pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Weź jeszcze pod uwagę, że dopłata kuracjusza do jedynki, to ok. 900 zł. i nie wszystkich na pobytach z NFZ jest na taką dopłatę stać.
Także inne pokoje jak dwójki i trójki też są pożądane w sanatoriach, przynajmniej w tych z pobytami NFZ, bo tutaj jest dużo emerytów.
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

Weź jeszcze pod uwagę, że dopłata kuracjusza do jedynki, to ok. 900 zł. i nie wszystkich na pobytach z NFZ jest na taką dopłatę stać.
Także inne pokoje jak dwójki i trójki też są pożądane w sanatoriach, przynajmniej w tych z pobytami NFZ, bo tutaj jest dużo emerytów.
Dzień dobry.
Zbyszku, tu nie tyle chodzi, o emerytów, tylko o naprawę tego co jest. Aby emeryt, czy każdy z nas nie musiał prosić o godne warunki, czy nie musiał czekać aż obcokrajowiec z portfelem wyjedzie, żebyś mógł dostać porządną ofertę w listopadzie. A pani nie mówiła ci że przyjechał pan się leczyć a nie na wczasy. Nie myślisz że coś jest nie tak?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

ogrodnik pisze: 05 sty 2021 10:21 A jednak.
To znaczy że są jedynki w sanatoriach. W czasie pandemii pewnie kuracjuszy jest mniej, ale w skali kraju trochę jest.
Szkoda tylko że nie domagamy się o swoje prawa odpowiednio.
Nie wiem czy dobrze mnie zrozumiałeś :roll: w KRUS - owskich jest większość dwójek , są też trójki i studia , a nawet czwórki , ale teraz w każdym pokoju kwaterują tylko jedną osobę . I teraz każdy prosi o trzyosobowy ... wiadomo - większy :D

Z tymi warunkami w NFZ - owskich to szczera prawda . Z jednej strony pleksy na jadalni my szaraki , a z drugiej komercja :roll:
Pokoje po remoncie dla komercji , reszta dla nas ... komercyjnym ustala się czas zabiegów wg Ich prośby , reszta czasu dla nas , czasami tak rozłożone , ze nie ma kiedy wyjść z budynku .
Zapędzanie do łóżek o 22,0 tez się zdarza , czasy kolonii się przypominają ;)

Zgadzam się jednak z tym , co pisze Zbyszek .... powinien być wybór w iluosobowym pokoju chcemy mieszkać . Nie każdy chce mieszkać w jedynce i to nie tylko z powodu ceny .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: zbigniew165 »

Ogrodnik powiem Ci, że jak jadę prywatnie, a jeżdżę do Kołobrzegu i Świnoujścia, to biorę jedynkę lub dwójkę jak jadę z kimś.
Przy skierowaniu z NFZ nie mam dużo możliwości w uzyskaniu jedynki, bo NFZ przy kotraktach z sanatoriami nie mają wymagań ile ma być jedynek, dwójek, czy trójek, a my na to nie mamy żadnego wpływu.
W NFZ Ci powiedzą, że najważniejsza jest baza zabiegowa, bo jedziesz na rehabilitację, a nie na wczasy i taka jest prawda.
Mam możliwość pobytu w jedynce, ale tylko jadąc do sanatorium ze zwrotów, gdzie wybieram sobie taki obiekt w którym jest możliwość rezerwacji jedynki i oczywiście wybieram też uzdrowisko w jakim chcę mieć pobyt sanatoryjny.
Teraz właśnie zawsze korzystam ze zwrotów i dzięki temu mogę sobie brać jedytnkę. Jest tylko jeden warunek, że zna się obiekty w danym uzdrowisku, bo na zastanowienie się co do wyboru obiektu nie ma zbyt dużo czasu i trzeba się decydować w czasie połączenia telefonicznego z NFZ. Pozdrawiam
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

Andrzeju, Gieniu, Zbyszku bardzo Wam dziękuję za miłą dyskusję, i wyrażenie swojego zdania.
Pamiętajmy, że jesteśmy w Polsce tzn. U siebie, i to my mamy swoje prawa i nie bójmy się ich wyrażać.
Wiem,że teraz niewiele możemy, ale od czegoś trzeba zacząć.
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

Zgadzam się jednak z tym , co pisze Zbyszek .... powinien być wybór w iluosobowym pokoju chcemy mieszkać . Nie każdy chce mieszkać w jedynce i to nie tylko z powodu ceny .
[/quote]

Gieniu tak, to prawda, chcą wieloosobowe pokoje, ale mimo to uważam że większość chciałaby jedynki.
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: +dobek1412 »

Max-R pisze: 21 lis 2019 13:13 Proszę wpisywać swoje doświadczenia w tym temacie,tzn.w jakiej miejscowości i konkretnym Sanatorium,nie ma problemu z załatwieniem jedynki? ja wiem tylko,ze w Równicy w Ustroniu,to nie problem
p.s jeżeli był taki temat,to Moderatorze zamknij ten
To zależy od sanatorium, jaką bazą dysponuje. Np. w Sanvicie w Iwoniczu nie ma typowych jedynek, tylko tzw. studia. Wspólny węzeł sanitarny + przedpokój + jedynka + dwójka. W Ustroniu w tzw. Żaglach jest bardzo mało jedynek, o ile pamiętam chyba jedna na piętrze.
Poza tym chyba łatwiej uzyskać jedynkę z NFZ, bo tam jest dopłata. Inaczej płaci się za jedynkę, inaczej za dwójkę a jeszcze taniej za trójkę.
Jeśli chodzi o ZUS, to otrzymałem informację z sanatorium, że nie ma możliwości rezerwacji jedynek. Bo nie ma dopłat (ZUS płaci za wszystko). Czy to prawda? Nie wiem.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wikawika
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 21
Na forum od: 22 maja 2018 16:01
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Wikawika »

"Mam możliwość pobytu w jedynce, ale tylko jadąc do sanatorium ze zwrotów, gdzie wybieram sobie taki obiekt w którym jest możliwość rezerwacji jedynki i oczywiście wybieram też uzdrowisko w jakim chcę mieć pobyt sanatoryjny."
- WITAM i proszę o podpowiedź, gdzie w bardziej znanych uzdrowiskach /ewentualnie nazwa ośrodka/ jest tak dużo jedynek, że na tydzień przed turnusem można jeszcze zarezerwować taki pokój- bo mi zawsze mówiono, że za późno, gdy dostawałam turnus "ze zwrotów". Pozdrawiam Wika
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Wikawika , napisałam Ci na pv. .. znam te same ośrodki co Zbyszek :)
Milka1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 18 wrz 2020 11:05
Oddział NFZ: Śląski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: Milka1 »

Czy ktoś wie jak jest teraz w Młynarzu Szczawno Zdrój czy są jedynki. A może zakwaterowania mniejsze z uwagi na covid
ODPOWIEDZ