Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: jacky6 »


Temat dyskusji został ustawiony na przyszłość i to wcale nie odległą.
Akcent poszedł na "być".
Wspomnienia kombatanckie owszem ale tutaj nic nie wnoszą.
Czasy się zmieniły.
W czasach gdy średnia była na poziomie 40+ małżeństw się nie dostrzegało, pilnowali roboty każdy z osobna.
Teraz nie da się schować ani głowy w piasek ani tematu, że obecnie na turnus przyjeżdża bardzo często więcej małżeństw w całej puli kuracjuszy.
Przepis mówiący o nie gwarantowaniu małżeństwom wspólnych pokoi jest więcej niż archaiczny sięgając nie dopiszę jakich czasów.
Zjawisko będzie się tylko pogłębiać.
Obawy że ilość miejsc się zmniejszy są bezpodstawne. W większości kurortów jest bardzo dużo obiektów które czekają na zakontraktowanie pobytów i gwarantujących godny pobyt.
To fundusz zwany narodowym powinien dostosować się do obecnych czasów i wymagań kuracjuszy. Łaski nie czynią.
Jest to zresztą kwestia czasu który tylko pogania funduszowych decydentów.
Dochodzi jeszcze kolejny czynnik.
Uzdrowiska jak wiadomo mają już charakter spółek akcyjnych a poszczególne sanatoria konkurujące z uzdrowiskami mają charakter spółek z o.o.
Nastawione są na zysk bo jakże by inaczej.
Zachowują pewną pulę dla kuracjuszy komercyjnych którzy mają swoje wymagania i jeśli nie zostaną spełnione to nie skorzystają z usług danego obiektu.
Są też obiekty wypoczynkowe o skali SPA, które poza głównym sezonem z dominantą gości wczasowych zapełniają swoje pokoje kuracjuszom funduszowym.
Co do kultury dyskusji to niewiele wnoszą osobiste wycieczki.
Wszyscy wiemy, że to co było to se ne vrati.
Są jeszcze inne aspekty ale to kolejnym wpisem.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Bunia »

Felis atakujesz TY ,
Przeczytaj co piszesz !
Mi się należy _ tobie. Tylko Ty jesteś chora ? /mał. razem na turnusie to oszuści ,to wytłumacz jak przeszli przez oceną balneologa ! ?
Ja o swojej chorobie pisała nie będę !
Jestem przekonana każda osoba na forum korzystająca z leczenia sanatoryjnego ma coś do leczenia,jeden bardziej drugi mniej i każdy z nas chce przez trzy tygodnie podreperować swoje zdrowie i odpocząć,nie każdy ma potrzebę dzielenia się na forum swoją chorobą ,pobytem w szpitalu czy operacją.
Pytam się Ciebie gdzie tolerancja ..... ? dla czego mał. ma mieszkać osobno :lol: :roll: :lol: a koleżanki to już mogą w pokoju 2 os. :lol:



Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie
Bunia z mężem
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Bunia »

Waldeklat45 pisze: 16 kwie 2019 14:01 Dzisiaj Wielki Wtorek :) - wkrótce Święta , większość z Was , uklęknie w niedzielny poranek , aby przyjąć ciało Pana Jezusa z rąk kapłana :)

Zdrowych , wesołych Świąt :)

Pozdrawiam z Wisły :)
Zdrowych Wesołych Świąt :)

Pozdrawiam z nad morza :)

Bunia
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7119
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: jacky6 »


Temat się tyczy pokoi w sanatoriach.
Co do klasyfikacji pobytów w szpitalach uzdrowiskowych to należy stwierdzić ponad wszystko, że są one objęte innymi prawami i obowiązkami.
Niechaj pozostaną w swojej sferze ...
Wracając do rzeczy samej - istnieją jeszcze dodatkowe opcje.
Wykupienie opcji pobytu dla tzw. osoby towarzyszącej.
Jest w regulaminach większości uzdrowisk.
Czyli na warunkach komercji ale jeśli jest połączona z kuracją funduszową osoba zainteresowana obdarzana jest sporym rabatem.
Pecunia non olet.
Na pewno skarbnikom sanatoryjnym / uzdrowiskowym.
Dobranoc.

PS - nawet i w tym przypadku bywają rozmaite "interpretacje" ale o tym inną wieścią.

:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20088
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Felice »

Bunia,masz chyba jakiś problem.
Gdzie ja napisałam że coś mi się należy. Składam papiery i proszę,jeżeli jest taka możliwość to korzystam.
Wypowiedziałam swoje zdanie w kwestii poruszonej. Mam do tego prawo i boksowanie się z tobą nic nie daje i nie wnosi.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: GIENIA »

Bunia pisze: 16 kwie 2019 19:58
Waldeklat45 pisze: 16 kwie 2019 14:01 Dzisiaj Wielki Wtorek :) - wkrótce Święta , większość z Was , uklęknie w niedzielny poranek , aby przyjąć ciało Pana Jezusa z rąk kapłana :)

Zdrowych , wesołych Świąt :)

Pozdrawiam z Wisły :)
Zdrowych Wesołych Świąt :)

Pozdrawiam z nad morza :)

Bunia
A ja z małopolski :D :serce:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: zbigniew165 »

Powiem, że mi nie przeszkadzają małżeństwa w sanatorium pod warunkiem,że mam możliwość dostania jedynki. Biorę jedynkę i szukam towarzystwa ale na pewno nie z małżeństwem, tylko z kuracjuszkami czy kuracjuszami będącymi" solo". Małżeństwa i tak chodzą swoimi ścieżkami i zawsze razem. Jest to normalne i nie mam nic przeciwko temu. Można się spotkać na promenadzie czy w lokalu, ale już na baletach na pewno nie. No jeszcze przy stoliku na stołówce i to wszystko. Ale gdy bym miał przebywać w trójce, bo dwójki zajmują małżeństwa, a jedynek nie ma to już bym miał pretensje do kierownictwa obiektu.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1388
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: Bunia »

Felice pisze: 17 kwie 2019 07:51 Bunia,masz chyba jakiś problem.
Gdzie ja napisałam że coś mi się należy. Składam papiery i proszę,jeżeli jest taka możliwość to korzystam.
Wypowiedziałam swoje zdanie w kwestii poruszonej. Mam do tego prawo i boksowanie się z tobą nic nie daje i nie wnosi.
To tak jak MY małżeństwo , składamy dokumenty i nawet nie prosiliśmy o wspólny wyjazd , a dostaliśmy skierowanie razem ,a z pokojem 2 osobowym nie było żadnego problemu !
Napisałam swoje zdanie ,po przeczytaniu co Ty piszesz ! mam do tego prawo !

Nie boksuję się z Tobą !

Problemu nie mam ,A Ty z pewnością masz ,co do małżeństw ! i ich wspólnemu pobytowi w pokoju 2 osobowym.



Pozdrawiam z nad słonecznego morza !
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Po co tyle wykrzykników? Każdy ma swoją rację. Jedni chcą jeździć z drugą połówką ich wybór, szczególnie jeżeli dobrze się ze sobą czują i nie są to takie związki jakie miałam okazję widzieć gdzie zimną wojnę z domu przenieśli w realia sanatoryjne bądź jedno jedzie tylko pi to aby pilnować drugiego. Ja osobiście wyjeżdżam samotnie i obojgu to pasuje. Szczególnie po powrocie. 😁 sytuacja może być różna...ja zawsze będę preferować jedynki ale o nie z reguły jest bardzo trudno. Tam gdzie byłam faktycznie dwójki dedykowali małżeństwom, reszta lokowana była w pokojach typu studio z przechodnim pokojem. Średnio przyjemnie bo pokoje były malutkie. I tak to może rodzić frustrację i tak trzeba się postawić w takiej sytuacji. Tobie Buniu nie żałuję absolutnie chociaż wybaczcie cholernie sceptycznie podchodzę do schorzeń u dwojga. Patrząc na znajomych skierowania na reumatologię wydawane są bez problemu chociaż tylko jedno ma realny problem. Bywa. Może spróbuj kiedyś wyjechać dla odmiany sama, spojrzeć na tą kwestię z innego punktu widzenia. I...skończmy te przepychanki bo światełko w tunelu i tak się nie pojawi. Pozdrawiam wszystkich wiosennie
.
forumowicz

Re: Ile osobowe powinny być pokoje w sanatoriach...

Post autor: forumowicz »

Florka pisze: 15 kwie 2019 20:13 Ja osobiście wyjeżdżam samotnie i obojgu to pasuje. Szczególnie po powrocie.
Polanica jest piękna , trzeba było zabrać małża ;)
ODPOWIEDZ