sanatorium na wozku

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
maxipoxi
Posty: 1
Na forum od: 17 maja 2019 15:09

sanatorium na wozku

Post autor: maxipoxi »

Poszukuje sanatorium na wyjazd wakacyjny Za daleko mi nad morze. Żeby było w miarę płasko bo jestem na wózku Moje typy Nałęczów, Krynica górska z dobra kwatera Augustów, Polańczyk Wysowa. Żagiestów, Krasnobród
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: sanatorium na wozku

Post autor: jan19557 »

Nad morze ci za daleko a bierzesz pod uwagę Augustów? Osobiście z wymienionych polecam Krynicę
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium na wozku

Post autor: andrzej1955 »

Witam,ja w przeciwieństwie do Jana polecam Ci cichą i spokojną Wysową-gdzie prawie wszędzie będziesz mógł wjechać na wózku-nie wiem na jakich zależy Ci zabiegach-proponuję sprawdzić ofertę Glinika i pozostałych Obiektów Sanatoryjnych,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: sanatorium na wozku

Post autor: Hipokryt »

Andrzeju55 - czyżby coś się zmieniło i już wyremontowano dojście do samego Glinika od ulicy?
Kilka lat temu najgorszy był ten odcinek dla wózków, gdyż leżały tam stare popękane płyty betonowe. Koła wózków wpadały w szczeliny i był problem aby normalnie jechać. Kilka lat temu byłem tam jako opiekun osoby niepełnosprawnej. Sam Glinik ma wszelkie ułatwienia, nową windę i duży podjazd na zewnątrz. Ceny turnusów również ma konkurencyjne.
Miejscowość niewielka i urokliwa, dostosowana do wózków i ostatnio bardzo "modna" - co widać na Forum :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14297
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: sanatorium na wozku

Post autor: ANDY12345 »

Będąc w w tamtym roku we wrześniu w Wysowej dalej droga do Glinnika była fatalna, wykonana z trylinki i wąski chodnik też był garbaty. Jedyny plus jak mówił współspacz, że dowozili busem z przystanku do sanatorium.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium na wozku

Post autor: andrzej1955 »

Witam,dobrze że podaliście te informacje na temat dojazdu do Glinika-dawno tam nie byłem-może to się zmieni w tym roku,jeszcze jedna propozycja-jedno z Sanatoriów w Muszynie Złockim w całym ciągu ulicy do Centrum- Geovita,Wiarus,Chemik z szerokim deptakiem,Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za korektę :)
forumowicz

Re: sanatorium na wozku

Post autor: forumowicz »

Jestem osobą pełnosprawną więc tak naprawdę to tylko zauważam czy są podjazdy dla osób poruszających się na wózkach ale w trakcie swoich pobytów widziałam osoby na wózkach w następujących ośrodkach :

Wieniec Zdrój,
Augustów - Uzdrowisko Augustów ,
Połczyn Zdrój - Marta
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: sanatorium na wozku

Post autor: Hipokryt »

... z tego wynika, że najbardziej polecane "dla wózków" są uzdrowiska nizinne :)
W kwestii miejscowości uzdrowiskowych i ośrodków to najlepiej gdyby wypowiedzieli się sami "wózkowicze", gdyż określenie "widziałam osoby na wózkach" może być bardzo mylące.
Zaledwie kilkanaście dni temu byłem w pewnej miejscowości górskiej i ośrodku, który zupełnie nie był dostosowany do osób niepełnosprawnych. Pomoc takim osobom była dość kłopotliwa i wymagała dużego wysiłku aby np. taka osobę na wózku wnieść na 2 piętro. A to nie koniec tych barier, bo były progi, schody (brak windy) i fatalna kostka na drodze.
Czasem jednak taki ośrodek daje dość dobrą cenę dla grupy niepełnosprawnych i organizator to kupuje. Co innego gdy jest to krótki pobyt kilkudniowy a co innego cały 2-3 tyg. turnus. Przez kilka dni da się wytrzymać, ale dłużej może być problem.
Sam "widok osób na wózkach" jeszcze nie oznacza, że dana miejscowość jest dostosowana do ich potrzeb.
Jak wspomniałem - najlepiej aby sami zainteresowani podzielili się doświadczeniami, a kto chce się z tym zapoznać może zostać opiekunem takiej osoby. W wielu uzdrowiskach jeszcze jest są takie utrudnienia jak krawężniki, złe drogi czy brak podjazdów lub wind.
Ciekawy temat i warto byłoby wymienić się własnymi doświadczeniami - ku pożytkowi innych :D
forumowicz

Re: sanatorium na wozku

Post autor: forumowicz »

Hipokrycie , napisałam tak :
Jestem osobą pełnosprawną więc tak naprawdę to tylko zauważam czy są podjazdy dla osób poruszających się na wózkach..
Twoja cała (rozwinięta)wypowiedź , a moje jedno zdanie :roll:
Przyznam , że tak najlepsza rekomendacja byłaby osoby , która porusza się na wózku lub jej opiekuna
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: sanatorium na wozku

Post autor: andrzej1955 »

Witam,zapewne najlepiej byłoby gdyby wypowiedziały się osoby które poruszają się na wózkach-w zupełności rozumiem różnicę-ale wypowiadamy się aby pomóc i w dobrej wierze-ostatnio widziałem paru młodych ludzi którzy urządzili sobie wyścigi na deptaku w Busku-podejrzewam że większość obiektów jest do tego przystosowana-pozostaje jeszcze jak najbardziej przyjazne ich otoczenie-a swoją drogą ciekaw jestem co autor wybierze,a jakby już to tu opisał byłoby świetnie i rozszerzenie wiedzy w tym temacie,Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ