Poradźcie

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Ilawianka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 02 sty 2020 20:57

Poradźcie

Post autor: Ilawianka »

ZUS przyznał mi zasiłek rehabilitacyjny na 5 miesięcy. Dostałam też skierowanie do sanatorium na 24 dni. Nie wiem co dalej robić. Mam skończone 57 lat więc brakuje mi 3 by pójść na emeryturę. Powodem mojej niezdolności do pracy jest mój zły stan psychiczny. Mimo upływu czasu i przyjmowanych leków boję się nadal powrotu do pracy /nadal wiele objawów pozostało. Kocham swój zawód ale nadal nie czuję się na tyle dobrze by bez obaw go wykonywać /jestem pielęgniarką /. Wiele piszecie że ZUS nie chce przedłużać zasiłki więc co mam robić? Czy lepiej składać na te 3 lata o rętę? Mam też nie wykorzystany do końca urlop za 2019 rok a już się rozpoczął nowy. Poradź ie.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Poradźcie

Post autor: jan19557 »

Skorzystać z zasiłku i sanatorium.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1702
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Poradźcie

Post autor: p-siak »

Musisz się jeszcze leczyć, nie dostaniesz renty od jutra, będąc jeszcze wczoraj w pracy...Zdrowia, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Poradźcie

Post autor: jan19557 »

Wysłałem ci prywatną wiadomość w prawym górnym rogu
Awatar użytkownika
Leon43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1379
Na forum od: 05 sty 2014 22:24
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poradźcie

Post autor: Leon43 »

Ja bym nie kombinował tylko walczył o swoje zdrowie. Leczyć się i jeśli jest szansa to szukać jakiejś alternatywy na zmianę pracy. Nie musisz być pielegniarka do emerytury. Głowa do góry, skierowanie w dłoń i na rehabilitację do sanatorium.
Pozdrawiam Leon.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Poradźcie

Post autor: Muzyczka »

Czy już Ci się kończy zasiłek, czy zaczynasz, w trakcie jesteś? Możesz miesiąc przed ukończeniem 5 miesiąca zasiłku starać się dalej o następny, możesz na nim być do roku czasu, ja tak stawałam 3 razy na komisji..... Ponadto oczywiście trzeba skorzystać z tego co Ci proponuje ZUS i pojechać na te 24 dni do sanatorium...
Potem w zależności jak będziesz się czuła, ale najważniejsze leczyć się i bardzo wspieram Ciebie w tym. Czy w trakcie zasiłku masz to sanatorium? Gdyby tak było uważaj bo przecież ZUS po to Cię wysyła do sanatorium żeby Ci się polepszyło żebyś mogła wrócić do pracy...
Życzę dużo zdrówka.. będzie dobrze..... Serdecznie pozdrawiam... :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poradźcie

Post autor: dani888 »

Nie wiem co Ci poradzić choć sama jestem w podobnej sytuacji choć troszkę innej bo czekam na decyzję ZUS-u . Ale zanim co chyba skorzystaj z tej rehabilitacji i świadczenia rehabilitacyjnego a o rentę możesz starać się o ile zdrowie Ci się nie polepszy . Smutne jest to , że człowiek haruje przez tyle lat a krótko przed emeryturą zdrowie zaczyna szwankować tak , że nie da się pracować :( .
Powodzenia i jeśli będziesz mogła , powiedz nam proszę - co dalej . Pozdrawiam :kwiat: .
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24574
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Poradźcie

Post autor: ewasz »

Żeby przejść na rentę to trzeba wykorzystać cały 1 rok zasiłku rehabilitacyjnego innej możliwości nie ma. Dopiero na 6 tygodni przed jego zakończeniem składamy wniosek o rentę.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Poradźcie

Post autor: Muzyczka »

Tutaj jest link i dokładnie opisane o warunkach przyznawania renty z Zus-u...

https://www.zus.pl/swiadczenia/renty/re ... ania-renty

Serdecznie pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Poradźcie

Post autor: dani888 »

Ewasz , Muzyczko z pełnym zainteresowaniem przeczytałam Wasze wypowiedzi bo najprawdopodobniej ta sprawa będzie dotyczyła i mnie :( . Dziękuję Wam bardzo i pozdrawiam ciepło :kwiat: .
ODPOWIEDZ