Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: andrzej1955 »

Witam,zastanawiam się jak długo właściciele,włodarze i najemcy Ośrodków Rehabilitacyjnych będą uważali Nas za durniów i naiwniaków polecając albo sami pisząc nieprawdziwe opinie na temat ich Ośrodków i czemu ma to służyć,bo zamiast poprawić to co niedomaga i daje się naprawić brną w kłamstwa,marzy mi się aby odpowiedzialne osoby z zarządu lub z personelu wypowiedzieli się w sprawach które są do poprawienia-zdarzył się JEDNOSTKOWY przypadek kiedy to na negatywną opinię pan z imienia i nazwiska-wypowiedział się w tej kwestii-WIELKI SZACUN :!: bo to że czytają i docierają do nich te głosy to udowodnione bo przecież znamy taki przypadek,wszystkich tych pseudo bardzo łatwo rozpoznać po stażu i wpisach w tematach których trzymają się uporczywie i robią z siebie błaznów :!: Marzy mi się normalność-może dlatego że jestem niepoprawnym optymistą-póki co pozwolicie że będę się czepiał i wytykał błędy i nieścisłości bo Miś to bardzo fajna komedia ale tu jest forum i Wiele tysięcy Wpisów Forumowiczów Którzy Chcą Obiektywnie Pisać o Obiektach,Zabiegach,Żywieniu i całej otoczce Kuracji na której przebywali-Szanujmy To Wszyscy Razem bo jest to Bardzo Cenna Wiedza,Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: acik61 »

andrzej1955
100% racji _ choć jak czytam recenzje ośrodka (bo nie sanatorium) do którego z łaskawie nam panującego zusu otrzymałem skierowanie Osieczek) to ..... włosy z głowy rwę, ciśnienie wysokie (nawet arytmia mi się pojawiła) i śpię po kilka godzin..... a gdzie tam 02.01.2020
Wiem , wiem, każda ocena będzie oceną subiektywną i trzeba się z nią przespać, ale jeżeli rzeczywiście jest tam tak źle, że nawet więzienie jest lepsze to dlaczego ci, którzy już tam byli nie wnioskowali w zusie o zamknięcie czy zrezygnowanie z tych "przybytków" ? ....no chyba, że i zus ma z tego "kokosy" Pozdrawiam
forumowicz

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: forumowicz »

Zgadzam się z Andrzejem. Takie wpisy ( myślę bardziej o necie niż Forum bo tu nie czytam wszystkiego) są i to widoczne jak na dłoni. Sama gdziekolwiek nie jestem, prywatnie głównie niestety zawsze staram się w miarę obiektywną opinię zamieścić. Mówią, że tyle opinii ile ludzi ale zawsze jest ten ten złoty środek...
forumowicz

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: forumowicz »

Witam ,

o tak, od czasu do czasu wyskakują takie laurki ale dzięki czujności forumowiczów są demaskowane .
Andrzeju , dla części właścicieli liczy się tylko biznes , nas uważa się za ''głupi lud'' . Gdyby taki ośrodek przyjmował tylko prywatnych gości dawno by splajtował ale jak się ma kontrakt np z ZUS-em czy NFZ-tem to już zmienia postać rzeczy , tu się nie ma co starać , wystarczy niezbędne minimum , to jest smutne :( .
Które to ośrodki wszyscy wiemy , przynajmniej część z nas
Awatar użytkownika
acik61
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 202
Na forum od: 05 paź 2019 18:51
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: acik61 »

bibi
Te pieniądze z zus (nie wiem jakie stawki ma nfz, jakie są komercyjne) wcale nie są takie małe (chyba), ale pewne i wychodzi na to, że w niektórych "ośrodkach" otrzymywane za....piękne oczy?
Na stronie zus można znaleźć zakładkę -"Wyniki konkursów ofert na świadczenie usług rehabilitacyjnych w ramach prewencji rentowej ZUS"
i tam czarno na białym, że stawka osobo/dnia oscyluje około 110zł (są też za 88zł)
Pozdrawiam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5049
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: zbigniew165 »

Też zgadzam się z Andrzejem1955 i. Był czas, że walczyliśmy z tymi pseudo kuracjuszami w przodującym Ośrodku ZUS, Który nawet zagroził Adminowi sądem za nasze wpisy. Część z nich Admin musiał usunąć, ale jak te groźby ujawniliśmy na forum, to pseudo kuracjusze się uspokoili i na razie nie ma tylu wpisów-laurek. Wszyscy zainteresowani wiedzą o jakim ośrodku piszę. Trzeba dalej demaskować pracowników tych ośrodków tak samo jak nazywanie tych ośrodków sanatoriami. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: darek »

Drogi Andrzeju
Drodzy Kuracjusze

Do czasu do kiedy internet i forum będzie OTWARTE wpisy o których wspomniałeś będa .
Wszak to jest najtańszy marketing.
To że mija się z Prawdą .
Wielokrotnie pojawiały się sygnały że ktoś ..OTRZYMAŁ super informacje ,że Ktoś znalazł super obiekt i super CENY .

Osobiście uważam i wielokrotnie sugerowałem -ale to WYMAGA OGROMU CZASU ,że dział .

Oceń Sanatorium . Opinia o Obiektach

Powinna być zablokowana .
Powinno być SZTYWNA Regułka Miasto-Obiekt i w każdej zakładce moglibyśmy jako Forumowicze uzupełniać dane.
a tak Opinii np na temat jednego obiektu mamy kilka weźmy taką Kołobrzeską Arkę kilka wątków.

A tak wystarczyło by
a) Miasto
b) Nazwa Obiektu
c) Dokładny adres
d) Ogólne informacje ze strony obiektu

I po tych informacjach wpisy kuracjuszy -Oczywiście weryfikowane przez Administratora.
Unikamy wtedy wpisów "SPONSOROWANYCH"

Co zaś jak wspomniałeś Andrzeju reklamy obiektu pamiętajmy, że nawet w tym najmniejszym pracują Ludzie od reklamy i marketingu i Oni zawszę będa starali się dotrzeć .
Ale tutaj wystarczy sygnał ze Strony administratora że takie materiały będą umieszczane..... w odpowiedniej zakładce po uiszczeniu .
Kgo z Kuracjuszy będzie interesować wejdzie tam i poszuka Informacji ze źródła Obiektu.

Drodzy Państwo musimy pamietać że to FORUM jest Forum Osoby Prywatnej i to Ona ustala zasady gry na nim
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: moderator »

Oczywiście weryfikowane przez Administratora
Darku, to jest marzenie ściętej głowy jeśli chodzi o internet. Nie jest możliwa weryfikacja ocen gdyż oceny są subiektywne. Jednemu zabiegi się podobają, inny czegoś nie lubi i już narzeka. Jednemu jedzenie pasuje, drugiemu nie. Jednemu łóżko jest za twarde drugiemu za miękkie. Opinii subiektywnej nie da się zweryfikować, a po to jest to forum by takie pisać. Jeśli admin miałby weryfikować opinie, to w zasadzie byłyby to już tylko jego opinie bo tylko zgodne z jego odczuciem uznawałby za wiarygodne. W dodatku w celu weryfikacji musiałby osobiście odwiedzić wszystkie ośrodki, a najlepiej poddać się zabiegom by móc weryfikować na własnej skórze, a i tak byłaby to opinia subiektywna i ktoś inny by odczuł to samo zupełnie inaczej.
Forum jest po to by pisać opinie. By rozmawiać i wyciągać wnioski. Obawiam się, że uporządkowanie tego w sztywną rubrykę zabiłoby wręcz chęć pisania nowych opinii. No oczywiście mogę się mylić ale to właśnie moja opinia całkiem inna niż Twoja :)
A przecież wpisując w pole wyszukiwania nazwę ośrodka lub miejscowość, wyskakują wszystkie posty/wątki na dany temat i można sobie poczytać do woli.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: darek »

Panie Moderatorze -Administratorze

Mnie nie chodzi o CENZUROWANIE OPISÓW OBIEKTÓW

Chodziło by raczej o BRAKU możliwości zakładania Nowych postów w Dziale Oceń Obiekt-Sanatorium .

Jest w tej chwili dział .
Ale ile jest wątków dotyczących Jednego Obiektu.
Fakt jest "tajemniczy prostokąt gdzie można wpisać nazwę i wyskakują Nam informację .

Ja poszedłbym krok dalej.

Miasto -Ogólny opis nawet z Wikipedi ,aby potencjalny kuracjusz miał ogólną informację
I SZTYWNE Nazwy Obiektów ,ale nie te popularne nazwy - Ale Oficjalne .
I później ogólnodostępne wpisy Kuracjuszy ,wtedy w jednym miejscu mamy wszystkie informacje.

Oczywiście Informacja ,że jest możliwość przez Oficjalnego administratora Obiektu Sanatorium REKLAMY poprzez aktualizację informacji o obiekcie.

Oczywiście jest to duzo Pracy , ale kilka działów Marketingu było by za interesowanych umieszczeniem informacji o Obiekcie
Na Popularnym portalu sanatoryjnym
moderator
Moderator
Posty: 431
Na forum od: 19 cze 2013 09:12

Re: Pseudo kuracjusze i ich wpisy-laurki

Post autor: moderator »

Darku, wyraźnie napisałeś o weryfikacji wpisów przez administratora. Dokładnie do tego zdania się odniosłem
I po tych informacjach wpisy kuracjuszy -Oczywiście weryfikowane przez Administratora.
Unikamy wtedy wpisów "SPONSOROWANYCH"
W zasadzie dołożyłem do tego tylko krótkie info, że można wyszukać wszystkie wpisy o danym ośrodku korzystając z pola szukaj ale to to tylko na dokładkę bo nie jest to tematem tego wątku (patrz tytuł). Problemem (i tematem wątku) jest jak sądzę konieczność zgadywania przez internautów, co jest prawdą, a co fałszem gdy czytamy różne opinie. Jeśli zatem mogę nieśmiało poprosić o skuteczne pomysły na weryfikację opinii i oddzielenie prawdy od fałszu to bardzo proszę. Może któryś z pomysłów będzie naprawdę realny do wdrożenia i skuteczny w działaniu. Ja takiego nie znam jeśli mamy na myśli forum, na którym każdy może napisać swoje subiektywne zdanie na dany temat. No chyba, że całkowita kontrola wpisów z rzeczywistością poprzez osobiste wizyty admina w danym ośrodku. A i tak jak pisałem, byłaby to wtedy tylko subiektywna ocena admina, a nie wolność wyrażania opinii jaką daje jeszcze internet.
Pozdrawiam serdecznie
ODPOWIEDZ