Sanatoria- na co uważać!

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Mark1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 13 lut 2020 12:05
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Mark1 »

Dzia_dek pisze: 18 lut 2020 09:54 Walizka wykonana z policarbonu z zameczkiem szyfrowym, do tego,
dodatkowo, mała dobra kłódeczka powinny skutecznie zniechęcić przypadkowego złodziejaszka. Oczywiście gdyby taki się trafił.
Sprawdzamy ten patent od dobrych kilkunastu lat i jak do tej pory (odpukać w niemalowane :lol: ) nie mieliśmy żadnej
nieprzyjemnej przygody na żadnym z wyjazdów.
Ten patent wydaje się być sensowny, no i jak piszesz skuteczny. Zapewne przetestuję, ale już przy następnym wyjeździe.
violka123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 30 sty 2020 23:09
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: violka123 »

Ja też w razie czego kupię dziś małą kłódeczkę do walizki.....lepiej zapobiegać niż.....:))wyjazd już za 3 dni
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: olka44 »

Czytając posty przypomnialo mi się zdarzenie, które mialo miejsce kilka lat temu, jadac do sanatorium do Iwonicza.
Otóż w Warszawie Pan kierowca udostępnia bagażnik, pasazerowie wkladaja walizki, i mloda dziewczyna zauważa, że jest identyczna walizka, jaką ona posiada, więc zdejmuje z szyi apaszke i zawiazuje na walizce, znaczac ją. Oczywiście po drodze autobus się zatrzymuje kilka razy, kończacy jazdę zabierą swój bagaż. I tak dojeżdżamy do Krosna, gdzie mamy kolejny autobus do Iwonicza.Dziewczyna konczy podróż w Krośnie i....szuka swojej walizki niestety ani jej, ani drugiej identycznej nie ma bagażniku, robi się zamieszanie. Na szczęście bagaż był ubezpieczony i dziewczyna szacuje stratę na 3 tyś.PLN.
Od tamtej pory jeśli jadę autobusem , wysiadam gdy ktoś kończy swoją podróż , patrząc czy nie zwinie również i mojej walizki...tak więc nie wkładajmy cennych rzeczy do walizki, a trzymajmy w małym bagażu podrecznym jadac do sanatorium...
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Atina »

Olka44 trafna uwaga :) dziękuję że o tym napisałaś.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14297
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: ANDY12345 »

Trzeba chyba przywiązywać walizkę w luku bagażowym to nie zabiorą. Często się zdarza że walizka jest uszkodzona bo wygodniccy kładą na nasz bagaż, nie zważają nawet na zwróconą im uwagę :evil:
Atinko nie zawsze możemy włożyć do podręcznego, bo jest za duży, a obwiesić się torbami to jest np. dla mnie niemożliwe .
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Felice »

Niestety jest to głównie wina kierowców którzy mają nasz bagaż w doopie,a nie powinni bo w cenie biletu mamy zagwarantowany przewóz bagażu.
To oni powinni układać go w luku i być przy odbiorze,a nie tylko otworzyć luk bagażowy.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14297
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: ANDY12345 »

Ok. 2 lat temu przestrzegano o kradzieżach bagażu z luku, było to w Krakowie. Złodziej podchodził i wyciągał walizkę, dlatego dobrze jest żeby druga osoba była obecna do samego odjazdu . Kolejne ostrzeżenie dotyczy kolei, moja znajoma opowiedziała jak Ją uśpili gazem i okradli. Była sama w przedziale i jechała w nocy. Ciekawe czy więcej jest "przygód" w ośrodkach czy podczas podróży :oops: .
Awatar użytkownika
To_ja_Jowita
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 934
Na forum od: 27 sty 2017 22:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: To_ja_Jowita »

Znajomy opowiadał, że wracał z sanatorium nocnym pociągiem ze Świnoujścia do Warszawy, pamięta tylko, że rozmawiał z kimś z przedziału i nagle obudził się, a właściwie został obudzony przez konduktora już w Warszawie, bez kożucha, bez walizki i bez portfela. Musiał prosić dzieciaków o podrzucenie mu na stacje palta, bo to zima była i chyba jako sopel lodu by do domu wrócił. Dobrze, że mu buty zostawili bo pewnie w zimie na bosaka by przyszło mu wracać. Rany co za świat ..
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: dani888 »

Hej , witajcie :D .
I ja jechałam pełna obaw ale wszystko było ok . Przewoźnik Hoper spełnił moje oczekiwania , nie musiałam pilnować bagażu . Zresztą , na wstępie uprzedziłam , że jeśli mi zginie to opinia będzie straszna :lol: :lol: . Ale z czystym sumieniem mogę polecić tę firmę , fakt , kierowcy byli z mojego miasta ale to chyba nie ma większego znaczenia .
W sanatorium , w pokoju zostawiałam lapka , pieniądze , dokumenty itp.. nic mi nie zginęło nigdy . Tu ukłony dla personelu sprzątającego , wymieniającego ręczniki i pościel . A tak obawiałam się , wystarczyło wychodząc z pokoju zamknąć drzwi i balkon i było ok .
Być może , że zdarzają się wpadki ale ludziom zależy na pracy a firmom na dobrej reputacji .
To moje zdanie , pozdrawiam :D .
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: ricolo666 »

Tez jade Hperem ,troche postepuja nie fer ,cena biletu na stronie w mojm przypadku 71 zl,a do zaplaty 115 zl. ,za odebranie spod dzwi ,brak stresu dowuz pod wskazane miejsce ,hm mogli by ta cena zamieszczac na stronie .Jak Dani wyglada sytuacja z bagazem ,jak walizka troche wieksza to marudza???.Pozdrawiam i zdrowka :kwiat:
ODPOWIEDZ