wypadek podczas pobytu w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: sztani »

myślę ,że odpowiednim miejscem gdzie powinnaś zadzwonić lub się udać to PIP . Janku jak może zakład pracy wysłać na turnus rehabilitacyjny . Jak macierzysty zakład ma odpowiadać za sprawy dziejące się po za nim .. Aby uzyskać 100% wypłatę zasilku musi być zgłoszony wypadek w ZUS potwierdzony protokołem wypadkowym ZUS musi się zapoznać a to trwa. wiem to z autopsji. Jeśli takie zdarzenie miało miejsce to trzeba sporządzić protokół powypadkowy ,świadkowie i przede wszystkim zgłosić na piśmie do ordynatora ,Dyrektora ośrodka . kierującym na rehabilitację jest bezpośrednio ZUS i lekarz wystawiający wniosek . Najmniej do powiedzenia ma zaklad pracy może tylko ubolewać ,że zwolnienie się przedluży i nie wróci w określonym czasie do pracy . Mylenie pojęć.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Ewa pisze, że ten wypadek został odnotowany i zapisany w księgach sanatorium i obowiązkiem sanatorium jest zgłoszenie tego do odpowiednich instancji. Oczywiste jest, że ta "delegacja" jest z ZUS-u ( oni wysyłają) ale w porozumieniu z zakładem pracy, tzn. zakład wyraził zgodę na rehabilitację bo bez tego zwolnili by ją z pracy gdyby sama wyjechała. Nie wiem co stanowi o tym prawo ale mam nadzieję, że mam rację i dostanie 100 % za L-4 i odszkodowanie z ubezpieczenia.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Tojka »

Ewo, pamietaj o wystapieniu o odszkodowanie do tego sanatorium, w którym zdarzył Ci sie wypadek. Są ubezpieczeni z OC, i to z tego ubezpieczenia dostaniesz najwięcej kasy. Piszesz, że zdarzyło się to podczas rehabilitacji. Nie pisałaś co, jak, gdzie się wydarzyło, ale jesli np to był niesprawny przyrzad, czy potknęlas sie o coś na sali itp, to czy masz fotki? adres/tel swiadków wypadku? To tez wazne w celu uzyskania odszkodowania z OC. Przemyśl ile straciłas/stracisz na tym, czyli np. dalsze L-4 (mniej platne niz wynagrodzenie), dojazdy na wizyty lekarskie, badania itp., a może obecne zwolnienie przeszkodzilo Ci w jakichs planach (rodzinnych, w pracy, itp). To wszystko (straty moralne, Twoj stan psychiczny itd) jest ważne przy uzyskaniu odszkodowania w OC. W przypadku odszkodowania z OC warto poradzic sie prawnika (tylko trzeba poszukać tańszego, nie tych oglaszających sie), nieraz warto wydać 300-500 zl, aby otrzymac duzo więcej niz zaproponuje Ci ubezpieczyciel, w którym ubezpieczone jest sanatorium. Moja siostra (nie wypadek w sanatorium, ale calkiem inne zdarzenie), mialaprzez ubezpieczyciela z OC przyznane 2,5 tys zł. radca prawny uzyskal 9 tysięcy - to duża różnica, prawda?
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14470
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Ewo jeżeli zwolnienie lekarskie przedłuży się po okresie prewencji to dostaniesz 80% wynagrodzenia (informacja u źródła), a co do odszkodowania to pytaj w PIP i ZUS. Jak masz jakieś dodatkowe ubezpieczenie to nie informuj o tym zus
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Bardzo dziękuje wszystkim piszącym za wiele cennych wskazówek. Na razie jestem w trakcie leczenia ,ale myślę ,że wrócę do wspomnianego tematu i dam znać jak sytuacja się rozwinie.pozdrawiam serdecznie :) :) ps.Felice nie udało mi się wysłać do Ciebie wiadomości :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Dzia_dek »

ewa060455 pisze: (...) ps.Felice nie udało mi się wysłać do Ciebie wiadomości
Ewo sprawdź czy ta wiadomość nie została u Ciebie w folderze "Oczekujące na odbiór".
To tam trafiają wiadomości których adresat nie odebrał. Jeśli to zrobi to automatycznie
Twoja wiadomość zostanie na Twoim koncie przeniesiona do folderu "Wysłane". Nie ma
potrzeby wysyłania tej wiadomości po raz kolejny. Pod tym linkiem masz to opisane przez
naszego Admina. Tylko wtedy folder oczekiwania na odebranie nazywał się "Do wysłania".
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Felice »

Ewa pierwsza wiadomość dotarła bez problemu,sprawdź u siebie czy gdzieś figuruje jak nie wysyłaj drugą. Czekam.
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Gabriela »

Sytuacja rzdka,ale jak widać się zdarzają :cry:
Ewa pisz co dale bo aż sama jestem ciekawa. Swoją droga czy na pobyt w sanatorium trzeba sie ubezpieczać?
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witaj Gabrielo ! Zasięgnełam wielu informacji w tym temacie i póki co nie mam jasności, szczególnie jeśli chodzi o odszkodowanie z tzw.oc .Natomiast jeśli pracujesz to posiadasz ubezpieczenie wypadkowe nw ,które obejmuje Cię ochroną 24 godz. Niemniej o odszkodowanie można się ubiegać po zakończeniu leczenia.pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gabriela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 19 kwie 2013 15:00
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Gabriela »

Ewa minęło już trochę czasu, czy coś już wiesz odnośnie sprawy.
ODPOWIEDZ