Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: GIENIA »

Trudny temat z tym kwaterowaniem małzeństw :roll:
Byłam w osrodku Posejdon w Kołobrzegu , gdzie dwójki były tylko i wyąłcznie dla małżeństw .. gdy zabrakło dwójek , kwaterowano Ich w trójce - dwie osoby .... były dwie siostry - starsze panie ... prosiły o dwójkę , zabrakło dla nich :oops: dostały trzecią panią .....
Nie oceniam , nie komentuje , mnie jest wsio ryba .... jestem ugodowa i tolerancyjna i na takie osoby trafiam .... 2 + 2 , 3 .... nigdy nie narzekałam .... a jedynkom nadal mówię - precz :twisted:
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

A ja twierdzę - jedynka i tylko jedynka ;) nawet dla małzeństw :P
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Waldku...każdy lubi coś innego..przecież wiesz 😉 jeden małżeńskie wyjazdy np. nad Bałtyk w sezonie. Inni samotne ( lub z przyjaciółmi) wyjazdy przed sezonem. 😉 od soboty będzie miał mnie na cały tydzień w Ustroniu. Dobrze wykorzystamy ten czas. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Jade w lipcu ze swoją połowicą - tą piękniejsza oczywiście do Kołobrzegu - Jej wybór ;)
Skoro komercyjnie , to oczywiście dwójka :)
Zarezerwowałem w Amber , ale czytając to forum , min wpisy Zbigniew165 - zmieniłem na Chalkozyn :mrgreen: przedpłata w Amber - podobno mi przepadnie - a niech przepadnie - czasami więcej się przepiło :oops: :twisted:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7813
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: darek »

Czytam wypowiedzi Kuracjuszy i zastanawiam się o co tutaj chodzi ?

Zastanówmy się pokój wg standardów wczasowo-sanatoryjny dwu osobowy powinien posiadać powierzchnię nie MNIEJSZĄ niż .
Administratorzy aby zarobić i wprowadzić totalny ferment niektóre Osoby premiują warunkami .
Bo na tej samej powierzchni kwaterują dwie i trzy Osoby.
Co zyskują ?
Kasę
ile kosztuje dopłata do dwójki a ile do trójki
TV to opłata od pokoju .

Około 7 dni przed rozpoczęciem turnusu obiekty otrzymują wykaz osób ,łatwo w exelu sprawdza się Nazwiska
Przyjmuje się że skoro to samo Nazwisko to małżeństwo ,aby nie robić sobie DYMÓW - wolą pary wrzucić do dwójki -Spokój bo Mamuśka pilnuje Tatusia ,aby nie łyknął sobie gdzies browarka a Tatuś i tak posłuszny będzie chodził na "sznurku "
Resztę pokoi dysponuje się wg Swojego Standardu.
Może Osoby Niepełnosprawne -jak jest informacja - bo teraz jest Trend aby Osoba na Wózku , Panie po Matenoskomii , Osoby z protezami.
Ew wieloletni kuracjusze -To jedynki .
Reszta at hot jak przyjadą Nie ważne że w pokoju kwaterowany jest Młody 19-latek z Panem lat 55 plus ten trzeci 80 latek z Pampersami .

Bunia wspomniała i Delikatnie pojechała Po Felice .
Droga Buniu to Ja wspomniałem o rozczeniowości Par byłem kilka razy w sanatoriach i od kilku Lat wole spożywac posiłki przy stoliku gdzie siedzą sami Single niż z Małżeństwem.
Zresztą od kilku pobytów Wolę dopłacić do wyżywienia Komercyjnego i wiem że dostane swój Przydział -Nikt a zdarzyło mi się że gdy była Kura/Kogut zawsze bo się nie pchałem dostawałem Skrzydło -Dziwnym Trafem Małżenstwa Te udka :)
Nawet znikała przydziałowa herbata -Minuta z Biedronki :)

Wspominamy o pokojach mogę przytoczyć przykład z ostatnich lat -Pan nie poinformował choć we wniosku było napisane że jest osoba poruszającą się na wózku .
Został dokwaterowany do pokoju 3 Osobowego -Żadna Para a było ich ponad 30 nie wykazały EMPATII i nierozdzieliło się
Para na 12 mkw i 3 Panów w tym jeden na wózku na tym samym metrażu Żenujące

TAK BO MAŁZEŃSTWOM się należy .

Kolejny przykład o którym wspominałem przyjeżdżam do Kołobrzegu wchodze do pokoju -walizka ..szybki prysznic -doktor i plaża bo piękna pogoda , kolacja walizka uprzątnieta rozpakowana po kolacji Odwiedzam swe ZNane lokale aby .. Napić się piwka i zobaczyć jak Ludzie się Bawią .
Powrót 21,55 do pokoju wchodzę i ... Patrzę ładna Pani z ,która nawet . tańczyłem :)

Okazało się że jestesmy z tego samego miasta i tak samo się Nazywamy System w ośrodku wskazał że jestesmy małżeństwem Pesel chyba 2-3 lata róznicy czy wszystko Pasuje -ALE wiadomo...

Wizyta w Recepcji - u Pielęgniarki nie pozostało Nic innego jak wyprowadzić się ..

Reasumując do czasu do kiedy Światem będzie rządził pieniądz Administratorzy będą obniżać Standard i niedługo na tych 12 metrach dadzą może nawet łózka piętrowe aby więcej zarobić .

Prawdopodobnie w Kołobrzeskim Słoneczku były łozka poniemieckie piętrowe :)


Osobiście podobnie jak Waldemar uważam że należy ROZDZIELIĆ

Sanatorium
od Wczasów

Również z Partnerką na Wczasy jeżdżę Prywatnie choć były by możliwości złączenia podobnych schorzeń bo Mam swe lata a Doktor wypisujący wniosek -Obecnie juz tylko Pisze
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14532
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: GIENIA »

"Prawda leży pośrodku – może dlatego wszystkim zawadza. "


Gdybym jechała z mężem , kolezanką , siostra , córka , kochankiem :oops: . zalezałoby mi na dwójce ..... a ze jeżdze solo , jest mi wsjo rawno ;) :D

Nie jestem konfliktowa , w pokoju spędzam konieczne minimum .... zatem .... niech ci , co potrzebują jedynek , dwójek - otrzymają je .... ja przyjmę trójkę , czy 2+2 :D
Mnie łazienka na cztery osoby w zupełności wystarcza ;)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14523
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: ANDY12345 »

Jak jest duża wanna :o :lol: , to czemu nie ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Felice »

Bunia stan agresji bardzo wysoki,ale to na szczęście nie mój problem.
Przede wszystkim kompletnie nie zrozumiałaś tego co napisałam i atakujesz ślepo.
Lubisz? Sprawia ci to radość? To tylko świadczy o tobie.
Dodam tylko ,że w przepisach jest zapis ,że NFZ nie zapewnia małżeństwom wspólnego pokoju ale za to jest taki,że jedynki należą się przy pewnych schorzeniach.
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Feli , a jeśli te jedynki należą się 15 kuracjuszom , a jest ich 7 :?: :roll:
Kto je otrzyma :?: :roll: przypadkowi ,czy pociotki :?: :oops: a co z pozostałymi , którym się należy :?: :roll: :mrgreen:
Na jakiej to działa zasadzie :?: kto pierwszy ten lepszy , czy... - no właśnie - czy :?: :roll: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20156
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Felice »

Waldek zawsze układy są ponad potrzebami.
Smutna to niestety rzeczywistość,ale takie realia życia.
Ja osobiście życzę wszystkim wymarzonych pokoi i godnych warunków.
ODPOWIEDZ