wypadek podczas pobytu w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Mam pytanie ,czy podczas pobytu w sanatorium ,ktoś z uczestników uległ wypadkowi?
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

cd.chodzi mi konkretnie o wysokość zasiłku chorobowego ,bo zdania są podzielone 100 procent ,czy 80 , a nawet tylko 70 procent ,zaznaczam ,że wypadek wydarzył się podczas zajęć rehabilitacyjnych! Z góry dziękuję za odpowiedź od zorientowanych w temacie. pozdrawiam czytających! :kwiat:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Jeżeli miało to miejsce podczas zabiegów i jest to odnotowane czy potwierdzone (dowody) i na ten okres jest wystawiane zwolnienie lekarskie, to takie informacje powinien zus udostępnić, najlepiej skierować na piśmie z opisem sytuacji. Dobrze jest też zasięgnąć informacji w Państwowej Inspekcji Pracy, najlepiej osobiście, lub listownie, przedstawiając zdarzenie i w jaki sposób doszło, na pewno udzielą wszelkiej info wraz z przepisami które je normuj. Tak czy tak będziesz musiała info dostać od urzędu. Adwokatów czy radców prawnych nie polecam bo za to trzeba płacić, chyba że masz znajomego który poszpera w przepisach. Pozdrawiam an.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: darek »

ewa060455 pisze: 03 sie 2019 21:45 Mam pytanie ,czy podczas pobytu w sanatorium ,ktoś z uczestników uległ wypadkowi?
Swego czasu na Portalu ktoś opisał .

Podczas zabiegu ktoś uległ "Kontuzji" złamana ręka
Oczywiście obiekt sanatoryjny powinien być OBLIGATORYJNIE UBEZPIECZONY i to od Administratora powinniśmy domagać się rekompensaty .
Tzw odpowiedzialność OC .
Oczywiście jest możliwość gdy przyjeżdżamy do ośrodka wykupić dodatkowe ubezpieczenie na czas pobytu w sanatorium.

Co do zaś rekompensaty za pobyt to w świetle przepisów za czas pobytu w tzw Szpitalne leczenie uzdrowiskowe dla dorosłych -Pracodawca po przedstawieniu druku L-4 wypłaca 70% , nie 80% jak za L-4 tylko właśnie 70% bo to jest szpital.

Ile wypłaca ZUS musza wypowiedzić się osoby ktore korzystały z Prewencji Rentowej
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witaj Darku ! dziękuję za informacje .Ten pobyt był nie szpitalny ,tylko właśnie z Zus . Właśnie myślę co dalej ,póki co korzystam ze zwolnienia w związku z wypadkiem. pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ewa060455 »

Witaj Andy12345! Cała sytuacja została opisana i odnotowana .W sanatorium nie proponowano nam dodatkowego ubezpieczenia na czas pobytu.Wiem tylko ,że samo sanatorium prowadząc swoją działalność musi takie posiadać! Pozdrawiam i dziękuje że napisałeś :kwiat:
forumowicz

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Witaj Ewo, sytuacja taka nietypowa ale jak widać zdarza się .
Moim zdaniem będziesz miała zwolnienie płatne w wysokości 80 %, to nie jest wypadek w pracy ani w drodze do pracy . Niemniej warto wysłać dokumentację wypadkową do ZUS-u . Zadbaj o to aby był odpowiedni wpis w wypisie z pobytu .
Byłam kilkakrotnie w sanatorium i w żadnym nie proponowano ubezpieczenia . Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek ubezpieczenie nw, ono jest obowiązujące 24 godziny i wszędzie (o ile nie mylę się to na terenie PL).

pomyślności
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: jan19557 »

A ja myślę, że tego typu sytuacja będzie traktowane jak wypadek w pracy ponieważ ty jesteś tak jakby oddelegowana na leczenie z pracy do innego zakładu na terenie którego zdarzył się wypadek nie z twojej winy. Ty nie pojechałaś tam sama tylko zostałaś tam wysłana przez firmę( za zgodą firmy). Ciekaw jestem zakończenia.
forumowicz

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: forumowicz »

Janie firma nie delegowała do leczenia , taką "delegację" otrzymała Ewa z ZUS-u i jeśli już to ZUS w tym przypadku można potraktować jako z-d pracy . Dywagacje dywagacjami ale co mówi na ten temat prawo sama jestem ciekawa .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: wypadek podczas pobytu w sanatorium

Post autor: ANDY12345 »

Witaj Ewo, jak możesz zgłoś tą sprawę w Inspekcji Pracy, oni bardziej obiektywnie patrzą i poradzą, a będąc osobiście uzyskasz ją od razu, powodzenia.
ODPOWIEDZ