkę We wrześniu Majowe :) - Rygor był mniejszy ;)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Bunia »

Witam :shock:

Tyle macie różnych tematów :
o TOLERANCJI !!!! też i pytam bo co tyle jadu ?
Ja jadąc z mężem możemy być w pokojach jedno osobowych .
Czy wszystkie jedynki zarezerwowane są dla Felis ?
Felis nie spotkałaś małżeństwa że są razem ,-bo mąż opiekuje się żoną lub żona mężem ?
Pokoje dwu osobowe dla wszystkich !!! z wyjątkiem małżeństwa !!!

Włos na głowie mi się postawił jak przeczytałam że co ? że brud w łazience że roszczeniowi ?? :roll:
Pozdrawiam
Zazdrośników samotnych ,choć obok mają męża lub żonę !!!
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Fionka »

Mnie też się włos na głowie zjeżył jak w 2017 r nie dostałam dwójki mimo wspólnie otrzymanego przydziału że względu na dodatkowe schorzenia,mimo zaświadczeń usłyszałyśmy Dwójka tylko dla małżeństw.Za nami stało małżeństwo , które bez skrupułów pobrało kluczyk do swojej dwójki.Buniu,uwierz że do sanatorium jadą też ludzie schorowani,nie tylko po to aby spędzić miło czas na wspólnych wypadach w góry,czy długie spacery, korzystając przy tym z innych dobrodziejstw.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Bunia »

Fionka ,a ty mnie znasz i mój stan zdrowia ?
Że Ja i mój mąż to na wczasach i miło spędzimy czas ?
Nie oceniajcie !!!
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Dzisiaj Wielki Wtorek :) - wkrótce Święta , większość z Was , uklęknie w niedzielny poranek , aby przyjąć ciało Pana Jezusa z rąk kapłana :)

Zdrowych , wesołych Świąt :)

Pozdrawiam z Wisły :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Fionka »

Bunia pisze: 16 kwie 2019 13:26 Fionka ,a ty mnie znasz i mój stan zdrowia ?
Że Ja i mój mąż to na wczasach i miło spędzimy czas ?
Nie oceniajcie !!!
Ja,nikogo nie oceniam,nie znam stanu zdrowia,nie odnosiłam się do Państwa sytuacji.Odpowiedzialam tylko przykładem.Piszesz wcześnie mąż żoną i odwrotnie a ja podałam inny przykład..Małżonkowie razem ,cała reszta to gorszy sort?.Co tam ,bez względu na wiek,schorzenia upchnąć w trójkach , czwórkach.
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Pokój dwójka dla małżeństw. Tylko i wyłącznie powinno tak być jeżeli któreś z małżonków wymaga szczególnej ale to szczególnej opieki. Jeżeli nie potrzebuje to niestety ale powinni byc kwaterowani na ogólnych zasadach. Dlaczego ktoś inny ma mieć gorzej bo się małżeństwo razem wybrało. A z jakiej racji. Każdy chce w przyzwoitych warunkach spędzić czas na leczeniu.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: lubelanka64 »

Moim zdaniem pokoje powinny być maksymalnie dwuosobowe lub tzw. studia, dla małżeństw i singli. Minęły już czasy, że mieszkaliśmy we trzy pokolenia w jednym pokoju z kuchnią i wychodkiem na zewnątrz, teraz każdy chce mieć swój pokój/kącik i w większości ma. Wszystko się zmienia, szczególnie z wiekiem. Kiedyś jechaliśmy na wczasy do tekturowego domku kempingowego lub pod namiot......ale byłam młoda, nic nie bolało i wymagania były inne. Teraz jadąc do sanatorium chcę podreperować zdrowie fizyczne i psychiczne również a nie stresować się przypadkowym towarzystwem . Ludzie są różni....miałam współlokatorkę która nie sprzątała po sobie łazienki i wc. Mimo zwracania uwagi trwała przy swoim zdaniu, że od sprzątania są osoby zatrudnione. Pobyt był horrorem psychicznym. Mimo wszystko życzę wszystkim dobrych miejscówek. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Fionka »

Na koniec dodam , że dostałyśmy dwójkę po telefonicznej interwencji w NFZ.Wreczono nam klucze tłumacząc że recepcjonistki źle zrozumiały polecenie .Niby jak są wolne dwuosobowe to żeby się przychylać do prośby PAR. Stwierdzono że zaszło nieporozumienie bo NFZ i ośrodki nie zapewniają wspólnego zakwaterowania rodzin.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20149
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Felice »

Bunia pisze: 16 kwie 2019 10:56 Witam :shock:

Tyle macie różnych tematów :
o TOLERANCJI !!!! też i pytam bo co tyle jadu ?
Ja jadąc z mężem możemy być w pokojach jedno osobowych .
Czy wszystkie jedynki zarezerwowane są dla Felis ?
Felis nie spotkałaś małżeństwa że są razem ,-bo mąż opiekuje się żoną lub żona mężem ?
Pokoje dwu osobowe dla wszystkich !!! z wyjątkiem małżeństwa !!!

Włos na głowie mi się postawił jak przeczytałam że co ? że brud w łazience że roszczeniowi ?? :roll:
Pozdrawiam
Zazdrośników samotnych ,choć obok mają męża lub żonę !!!
Bunia jad akurat sączy się mocno z twojej wypowiedzi. Zaatakowałaś głównie mnie i odniosę się do tego.
Po pierwsze ja nie korzystam z wyjazdów sanatoryjnych bo znam lepsze sposoby na wyjazdy rodzinne.
Po drugie moje pobyty szpitalne i zakwaterowanie w jedynce chętnie oddam wraz ze schorzeniem,które mnie do niej upoważnia.
Po trzecie nazwanie mnie samotnym zazdrośnikiem musi mieć jakieś podstawy,może wiesz o mnie więcej niż ja sama?
Po czwarte jeżeli któreś z małżonków wymaga bezwzględnej całodobowej opieki to nie kwalifikuje się na wyjazd,a ponadto opiekować się moźna nie sypiając w jednym pokoju.
ODPOWIEDZ