pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
on_
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 13 sie 2020 12:47
Oddział NFZ: Małopolski

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: on_ »

hmm chyba zależy od szczęścia i obłożenia :) czasem da się na ostatnią chwilę zdobyć jedynkę, a czasem nie ma ich już jak się zadzwoni od razu po papierku :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ANDY12345 »

W pierwszej kolejności przysługują kuracjuszom że schorzeniami kwalifikujące do jedynki, jak coś zostanie to przy szczęściu można się załapać. Jakie to schorzenia to Ci nie powiem bo to tajemnica medyczna, ale rodzinnego się zapytaj to powinien powiedzieć .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: dani888 »

Tak , zaświadczenie od lekarza leczącego i jednostka chorobowa , to musi być .
Może jeszcze zależy od schorzenia i od sanatorium ?
Pozdrawiam :serce: :) .
RudaAndzia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 5149
Na forum od: 03 lis 2019 13:01

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: RudaAndzia »

"Jedynka" zależy często od humoru Pań, które zajmują się w danym sanatorium takimi sprawami :twisted: I w jednym sanatorium prosiłam i kilka razy dzwoniłam i z różnymi Paniami rozmawiałam telefonicznie i jak się je grzecznie prosi to odpowiedź mniej więcej brzmi: "Chyba nie wie Pani, że o takie sprawy się nie prosi, bo "jedynki" tylko w szczególnych przypadkach przysługują albo dla komercji, bo sama Pani rozumie, że to cena jest zupełnie inna".
Później na miejscu okazało się, że Panie same kuracjuszom proponowały "jedynki" ku ich ogromnemu zdziwieniu i zaskoczeniu :shock: Wyciągnęłam wniosek, że czasami lepiej wcześniej nie prosić, bo Panie na przekór działają i tylko z komercyjnymi się liczą, a przecież my jako kuracjusze i jeszcze NFZ za nasz pobyt opłaty ponosimy. :cry:
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: To_ja_Jowita »

Andzia masz rację, najlepiej to przyjechać najwcześniej jak się da do sanatorium i na miejscu prosić o jedynki. Mnie się ostatnio udało, chociaż jak dzwoniłam panie na recepcji informowały, że jedynek dla kuracjuszy z NFZ nie ma, a jednak na miejscu znalazły się.
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

Dzień dobry. Może z stąd mnie Pan strażnik nie wyprosi.
Jedynki, jedyneczki, czy jednoosobowe, jak zwał są niezłym kąskiem sanatoryjnym. Ale...
Zanim w Polsce nie dojdziemy do jakiś standardów, nic się nie zmieni. Byłem już w sanatorium, w którym większe pomieszczenia przerabiano na mniejsze jedno lub dwu osobowe. Zatem postęp jest.
Ciekaw jestem, może ktoś z Państwa zna przepisy odnośnie zakwaterowania w sanatoriach, może nie tylko resocjalizacja, i służba zdrowia upomni się o prawa człowieka?
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

Nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie , ale ja byłam w sanatorium , gdzie z jedynek robiono dwójki ;) wyjście na balkon było możliwe tylko po przesunięciu łóżka ;)
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

Wiem że to co teraz powiem może być kontrowersyjne, ale w tej sprawie mógłby nam pomóc covid 19, gdyby potrwał jeszcze trochę. Może obiekty sanatoryjne zaoferowałyby odpowiednie warunki zakwaterowania Polakom.
To chyba odpowiedni czas, by przestać już prosić o jedynkę.
covid 19 to tylko doraźnie, nie bierzmy na poważnie.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14118
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: GIENIA »

No to Ci powiem , że w ośrodkach KRUS-owskich na czas pandemii , kwaterują tylko i wyłącznie pojedynczo :)
ogrodnik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 809
Na forum od: 02 sty 2021 19:47

Re: pokoje 1 osobowe,czyli tzw.jedynki ZUS,NFZ

Post autor: ogrodnik »

A jednak.
To znaczy że są jedynki w sanatoriach. W czasie pandemii pewnie kuracjuszy jest mniej, ale w skali kraju trochę jest.
Szkoda tylko że nie domagamy się o swoje prawa odpowiednio.
ODPOWIEDZ