Sanatoria- na co uważać!

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Muzyczka »

Bardzo proszę- przeczytajcie, ku przestrodze....
Było dzisiaj, tj.20.01.2020 r. O godz.19.50 w programie TVN uwaga :

https://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/7 ... 11090.html
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11611
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Atina »

Kolejna smutna i trudna historia ...oglądałam w TV :roll:
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Muzyczka »

I aż nie chce się wierzyć... czy tak mógł człowiek?
Gość

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Gość »

Muzyczko wiary w ludzi już dawno nie mam. Bardziej poruszyła mnie wczoraj historia sześciorga dzieci katowanych fizycznie i psychicznie latami. Połamane kończyny, zagłodzone, nękane... przez rodziców. I sąsiedzi, którzy nic nie widzieli, nie słyszeli.
Ludzi, którzy tylko obserwują, nie mają odwagi do własnego zdania szanować nie potrafię.
Najgorzej, że ta trauma w tych maluchach zostanie.
Takich wieści jest mnóstwo, sprzedają się przez chwilę.
Słyszałam kiedyś, że to nie świat jest zły tylko ludzie to [...]
Wybaczcie wulgarność ale zgadzam się z tym.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2020 21:38 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: moderacja
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Muzyczka »

Zdarzają się ludzkie, przeróżne tragedie..los przeplata nimi każde życie, i dowiadujemy się o tym z niedowierzaniem.. zaskoczeni i podenerwowani- przynajmniej ja....
Majka - a gdzie o tej historii wczoraj było!? Co piszesz?
Ja akurat pakuję się na wyjazd do sanatorium i nie sądziłem, że w takim miejscu, w sanatorium, i w taki sposób mogło to się wogóle wydarzyć i to coś takiego...
Nie wspomnę o problemie, że ciężko to teraz udowodnić....i wiele innych tutaj jest jeszcze w tej sprawie przedziwnych rzeczy...
A jak ma się do tego jeszcze program niedzielny?- sanatorium miłości....hm...
Z innych sytuacji w sanatorium , to w Polanicy miałam grupę wspaniałą i pozostało jedynie nasze wspólne zdjęcie przy wejściu do Wielkiej Pieniawy , na schodach, jako pamiątka, gdyż koleżanka, która tam była na zdjęciu, podobnie jak ta co wczoraj opisywała zdarzenie była amazonką, i po dwóch tygodniach , kiedy wyjechaliśmy z turnusu dowiedziałam się, że ona nie żyje.....
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: jan19557 »

Takich przypadków jest wiele i nie trzeba jechać do sanatorium aby mogło się coś takiego przydarzyć. Sam miałem taką sytuację na turnusie w Nałęczowie w kardiologu. Zbok z Warszawy 50+ zgwałcił 17 latkę w południe która była na turnusie z ojcem i swoim chłopakiem .On mieszkał przez ścianę z pokojem pielęgniarek. Tylko że ona poszła sama do jego pokoju co sama później przyznała. Oczywiście zrobił się krzyk i pielęgniarki usłyszały, zadzwoniły na policję i gościa wyprowadzili skutego a za 2 dni przyjechał w "asyście" i zabrał swoje rzeczy.
Teraz strach będzie zaproponować wam coś do picia i prosić do tańca nie mówiąc już o kawce w pokoju.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Muzyczka »

O tak, Jan, masz rację...
Ja też sama boję się, bo mam wyjazd do sanatorium za 6 dni...
Też tak się bałam , przypomniało mi się w Kołobrzegu jak byłam w sierpniu w zeszłym roku ale już napiszę w jakim sensie. Na promenadzie ludzie grają w kubki i wiemy kto to robi, coś tam się odezwałam niechcący.. ale nie podczas gry tylko jak zauważyłam koło ławki że leżały kubki z tacką.. bo oni to porzucają jak policja jeździ po promenadzie...i jak potem dowiedziałam się to trzeba uważać na te osoby, nawet mieszkańcy Kołobrzegu są bezsilni i bezradni , bo aż rzeczy działy się w tym temacie bardzo straszne i okropne. Rozmawiałam też wtedy z ochroną i z ludźmi tam mieszkającymi i niestety nie wolno z tymi ludźmi co grają w kubki zadzierać..tłumaczono mi wiele a ja nie mogłam zrozumieć dlaczego takie rzeczy w ogóle dzieją się...Wtedy bałam się , chyba cały dzień, ale potem mi przeszło, na szczęście wszystko było okej i przez 20 dni następne..
Bardzo dziękuję za napisanie o Twojej ciekawej historii , która też mnie zaskoczyła , ale wszystko miało swój dobry finał...ufff...Co takich ludzi skłania?...
Wydaje mi się, że ludzie wyjeżdżają z domu , przecież są schorowani i różne mają problemy zdrowotne, ale i są w sanatorium i czasami im się wydaje, że coś mogą mieć, lub mają na wyciągnięcie ręki- bardzo blisko i czegoś chcą czy pragną i myślą , że mogą to zrobić i zapominają o etyce czy moralności.. gubią się...bo ich coś może do czegoś popycha.. ?... Hm...A może mają pragnienia jakieś i plany...hm...nie wiem .. już tak łagodnie to tłumaczę...
Serdecznie pozdrawiam i wszystkiego dobrego życzę....
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Mirabella »

W czasie wolnym od zabiegów przedstawicie rożnych firmy próbują nas kusić różnego rodzaju pokazami pościeli, garnków , ubrań, bezpłatnymi badaniami itp
Oferowane są przy tym rożne nagrody i upominki.
Niestety często okazuje się, że albo nie jest to wcale darmowe, albo prezentacja jest na przykład połączona ze sprzedażą różnego rodzaju sprzętu.
Ceny sprzedawanych w ten sposób produktów mogą być wielokrotnie wyższe od ich realnej wartości.

To powinno być zakazane w sanatorium gdzie większość to ludzie starsi łatwowierni i ufający sprzedawcom.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1699
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: Muzyczka »

Ojojojojoj... Mirabella,
Ja myślałam , że to już dawno jest zakazane i tego nie robią ...Przynajmniej tak mi się wydawało ostatnimi czasy, że nie było żadnych prezentacji...
Ja nie spotkałam....Jeśli jeszcze to oferują to uważam tak samo jak Ty, że nie powinno być...
Czasem są sprzedaże "ciuchów".... to jeszcze rozumiem.....
Dziękuję, że napisałaś o tym. To ważne!!!
Serdecznie pozdrawiam..
Wszystkiego dobrego życzę..
Awatar użytkownika
zawiela
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1228
Na forum od: 02 sty 2013 08:44
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatoria- na co uważać!

Post autor: zawiela »

Ooooo skur...yn :evil:
Obciąć jaja i do lochu :!:
Dlatego ja piję ewentualnie shoty,żadnego piwa,żadnych drinków.
Shota wypijesz i idziesz na parkiet a piwo czy drink se stoi...i czeka na uj wie co!!!!!
Współczuję dziewczynie.
ODPOWIEDZ