wypadek podczas pobytu w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witam , Do pracy już wróciłam ,po trzech miesiącach leczenia.Gabrysiu wnosek o odszkodowanie złożyłam zaraz po powrocie ,w swoim zakładzie pracy. Bardzo szybko po złożeniu wniosku ,przedstawieniu dokumentacji i opisie zdarzenia ,ubezpieczyciel z tzw .grupowego zaproponował mi odszkodowanie ,niezbyt wygórowane ,bo uzasadnił to tzw.prostym złamaniem ,bez przemieszczeń. A jeszcze nadmienię ,że w takim przypadku nie trzeba stawiać się na komisję tylko tak zwana likwidacja szkody hihi!,odbywa się zaocznie. pozdrawiam.
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 293
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 11

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Tojka »

Ewo, nigdy nie przyjmuje sie tzw zaocznych odszkodowan. Nie nalezy na to wyrażac zgody i prosic o komisje. Dostaje się wtedy wyższe odszkodowanie.
Za proste złamanie reki zaocznie dostalam 2%, a po komisji 6% - za 1% mialam 300 zl, a więc róznica znaczna, 1200 zl do przodu :)

A z OC sanatorium naprawde mozna niezła kase wyciągnąć :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Ewo,
mnie też tak tłumaczono, że nie wolno szybko zakończyć sprawę, bo nie wiadomo jakie skutki przyniesie złamanie lub inne uszkodzenie ciała i trzeba to potem rehabilitować, a potem okazuje się że coś jeszcze boli i że coś jeszcze jest nie tak, a ubezpieczyciele chcą jak najszybciej to zakończyć bo wtedy nie będą jeszcze znane tak dobrze skutki uboczne tego złamania Twojego..
Ja mam grupowe ubezpieczenie w pracy , w PZU i nas informowano że zawsze można jeżeli się odczuwa pogorszenie stanu zdrowia z tytułu wypadku jeszcze raz można złożyć dokumenty o ponowne przeliczenie i stwierdzenie procentowo uszkodzeń i jego skutków po wypadku...
Niedawno w sanatorium miałam takie sytuacje że pani oparzyła się na wysokości lędźwi w czasie zabiegu i też żądała odszkodowania od sanatorium.... wtedy huczało cały sanatorium, już wszyscy ludzie opowiadali, a szczególnie rehabilitantka że to niemożliwe w tym miejscu co są u niej bąble A ta pani na to że straciła wszystkie inne zabiegi, bo nie może przez bąble mieć mokrych zabiegów..ile to tylko będzie on kosztował a teraz nic niczego nie skorzysta...ale też słyszałam że są ponoć ludzie nieźli specjaliści, którzy to bez przerwy robią albo sami się uszkadzają i żądają odszkodowania albo żądają też za darmo leczenia następnego w sanatoryjnym turnusie, w ramach zadośćuczynienia..
Eh.
Serdecznie pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witam ! Tak odwołałam się , jestem po komisji i wiele nie zyskałam ,dodatkowy jeden procent! Wszystko zależy od lekarza ,a ten jest zatrudniany przez firmę ubezpieczeniową ,która wypłaca odszkodowanie. Zresztą jak to brzmi komisja w składzie jednego lekarza i tyle w temacie. Dziękuje za zainteresowanie i wsparcie choćby dobrym słowem!
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

A Muzyczko ,ja też straciłam możliwość korzystania z basenu ,z którego notabene najbardziej się cieszyłam . Spotkalam wielu życzliwych ludzi ,którzy mi doradzali ,aby ponownie starać się o kolejny wyjazd !Nie jest to takie proste ,bo całe lato nie było mnie w pracy ,a tu sezon urlopowy i były propozycje nie do odrzucenia w stylu ,czy nie przyszłabym z tą ręką w gipsie do pracy!hihi ,a ja sama miałam problemy nawet z ubieraniem się Niedawno wróciłam ze zwolnienia i wypada trochę popracować ,aby znów myśleć o kolejnym wyjeżdzie! pozdrówka :) :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Dziękuję Ewo za napisanie, masz rację.. trzymaj się w pracy i uważaj na rękę...
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę powodzenia i by sprawy zadziałały u Cb w dobrym kierunku..
Ślę uściski....
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Dziękuję Muzyczko ,oraz wielu pozostałym piszącym ,zawsze to rażniej w grupie i czasami dobre słowo jest cenne ! Podtrzymuje na duchu i dodaje odwagi. Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim piszącym i mądrym słowem wspierającym! :kwiat: :kwiat: :kwiat: :) :D ;)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Droga Ewo,
Jeszcze póki co, jeśli jesteś niezadowolona z tych procentów, możesz chyba do miesiąca odwołać się do sądu pracy, jeśli uważasz, że boli Ciebie bardzo ręka i źle Cb lekarz orzecznik ocenił. ewentualnie jeżeli odczuwasz większe dolegliwości z powodu tej ręki to możesz jeszcze raz starać się, opisując trudności, aby przyznali większe odszkodowanie....
Sąd pracy jest ok.. powoła swego biegłego , potrwa to z rok być może, ale jeśli uważasz że Twe uszkodzenie było poważniejsze, to możesz to jeszcze zrobić.. nie wiem, skąd to się starałaś, u ubezpieczyciela czy z zus-u. Pamiętaj, oni zawsze zaniżają.
Dziękuję bardzo, że piszesz...
A jak ręka, bardzo boli!.
Wszystkiego dobrego życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie. :)
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witaj Muzyczko ! Jak pisałam wcześniej odszkodowanie przyznano mi z tak zwanego ubezpieczenia grupowego w moim zakładzie pracy .Ręka nie boli mnie tak bardzo ,odczuwam tylko dyskomfort przy zmianie pogody .Nie wykonuję ciężkiej pracy fizycznej ,także daję radę Jeśli coś ulegnie zmianie to pomyślę i zadziałam.Serdecznie pozdrawiam :) :) :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1692
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: Muzyczka »

Ewo, wszystko rozumiem ..
Dziękuję Ci bardzo , że wyjaśniłaś... ja podobnie miałam z ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy czyli z PZU i nawet ten pan doktor ,co badał mówił że też może to się zmienić po jakimś czasie i wtedy można starać się o ponowne badanie i stwierdzenie że zmiany są większe w ręce...tj.powazniejsze, i jak okaże się w następnych latach.....
Aczkolwiek widzę że Ty jesteś super we wszystkim zorientowana i to wiesz.
Serdecznie pozdrawiam.
Wszystkiego dobrego życzę.. :serce:
.
ODPOWIEDZ