Żegiestów Zdrój w remoncie

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Żegiestów Zdrój w remoncie

Post autor: andrzej1955 »

Witam,kiedyś już gdzieś tutaj na Forum pisałem o tym że bracia Cechini-przedsiębiorcy z Muszyny ,kupili podupadłe obiekty-prawie w ruinie w Żegiestowie Zdroju,zresztą są właścicielami zupełnie od podstaw wybudowanego Wspaniałego Wiktora na Łopacie Popradzkiej,co do remontu Zdroju to trwa on już dość długo,ale parę dni temu zobaczyłem wizualizację tego co tam ma powstać i powiem szczerze że mnie Zwaliło z nóg :D Piękne ,Nowoczesne Budynki z różnorakim przeznaczeniem-Rośnie Nam Dzięki Zainwestowaniu Rodzimego Kapitału WSPANIAŁY,NOWY ŻEGIESTÓW ZDRÓJ, Polecam obejrzeć i zajrzeć gdzie będziemy mogli za parę lat odpoczywać :D Pozdrawiam Serdecznie :D
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3420
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Żegiestów Zdrój w remoncie

Post autor: Dzia_dek »

Andrzeju nie wiem skąd Ty masz takie informacje, że "Wiktor" został wybudowany od podstaw?
Zdjęcie poniżej to tablica na elewacji sanatorium "Wiktor".
P1.JPG
Będąc w tym roku w Krynicy pokręciliśmy się trochę w tamtych rejonach. Zaglądnęliśmy też
z ciekawości do Żegiestowa. Przyznam szczerze, że zrobił na mnie przygnębiające wrażenie.
P101.JPG
Mam nadzieję, że to co widziałeś na wizualizacji wyglądało trochę lepiej niż rzeczywistość,
którą tam zastaliśmy wiosną tego roku.
P10.JPG
P100.JPG
Jeśli miałbym tam kiedyś (nie daj Boże) dostać się na kurację, to tylko latem i w dobrym towarzystwie.
Jedna jaskółka ("Wiktor") wiosny nie czyni. Pozostałe budynki przy dość ruchliwej drodze wojewódzkiej,
średnio zapewnią spokój i odpoczynek kuracjuszom. Dlatego Andrzeju przyznam szczerze, że nie podzielam
tego Twojego optymizmu.
Awatar użytkownika
smuga
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 991
Na forum od: 25 sty 2017 21:57
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Żegiestów Zdrój w remoncie

Post autor: smuga »

Też przelotem byłam w Żegiestowie tego roku zimą i powiem szczerze nie pojmuję jak można było budować budynki praktycznie wprost przy jezdni . Przejeżdżające samochody wręcz opryskiwały okna i elewacje tego budynku zimową breją … :roll:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Żegiestów Zdrój w remoncie

Post autor: andrzej1955 »

Witam,rzeczywiście Wiktor został odrestaurowany a nie wybudowany od podstaw-zasugerowałem się tym jak przed remontem widziałem Wiktora i pobliską Wandę w zupełnej ruinie i nie wyobrażałem sobie że tak go można odrestaurować-ale to chyba był warunek bo wpisany na listę zabytków-bardzo przepraszam na nieścisłość,co do Zdroju to pisałem o wizualizacji jaką zobaczyłem na ich stronie, bo wiem że remonty trwają długo-oby tylko z dobrym skutkiem :!: Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem , sprostowania i fotki-co do drogi-to jest to jedyna możliwa i nie ma innej alternatywy,będę może w tym roku to sprawdzę jak to wygląda,Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ